Dubnové akce a tipy ze světa jógy

Duben a květen patří k mým nejoblíbenějším měsícům v roce a věřím, že nejsem sama. Kdo by nemiloval ten pocit z toho, když můžete poprvé po dlouhé zimě vyjít ven jen ve svetru nebo v mikině. Příroda se probouzí a stejně tak naše tělo. Proto není náhoda, že je jaro, podobně jako první dny nového roku, časem plným předsevzetí a nových začátků.

Znám spoustu lidí, kteří s jógou začali právě na jaře (včetně mě). Jestli jste tedy čekali na vhodnou dobu pro přihlášku do kurzu pro začátečníky, právě teď nastala. A co přináší duben do světa jógy? Na to se podíváme v dalších odstavcích.

Jedeme na festival

Festivaly jógy jsou skvělé pro lidi, kteří chtějí nahlédnout pod pokličku komunity a zároveň si rozšířit své obzory v jógových i dalších oblastech. Poznáte tam další jógové nadšence, utečete před každodenním stresem a možná posunete své jógové umění o krok dále.

V nejbližší době se koná například festival s názvem YOGA&DANCE – Spring Festival v Ostravě. Bohužel jsou lístky již plně vyprodány, takže se na něj mohou těšit pouze ti z vás, kteří si lístek objednali zavčasu.

Reebok_Yoga_Sensation_-_plakát

Zdroj obrázku: http://www.yogasensation.cz/

Vy ostatní nevěště hlavu. Během celého roku se průběžně chystá několik podobných festivalů. Volná místa na vás čekají třeba na festivalu Yoga Sensation – pořádaný pod záštitou značky Reebok. Koná se 21. června v Praze v O2 aréně. Cena za celodenní vstup je 590 Kč.

Co je přesně na programu, najdete přímo na stránkách festivalu. Pokud bych to však měla shrnout, můžete se těšit na jógu, jógu a zase jenom jógu.

Jarní detoxikace

Jestli jste se minulý měsíc nepustili do detoxikace, můžete to v dubnu bez problému napravit. Ájurvéda totiž považuje březen a duben za ideální měsíce k očistě těla od usazených škodlivin. Doporučuji k tomu mimo odlehčeného jídelníčku a dostatku pohybu přihodit i detoxikační čaj nebo jiný detoxikační doplněk stravy. Vše se tím urychlí.

Jarní zelenina připravená na vaření

Jaká strava se pro jarní období nejvíce hodí? Ájurvéda v tom má jasno – konzumujte jídla, která jsou štiplavá, hořká, svíravá, lehká, suchá a horká. Dále je vhodné vypít pár šálků horké převařené vody denně. Pro více informací a lepší pochopení si zkuste přečíst jednu z publikací o této léčivé kuchyni.

A pokud toužíte po skutečně důkladném jarním gruntu, určitě si zajděte na pár lekcí Bikram jógy. Z mé zkušenosti se pořádné vypocení nedá srovnat s žádnou masáží ani jinou wellness procedurou.

Skočte do jara rovnýma nohama a dopřejte svému tělu zábavu, očistu i pohyb. Plánujete návštěvu červnového festivalu nebo vás podobné akce vůbec nelákají? Dejte nám vědět v komentáři pod článkem.

0 Shares
>
0 Shares
Share