Česká Lípa: 3 tipy na jógu

Život v České Lípě je už odedávna spjatý s vodním hradem Lipý. A nejen to. Krásné měšťanské domy, kostelíky, augustiánský klášter nebo třeba archeologické muzeum. Přidejme ještě úžasné okolí vhodné pro pěší i cyklisty a hned máme místo jak vyšité na výlet. Jak je na tom město na řece Ploučnici s jógou? Na to se zaměříme v dnešním článku, ve kterém jako obvykle přináším několik žhavých tipů.

Čím menší městečko, tím menší počet velkých jógových center. Přesto se však vždy nějaké ty možnosti pro jogíny a jogínky najdou. Stejně tomu je v případě půvabné České Lípy. Možností není mnoho. Vyhla jsem se cvičením různě po tělocvičnách, a našla několik center, kam za jógou můžete zavítat, ať už jste začátečník či pokročilý. Pokud patříte mezi místní zkušené jogíny, budu jako obvykle moc ráda, když nám svá doporučení přidáte do komentáře pod článek. Děkujeme!

Shift centrum

Shift centrum je určeno pro všechny, kteří hledají změny ve svém životě. Kromě cvičení a tance zde totiž nabízejí terapie, meditace, rodinné konstelace a mnoho akcí a workshopů. Své si zde tedy najde každý – ten, kdo hledá odpovědi na duševní otázky i každý, kdo ci chce zatančit břišní tance nebo zacvičit jógu. A jak už mě znáte, já mám pro komplexní centra slabost. 

Pojďme se rovnou společně podívat na lekce, které můžete pravidelně v Shiftu navštívit. Nechybí jóga pro všechny, zvláštní cvičení pěti elementů, tai-chi a již zmíněné orientální tance. Nevím jak vás, ale mě vždy nadchne, když se skrz jógu dostanu ještě k něčemu novému. Tak proč si nevychutnat něco nového, co jste nikdy nedělali? No a pokud patříte mezi rodiče, pak mě zaujala možnost navštívit tvořivé setkávání rodičů a dětí s hudbou. Užijete si spoustu legrace a možná překvapíte i sami sebe.

Tak – všechno zní báječně, jediné, co já osobně mám raději, jsou jednodušší webové stránky. Snad jsem se nepřehlédla, ale ceník jsem nenašla. Shift centrum najdete na adrese Havlíčkova 426. Rozvrh lekcí si můžete prohlédnout na webu, když sjedete myší úplně dolů.

B-Pole studio

Studio pro moderní slečny a dámy. Kromě trendy tance zde můžete navštívit oblíbenou a úžasnou létající jógu. Proto jsem B-Pole studio zařadila do výběru, aby možnosti byly pěkně rozmanité.

Jaký je rozvrh v tomto centru? Pestrý a převážně určený právě pro něžné pohlaví. Nabízí možnosti cvičení, tance a létající jógu, kterou zkrátka musíte vyzkoušet! Které lekce můžete protancovat či procvičit? Jak samotný název napovídá, tak primárně se ve studiu tančí pole dance u tyče – lekce jsou určeny jak pro nejmenší začátečnice, tak pro zkušené tanečnice. Nechybí ani twerk, jumping nebo posilování. Na výběr jsou jak otevřené lekce, tak kurzy, kde svůj um můžete rozvíjet. Čemu dáte přednost?

Studio jsem vybrala, protože se mi líbí aktuální nabídka lekcí, moderní přístup i minimalistický web. No a pak také příjemné prostředí. Otevřené hodiny můžete navštívit již od 80 Kč, létající jógu pak za 120 Kč/ lekce. Veškeré informace najdete na přehledném webu, takže nezapomeňte odkaz poslat kamarádkám a vyrazte vstříc pohybu! Adresa je Hrnčířská 761.

Sportovní centrum Česká Lípa

Napadlo mě, že některým z vás by mohla chybět power jóga. A tak jsem k tipům přidala také sportovní centrum Česká Lípa. Najdete zde možnosti pořádně se rozhýbat nebo se naopak uvolnit při relaxaci. Pojďme si je představit blíže.

V centru můžete navštívit power jógu, pilates nebo se třeba vybít při fitboxu. A to není vše. Milovníci sauny mohou odpočívat v teple, třeba právě po lekci jógy. A pokud potřebujete skutečně vypnout a chcete o sebe nechat pečovat, můžete si vybrat některou z masáží. Ceny za jednotlivé lekce se pohybují již od 80 Kč, všechny částky najdete přímo v online rezervačním systému. A kde se centrum nachází? Na ulici Boženy Němcové 3129. A abych nezapomněla – holčičí nebo partnerské odpoledne můžete zakončit v místní restauraci. A to zní báječně. 

Zdroj obrázku: publicdomainpictures.net

19 Shares
>
19 Shares
Share19