Namíchejte si domácí peeling na celé tělo

Přichází léto a s ním i plavková sezóna. Odhalování pokožky je pro mnohé z nás těžkou výzvou, neboť přikládáme drobným nedokonalostem našeho těla zbytečně velkou váhu. Pokud toužíte udělat něco pro svou kůži, zkuste si vyrobit domácí peeling, který rozjasní a vyhladí vaší pokožku! Možností, jak na to, je spousta a všechny jsou skvělé!

Hydratace až na prvním místě

Péče o pokožku začíná uvnitř. Zní to jako klišé z reklamy, ale je to pravda. Dodržováním pitného režimu předejdete mnoha nepříjemnostem a věřte, že vysušená pokožka, akné nebo vrásky jsou tím nejmenším zlem. Důležité je nejen množství vypité tekutiny – v létě běžně vypijte 2-3 litry za den, ale také kvalita. Pokud budete pít slazené minerálky nebo barvené limonády, vaše tělo vám jistě nepoděkuje. Vsaďte na obyčejnou vodu, pijte klidně vodu z kohoutku. I když se v poslední době hodně mluví o tom, že v běžné vodě z vodovodu najdeme také spoustu nepěkného. Doporučuji střídat vodu z kohoutku s balenou nesycenou vodou bez příchutě. I když nejlepší by byla jistě voda ze studánky. 🙂 Více si o pitném režimu přečtěte třeba zde.

Boj s celulitidou

peeling

Největším strašákem nás žen jsou nepěkné dolíčky na stehnech a zadečku. Bohužel je smutnou pravdou, že někdy s tím nejde nic dělat. Někdy je příroda zkrátka proti nám a sebelepší péče a zdravý životní styl nám s tímto problémem nepomůžou. Rozhodně to ale není důvod k panice a depresím. Neházejte plavky do žita! Kůži vám pomůže zotavit káva! Skvělým pomocníkem v boji proti nedokonalostem pokožky jsou jemně namletá kávová zrnka. Navíc využijete to, co běžné vyplachujete do odpadu – sedlinu.

Co budete potřebovat:

  • olivový olej, asi 50 ml
  • 150 g velmi hrubého třtinového cukru
  • 10 kapek esenciálního oleje z máty
  • 150 g čerstvé kávové sedliny ze zrnkové káv
  • 1 lžička vanilkového extraktu v alkoholu (nemusí být – díky tomu vám peeling vydrží v zavřené sklenici až 3 měsíce)

Vše smíchejte dohromady a šup do sprchy! Ze zkušenosti musím říct, že cukr je opravdu ostrý, takže buďte opatrné a příliš netlačte. Vůně máty vás povzbudí a bonus: odhání komáry!

Voňavé experimenty

peeling

Nad výrobou domácího peelingu nemusíte nijak dlouho přemýšlet, smíchejte zkrátka to, co máte v kuchyni. Jemně namletá káva se výborně hodí i na výrobu pleťového peelingu. Látky obsažené v kávě zmírňují otoky! Přidáte oblíbený olej, přikápnete esenciální olej pro vůni, přidáte třeba lžičku medu, aby se pleť vyčistila, můžete přidat kapku mléka pro rozjasnění… zkrátka hrajte si a bavte se. Není to žádná věda!

V jednoduchosti je síla – skvělý peeling na tělo si umícháte, když použijete 1 lžíci mleté kávy a 1 lžíci olivového oleje – a jak říká Alena Thomas: „budete vonět jako kolumbijská hvězda“!

Další aktivní složkou peelingu může být třeba sůl. Použijte tu s vysokým obsahem minerálních látek, například himalájskou. Smíchejte 1 lžičku soli s 1 lžící panenského olivového oleje a je to! Opět si můžete vyhrát s vůněmi, nebo použít třeba olej kokosový. Heslo: rychle, zdravě, jednoduše!

Odvaha udělat to jinak

To, co se vám snažím předat, je chuť experimentovat. Každá bylinka má svoje kouzlo, každý olej je trochu jiný, najděte si to, co vám vyhovuje. Jsem přesvědčená, že kosmetika z drogerie je bez problému nahraditelná tím, co máme doma ve spíži a na zahradě, stačí se jen rozhlédnout! 🙂

Kromě toho, že je samozřejmě daleko zdravější používat domácí produkty, než do sebe neustále ládovat chemii, je používání vlastních výrobků šetrné k životnímu prostředí. Myslíte, že to, jestli používáte kupovaný nebo domácí peeling, nemůže ovlivnit celou planetu? To tedy může! Právě plastové částečky, které se používají do běžných peelingů totiž znečišťují oceány. Jsou tak drobné, že je nezachytí čističky vody a putují rovnou k našim rybím prapředkům. Nemyslete si, že nejste důležití, změna začíná u vás! 🙂

Recepty mám většinou z knihy Děláme si to doma sami od báječné Aleny Thomas! 🙂 Povinná výbava každé „lesní ženy“! Všechny její recepty najdete úplně zadarmo tady!

I my na našem webu máme spoustu receptů. Například na domácí zubní pastu.

Jak se na domácí kosmetiku díváte vy? Myslíte, že je možné přestat nakupovat v drogerii? Doufám, že ano! Napište mi komentář, budu moc ráda za váš názor!

Zuzka

Zdroj obrázků: archiv autora a https://www.pexels.com/

21 Shares
>
21 Shares
Share21