Bio Noni – začněte každé ráno s vitamínovou vzpruhou

V zimě se může lehce stát, že se z vás začne vytrácet energie a elán. Zazvoní budík, vypotácíte se z postele a venku je buď stále tma nebo depresivně zataženo. V práci pak celé dopoledne prozíváte a každou činnost děláte zpomaleně. Víte, o čem mluvím?

Určitě ano. V zimě, zvláště teď v její druhé polovině, na nás začíná doléhat nedostatek světla a tepla. Trávíme více času doma a na procházku venku nemáme ani pomyšlení. Je to špatně, ale jak s tím vlastně bojovat?

Kapka Bio Noni po ránu

Minulý týden jsem narazila na článek o šťávě z plodů tahitského ovoce noni. Samotný plod, pokud si vyhledáte fotku, vypadá poněkud nezrale. Je zelený a uvnitř má velká semínka. Právě ta dodávají po odšťavení džusu fialově tmavou barvu.

BIO NONI doplněk stravy

Šťáva z těchto plodů obsahuje celý pytel vitamínů a minerálů. Lidé ji pijí už celá staletí, protože zjistili, že pomáhá udržovat zdraví, dodá člověku energii, posiluje imunitní systém a celkově vás udrží v pohodě.

U nás plody noni bohužel neseženete, tedy alespoň já jsem na ně ještě nenarazila a to prolézám i ty nejzapadlejší pražské tržnice. Naštěstí se dá koupit. Doporučuje se pít v podobě 100 % neředěné šťávy, samozřejmě v bio kvalitě.

Objevila jsem třeba tuto litrovou láhev. Cena je poměrně vysoká, ale nemusíte ho přeci pít po celý rok (jen dokud nepřijde jaro). Litr nápoje vám vydrží na měsíc a pár dní. Pije se 30 ml nezředěného džusu z noni každé ráno nalačno. Jeho účinky můžete posílit, když ho zředíte teplou vodou. Jestliže vás jeho chuť neosloví, nařeďte ho např. stoprocentním pomerančovým džusem.

Já si svých 30 ml plánuji přidávat do ovocného smoothie. V návodu to přímo nezmiňují, ale na internetu to spousta lidí radí, tak proč to nevyzkoušet.

Dají se sehnat i kapsle?

Noni Star 60 kapslí

Ano dají. Někomu prostě konzumace džusu vyhovovat nebude. Není to ideální pro ty z vás, kteří často cestují nebo jim džus nalačno nedělá dobře. Jako náhradu můžete vyzkoušet tyto kapsle. Ráno si dáte nalačno jednu kapsli (v případě potřeby můžete i večer) a máte vystaráno.

Účinky jsou stejné, ale přípravek bohužel není bio a společně se sušeným extraktem z plodů noni sníte i další přídavné látky (např. želatinovou kapsli, rýžovou moučku…).

Určitě neházejte flintu do žita a snažte se najít něco, co by vám pomohlo se vyrovnat s unavenými zimními měsíci. Přidejte k tomu pár procházek týdně, pořádnou dávku jógy a brzy pro vás budou i únorová rána o něco příjemnější.

Jste v zimě zvyklí brát potravinové doplňky pro doplnění vitamínů a minerálů? Pokud ano, tak které?

0 Shares
>
0 Shares
Share