S cihličkou na jógu to dáte!

Věci, jako je cihlička na jógu a další pomůcky, nejsou nezbytnou podmínkou pro praktikování jógy. Mohou vám však pomoci ke správnému provedení některých pozic. Zvláště cvičíte-li doma a nemá za vámi kdo přijít a v případě chybného provádění vás srovnat. Stejně tak těhotné ženy s rostoucím bříškem.

Složitější pozice, na které není člověk dostatečně pružný či silný, totiž svádějí ke špatnému držení těla a mohou vám i uškodit (natažený sval, bolest za krkem). Jestliže si rádi zacvičíte jógu doma, doporučuji vám nákup dvou stejných cihliček na jógu. Jedna by vám nebyla moc platná, protože se často používají k podložení obou rukou najednou. Na konec článku přikládám video, kde si můžete prohlédnout hned několik možností využití cihliček.

Já mám teď doma dvě strašně staré cihličky na jógu. Mamky známá nakupovala do svého pohybového centra nové, a tak jsem si od ní dvě starší vzala. Jsou z korku a i když mají už dost za sebou, do teď svému účely sloužily dokonale. Jenže jsem je nedávno zapomněla venku a přes noc zmokly. Od té doby se postupně drolí. Tím pádem mi nezbývá nic jiného, než si objednat nové.

Dřevěné krásky

Designové dřevěné cihličky na jógu

Docela vážně přemýšlím o dřevěných cihličkách na jógu. Dřevo totiž na rozdíl od ostatních materiálů něco vydrží. Je to sice poměrně těžká pomůcky na jógu, ale s sebou si je na lekce nikdy nenosím, tak mě to nepálí. Hlavní důvod pro nákup cihliček ze dřeva je ovšem jiný. Dřevěné cihličky na jógu mi jednoduše připadají nejhezčí. To, že vydrží i záludný útok ze strany mých koček, je jen milý bonus.

Poprvé jsem na ně narazila na jednom zahraničním e-shopu. Na fotce pod nadpisem se můžete pokochat krásnými designovými kousky. Nejraději bych si je koupila všechny a vystavěla si z nich mou osobní jógovou svatyni. Hledáte-li českého prodejce dřevěných cihliček, mrkněte např. na tuto, která poslouží stejně dobře.

Dřevěné cihličky na jógu Yogashop

Je libo něco měkčího?

Bojíte se tvrdosti dřeva? Možná pro vás bude vhodnější cihlička z tvrdé pěny nebo právě korková cihlička na jógu. Oba dva materiály jsou také pevné, ale stále o něco poddajnější. Zároveň jsou znatelně lehčí a můžete si je s sebou brát na lekce ve studiu. Cihličky z tvrdé pěny se prodávají v mnoha veselých barevných provedeních, zatímco korek vypadá vždy korkově.

Váháte-li s nákupem podobné jógové berličky, vyzkoušejte si ji nejprve v některém z jógových studií, kde je mají k dispozici. Půjčit si je můžete většinou i během hodiny. Ideální však bude, když se poradíte s lektorkou/lektorem. Určitě vás během lekce nasměruje k vhodnému využití cihličky a zařadí do sekvence ásan i nějakou složitější, na které si to krásně vyzkoušíte.

Jak řešíte nedostatek vlastní pružnosti vy? Máte zkušenosti s dřevěnými cihličkami na jógu nebo dáváte raději přednost jejich měkčím variantám? Mimochodem, vřele doporučuji i další pomůcky, například bloky na jógu. Cvičení posunete úplně někam jinam – budete se cítit pohodlně a získáte větší stabilitu.

YouTube video

 

0 Shares
>
0 Shares
Share