Čelní čakra – jak ji podpořit domácí kosmetikou?

Šestou čakrou je čakra čelní. Najdeme ji mezi obočím a vzadu na temeni. Je známá také jako tzv. třetí oko a nejčastěji se vyobrazuje tmavě modrou nebo indigo barvou.

Čelní čakra je obecně spojována především s ezoteričnem. Intuice, vnímání energií a stavy mysli, kdy jsme schopni vidět za hranice tohoto světa, se pojí s touto čakrou. Na druhou stranu to jsou ale i vědění, schopnost jasného myšlení i vhledu. Zapomenout bychom neměli ani na oblasti kreativity a motivace.

Jak posílit čelní čakru bylinkami a kosmetikou, aby lépe pracovala pro nás?

Bylinky podporující čelní čakru

Jednou z nejužitečnějších bylinek pro podporu čelní čakry je máta peprná, ať už v podobě čerstvé nebo sušené natě nebo esenciálního oleje. Dále můžeme počítat s levandulí, rozmarýnem, mákem, jalovcem, pelyňkem, bobkovým listem nebo světlíkem.

Speciálně u esenciálních olejů se pak zaměříme na kadidlo, santál, vetiver, pačuli, cypřiš, elemi nebo smil.

Levandulová pleťová voda

Pleťová voda patří z hlediska přípravy mezi nejjednodušší produkty. I když její výroba skýtá mnoho zajímavých možností, někdy je příjemné držet se jednoduchosti.

Recept na výrobu levandulové pleťové vody

Tato pleťová voda je vyrobená pouze z levandule, krásně voní a je vhodná pro všechny typy pleti. Můžeme si ji připravovat čerstvou po malých množstvích každých 4-5 dní a uchovávat ji v chladničce nebo zvolit pohodlnější konzervovanou verzi, dle receptu dále. Stačí totiž do čerstvé pleťové vody přidat pár kapek konzervantu a pak nám vydrží měsíc a půl až dva v koupelně na poličce.

Suroviny:

  • 100 ml vody
  • 1 lžička levandule (čerstvé nebo sušené, květů, případně i listů)
  • konzervant, např. 20 kapek Cosgardu

Levanduli zalijeme vařící vodou a necháme louhovat 20 minut pod pokličkou nebo pod talířkem, aby nám nevyprchaly esenciální oleje.

Do vychladlé tekutiny přidáme konzervant a přelijeme do vydesinfikované lahvičky.

Pleťovou vodu můžeme připravovat z libovolných bylinek i koření či jejich směsí.

PS: pokud levanduli milujete jako já, určitě vás potěší také recept na levandulový krém.

Pavla
www.dify.cz

9 Shares
>
9 Shares
Share9