O čakrách: přehledně a prakticky (v novém e-booku)

Pokud praktikujete jógu, tak předpokládám, že na pojem „čakra“ jste už někdy natrefili. Možná přímo na lekcích, v knížkách nebo v mnoha online článcích.

Chtěli byste zařadit čakry do své jógové praxe, ale nevíte jak na to? Protože těch pojmů je hodně, rad a tipů ještě víc a když usednete na podložku, tak vlastně nevíte jak začít? V tom případě nezoufejte! Vytvořili jsme pro vás jednoduchého průvodce, který vám energii čaker pomůže rozpohybovat.

Čakry

Musím se přiznat, že i když jsem lektorkou jógy, tak s pojmem „čakra“ moc nepracuji. Nevím vlastně proč, ale předpokládám, že na to ještě nedozrál správný čas. Asi jsem v tomhle více praktický člověk a čakry jsou pro mě tak trochu neuchopitelné. A tak se na lekcích třeba ráda zaměřuji na otevírání hrudníku, ale informaci o posílení nebo odblokování srdeční čakry si nechávám pro sebe.

Nepíšu to proto, abych vás od práce s čakrami odradila. Právě naopak. Vím, že existuje mnoho lidí, kteří jen se závanem něčeho „ezoterického“ nebo „mýtického“ zavírají oči a utíkají zase zpátky do reálného světa, ale čakry nemusíme vnímat jen jako něco neviditelného a neskutečného.

Mě pomáhá, když na čakry nahlížím jako na energii. Tu taky nevidíme, ale víme, že existuje. A té energie můžeme mít někde víc a někde míň. A to se pak může různě projevit v našem těle. Pozitivně nebo negativně. Když se výkyvů energií zbavíme – třeba vhodným jídlem nebo cvičením jógy – můžeme se cítit lépe.

A právě proto jsem si moc ráda přečetla e-knížku: Rozpohybuj energii čaker. Je psaná stručně, výstižně a hlavně prakticky. Nemusíte se bát množství nesrozumitelných informací, po jejichž přečtení nebudete o nic moudřejší. Naopak. Každá z hlavních čaker našeho těla je v knížce jasně představena. Dovíte se, kde v těle sídlí, na jaké orgány působí, jakou mantrou ji můžete posílit během meditace, jaké jsou projevy její dysfunkce atd.

Kromě toho se naučíte množství zajímavých receptů a taky ideální jógové pozice, kterými rozpohybujete energii každé čakry. Mě asi nejvíce potěšilo to, že u každé čakry je recept na výrobu různé domácí kosmetiky. Ta obvykle pozůstává z vůně nebo bylinky, které jsou zas vhodné pro konkrétní čakru. A pokud nemáte zkušenosti s výrobou domácí kosmetiky, tak nezoufejte! Hned první kapitola je věnovaná právě tomuhle tématu. Dovíte se, jaké jsou výhody domácích přípravků a že jejích výroba vůbec nemusí být složitá.

Takže pokud byste se rádi s čakrami seznámili, určitě si e-knížku přečtěte. A možná nebudou čakry hned váš denní chleba. Stejně tak je to i u mě. Ale pomůže vám to inspirovat se na své cestě k sebepoznání. A pokud jste učitelem jógy, tak se můžete inspirovat při tvorbě lekcí nebo aplikovat vůně a bylinky do závěrečné relaxace.

Těšíme se na vaše reakce a dojmy z knížky. A pokud jste už teď tak trochu „čakrový guru“, tak se s námi určitě podělte o své zkušenosti v komentářích!

12 Shares
>
12 Shares
Share12