Čerstvé jógové tipy pro měsíc květen

Konečně nás dostihlo teplé počasí v plné parádě. Venku všechno kvete a některé dny už je i na mikinu moc velké horko. Co to znamená pro všechny jogínky a jogíny? No přeci možnost jít si zacvičit jógu pod širým nebem.

Kromě toho se na přelomu jara a léta každoročně roztrhne pytel s nejrůznějšími jógovými akcemi, které byste si neměli nechat ujít. A právě o tom bude tento článek.

Neseďte doma – vydejte se s podložkou do parku

Mezi cvičením jógy v místnosti a venku je velký rozdíl. Doma si člověk může pustit hudbu a zavřít si okna a dveře. Jednoduše když chce, tak ho vůbec nic neruší. Naproti tomu park nebo jiný travnatý prostor je plný zvuků, hmyzu a cizích lidí.

Proto je venkovní jóga tak trochu výzva. Zvláště pak, když se do parku vydáte na vlastní pěst. Ze začátku je dobré se chytnout nějaké skupiny jogínů, kteří do parku pravidelně chodí.

Nezapomeňte se namazat krémem na opalování a pokud je teplo, přibalte si do tašky i láhev s vodou a ručník. Při výběru podložky nedoporučuji volit levnější, příliš měkké kousky. Nejlepší podložka na jógu pro venkovní užití je jutová podložka.

Lavička v parku na jaře

Zvládne všechny kamínky a klacíky, které se vám mohou pod podložku dostat. A když se vám ušpiní od hlíny, prostě ji večer hodíte do pračky a ráno je opět suchá.

Jestliže nemáte všechny ásany ještě v krvi, připravte si doma vaši vlastní sestavu. Venku se vám bude špatně pouštět instruktážní video nebo listovat knížkou.

Květnové akce, kde nesmíte chybět

Tohle je první jaro, které trávím v Praze. Rozhodla jsem se proto, že nebudu sedět doma a využiji možností hlavního města. Vy ostatní nezoufejte, každé město má své vlastní jógové akce, stačí se jen zeptat ve vašem oblíbeném studiu, určitě vám poradí. Spousta lektorů pořádá semináře, kurzy a víkendové pobyty s jógou.

Chystám se jít podívat na Evropský jóga šampionát 2015 – zde se dozvíte vše potřebné. Oproti jiným jógovým akcím je tato pouze k pokoukání. Můžete se přijít podívat, jak vypadá první liga jógy. Většina šampionátu proběhne v Bikram studiu na Pankráci a zbytek v nákupním centru Arkády Pankrác. Koná se od 13-17. května.

Ještě bych všem jógovým nadšencům ráda připomněla červnový festival Reebok Yoga Sensation – koná se až 21.6., ale nákupem lístků s předstihem nic nezkazíte. Více informací najdete v mém minulém článku s dubnovými tipy.

Jarní péče – jak na zdravou a krásnou pokožku

JWALINI olej pro obnovu struktury pleti

Ten, kdo stejně jako já, trpí suchou kůží, se každé jaro děsí dne, kdy bude muset vyjít ven jen tak v tričku. Zkuste to letos pojmout jinak a začít s problematickou pokožkou bojovat.

Co vám k tomu pomůže? Výborným začátkem je detoxikace organismu. Stav naší pleti totiž ovlivní nejen vnější prostředí, ale také naše vnitřní tělesné zdraví.

Za mě doporučuji začít kůrou ájurvédských kapslí – Triphala. Pijte hodně vody, jezte odlehčená jídla a především se vyvarujte alkoholickým nápojů. Pak už jen stačí podpořit vzhled pleti z vnějšku např. ájurvédským olejem pro obnovu struktury pleti a máte hotovo.

Samozřejmě se nezbavíte úplně každého problému s pletí. Z vlastních zkušeností však vím, že důkladná péče v kombinaci s detoxikací je to nejlepší, co pro svou pokožku můžete udělat.

Máte vlastní tipy na jarní jógové akce? Podělte se o ně v komentářích pod článkem.

0 Shares
>
0 Shares
Share