Bio oblečení na jógu

Jistě se shodneme na tom, že jóga se dá jen těžko praktikovat bez pořádného oblečení (nejste-li milovníci nahé jógy, pak to beru zpět). Já si na nahou jógu příliš nepotrpím a během těch pár měsíců, kdy je jóga součástí mého života, jsem si také odvykla kupovat levné a nekvalitní oblečení na jógu. Jednoduše se chci cítit co možná nejlépe a ne se neustále někde drbat nebo zakrývat rozjetý šev – stačilo mi to jednou.

Při jedné z mých návštěv Prahy jsme se s kamarádkou rozhodly vyzkoušet nedaleký kurz Hatha jógy. Plánované to nebylo, tudíž mi nezbylo nic jiného, než si od ní půjčit sportovní oblečení. Jenže kamarádka nebyla moc dobře vybavená a já dostala pouze jedny stařičké legíny a obyčejné tričko. Kdybych nebyla zvyklá na své super organické oblečení, možná ani nepípnu, ale ten rozdíl pro mě byl opravdu velký.

Oblečení bylo ošklivé, to ano, v tom se však neskrýval největší problém. Má kamarádka je o něco štíhlejší než já, takže jsem si musela neustále hlídat, aby mi nevykukovala půlka zadku. Mé utrpení završil prasklý šev, který nevydržel pozici bojovníka. Kamarádku to náramně pobavilo, až jsem měla pocit, jakoby to na mě celé nastražila.

Buďme věrní bio kvalitě

Snažím se, aby mé pomůcky na jógu byly nezávadné a pokud možno organického původu. Jakmile totiž někdo okusí kouzlo bio oblečení, už pro něj není návratu. Připadá mi měkčí, příjemnější a mám k němu obecně větší důvěru. Nevadí mi si trochu připlatit, jestliže za to dostanu kousek oblečení, jenž mi vydrží klidně i několik měsíců stále pěkný (doporučuji i pro domácí cvičení jógy)

V tomto kontextu mě zaujala zahraniční značka organického oblečení na jógu – Carrot Banana Peach. Předpokládám, že jejich název souvisí se složením jednotlivých produktů. Nabízejí oblečení na jógu s přídavkem bambusových, banánových a dalších vláken v bio kvalitě.

Bio klasika pro chladný podzim

Například tyto organické kalhoty jsou ideální pro chladnější podzimní počasí. Při józe je zima velmi kontraproduktivní. Já sama se raději obleču více, protože nemám zájem o husí kůži ani nastydnutí. Kalhoty můžete vidět na obrázku níže. Možná vypadají kapku obyčejně, nenechte se však zmást. Podobný střih mám pro účely jógy ověřený a v kombinaci s příjemnou látkou (bio bavlna s bambusem) vás jistě nezklamou.

Jestliže nemáte zájem o vyřizování přeshraniční objednávky, prohlédněte si tento model. Má totožný střih i tmavou barvu. Materiál je složen z bio bavlny (90 %) a lycry.

Dlouhé kalhoty na jógu z bio bavlny a bambusových vláken

Tílko do nepohody

Dále mě zaujalo žluté tílko (na obrázku níže). Já sama si světle žlutou dovolit nemůžu, ale dokážu si představit, jak by slušelo ženám s opálenou pokožkou. Tílko je, stejně jako předchozí kousek oblečení, ušito z organické látky složené z bio bavlny a bambusových vláken. To z něj dělá odolný model, který je pro jógu jako stvořený. Jako náhradu jsem si v českém e-shopu našla šedo růžové tílko s tenkými ramínky (bio bavlna, tencel a elastan). Pro mě je taková barevná kombinace mnohem vhodnější.

Žluté tílko na jógu z bio bavlny a bambusových vláken

A jak to máte vy? Jste také velcí fanoušci bio oblečení na jógu nebo vám na kvalitě a původu látky vůbec nezáleží?

12 Shares
>
12 Shares
Share12