Červen patří ženám… a zbytek roku také!

Červen je jedním z nejtajemnějších měsíců v roce. Svatojánská noc se výborně hodí nejen na výrobu svatojánského ořechového likéru, ale také ke všem možným kouzlům. A v čarování jsou ženy prostě lepší než muži. Pojďme se podívat na to, co pro sebe v červnu můžeme udělat my, čarodějky.

Myslet také na sebe

Ve svém okolí mám spoustu skvělých žen, které obdivuji za to, kolik toho zvládnou udělat, zařídit, co všechno vymyslí a za čím si stojí. Každá z nich je úžasná jiným způsobem, ale jednu věc mají všechny společnou. Zapomínají na sebe. Nebo lépe řečeno po všech povinnostech už jim nezbývá čas ani energie na vlastní potřeby. Jejich odměnou bývá 4 hodinový spánek, silná káva a dobrý pocit, když se ohlédnou za svou prací.

To je ale k dlouhodobému udržení zdraví trochu málo. Tenhle článek je věnovaný vám, drahé ženy, abyste myslely taky trochu na sebe. Udělejte si radost a podpořte svoje tělo, které pro vás pracuje! 🙂

Jóga harmonizuje celé tělo, takže je doporučována při všech možných ženských (i mužských) problémech. Musí se ale praktikovat pravidelně, nejlépe denně. Stačí 30 minut a brzy na sobě uvidíte výsledky. Pokud chcete své tělo podpořit ještě více, podívejte se na následující přírodní produkty. 🙂

Kouzlo jménem Maca

Maca

Maca neboli peruánský ženšen byl známý už Inkům, pro které byl posvátný. Používá se pro výživové i lékařské účely. Z rostlinky, která vypadá asi jako pastiňák nebo petržel, se sbírá kořen, který se suší a mele. Vzniklý prášek si už jen přimícháte do jogurtu, vloček nebo třeba smoothie. Můžete jej také vařit ve vodě a dostanete nápoj sladší než kakao.

Maca podporuje fungování celého těla, zvyšuje fyzickou i psychickou odolnost. Je výborým zdrojem energie, kterou také pomáhá udržovat. S tím souvisí i další blahodárný účinek, a sice zdravý sexuální život. Lepší nálada, vitalita a celková pohoda jsou výsledkem optimální hladiny hormonů, kterou maca pomáhá získat. 🙂 Kombinaci tří odrůd peruánského ženšenu (červeného, žlutého a černého) najdete zde v bio kvalitě.

Ashwagandha – klíč k hormonální rovnováze

ashwagandha-bio-prasek-250-g

Opět ženšen, tentokrát ale indický, má významné postavení v ajurvédské medicíně. Název Ashwagandha může být trochu odpudivý, neboť vznikl díky tomu, že čerstvá rostlinka připomíná svou vůní koňský pot. Ashwa znamená kůň a gandha zase vůně, pach. Nicméně usušený a rozemletý kořen indického ženšenu už nijak „cítit“ není, má pouze hořkou chuť, takže se doporučuje opět zamíchat třeba do smoothie, nebo do nějakého jiného ochuceného nápoje.

A proč Ashwagandhu vyzkoušet? Protože vám přinese vnitřní rovnováhu:

  • Přispívá ke správnému fungování nervového systému.
  • antioxidační účinky, ochraňuje před poškozením volnými radikály vyvolanými znečištěním.
  • Udržuje optimální hladinu cholesterolu v krvi.
  • Napomáhá normální funkci prostaty a celé vylučovací soustavy.
  • Posiluje energii těla a vitalitu organismu.

Ashwagandha je zkrátka vzpruhou pro organismus a dokonce zpomaluje stárnutí. 🙂

Secret Ceres pro zdraví ženy

Secret Ceres

Pokud se až sem dočetli nějací muži, pravděpodobně to teď vzdají. Secret Ceres je vaginální tyčinka, která podporuje zdravou a vyváženou intimní mikroflóru. Je vyrobena z bylin a minerálů, takže je naprosto přírodní a v bio kvalitě. Účinky Secret Ceres jsou rozsáhlé:

  • Regeneruje a vyrovnává vaginální mikroflóru – odstraňuje mrtvé povrchové buňky vaginální epitelové pokožky, přitom zachovává optimální vlhkost a vyváženost látek.
  • antibakteriální a antifungální vlastnosti, takže potlačuje takové nepříjemnosti jako jsou plísňové infekce, vaginální suchost, záněty, nepříjemné zápachy nebo výtok.
  • Potlačuje příznaky menopauzy díky fytoestrogenům, které obsahuje. Můžete tak omezit návaly horka, bolesti hlavy, nespavost, únavu, osteoporózu…
  • Pomáhá při nepravidelném menstruačním cyklu a při menstruačních bolestech.
  • regenerační a omlazující účinky na pokožku – pomáhá při akné, ekzémech, alergických kožních vyrážkách, plísňových infekcích, striích…

Až budete mít trochu času, drahé ženy, pusťte si video, ve kterém Lucie mluví o tom, na co se většina z nás bojí (nebo stydí) zeptat.

Být ženou není jednoduché, musíme být silné a zároveň křehké, veselé a zároveň tajemné… zkrátka musíme najít rovnováhu! Napište do komentáře, co vám pomáhá udržet tu vaší rovnováhu. Jaká kouzla k tomu používáte?

Mějte čarovný den,

Zuzka

Zdroj obrázků: http://www.vitalvibe.eu/cs/

0 Shares
>
0 Shares
Share