Bílé oblečení na jógu

Bílá je možná trochu nepraktická, ale zato velice univerzální a příjemná barva. Při čtení dnešního článku proto chvíli zapomeňte na fakt, že se bílé oblečení snadno zašpiní a ne vždy se podaří vyprat tak, jak bychom chtěli. Při józe se přeci jenom nejí ani nepije. Budete-li si udržovat vaši podložku na jógu čistou (většinu z nich lze prát v pračce), nebude se mít bílá barva o co ušpinit.

Proč o ní ale vůbec mluvím? Bílá barva je obecně hojně využívána k výrobě oblečení (např. kimono) pro asijské bojové sporty. V bílém oblečení se cvičí tai chi nebo třeba capoeira. A rozhodně to není proto, že bílá barva vynikne v kombinaci s opálenou pokožkou. Hlavním důvodem jsou její jiné vlastnosti.

Bílá znamená čistotu a z hlediska fyziky v sobě nese celé spektrum barev. V některých kulturách symbolizuje zrození a radost, v jiných zase smrt. Vždy je však považována za důležitou.

A co bílá barva a jóga?

Nejčastěji je spojována s Kundalini jógou. Učitelé a někdy i žáci nosí bílé oblečení a na hlavně mají bílé čepičky. Barva totiž působí neutrálně a chrání vaši mysl před rozptýlením. Zároveň se o ní říká, že posiluje auru a zlepšuje koncentraci. Jednotlivé ásany se vám pak budou snáze provádět a budete se moci lépe soustředit na spojení těla a mysli.

Bílou barvu samozřejmě nemusíte nosit pouze na kurzy Kundalini jógy. Zlepšení koncentrace uvítáte při každé hodině, ať už jde o klasické nebo moderní jógové styly – doma i ve studiu. Z toho důvodu jsem pro vás vybrala tři pohodlné topy na jógu. Něčím se začít přeci musí a kvalitní bílé tílko se hodí naprosto každému.

V jednoduchosti je krása

Bílé, elastické tílko z biobavlny vhodné na jógu

To platí i pro oblečení na jógu. Toto bílé tílko má dívčí střih a hladký povrch. Látka je tvořena pouze 100 % bio bavlnou. Nemá výrazné švy, takže vás nebude nikde dráždit. Tílko je dostatečně dlouhé, aby vám při cvičení nekoukala záda ani břicho. Uchrání vás před nastydnutím a bolavou bederní páteří. Na první pohled je vidět, že sedne každé ženské postavě bez ohledu na váhu a velikost prsou.

Podobných tílek není dle mého názoru nikdy dost. Při praní si dávejte pozor (to platí i pro následující dvě tílka) na nastavování teploty. Aby vám zůstalo tílko co nejdéle pěkné, perte ho na 30 stupňů Celsia a pouze s dalším bílým prádlem.

Klasické bílé tílko

Bílé tílko na jógu z bio bavlny

Tento kousek oblečení má lehce klučičí střih a působí opět velmi pohodlně. Materiál je také 100 % bio bavlna. Tílko má, oproti předchozímu, menší výstřih a lehce vykrojená záda. Švy jsou širší a celý vzhled tak trochu sportovnější. Stejně jako u předešlého modelu je tílko dost dlouhé na zakrytí zad a bříška. Ženy všech věkových kategorií si v něm budou připadat naprosto komfortně.

Bílé tílko pro Bikram a Hot jógu

Bílý, krátký top vhodný pro bikram jógu

Ani na Bikram a Hot józe nemusíte svůj mozek dráždit směsicí výrazných barev. I při 40 stupních Celsia se dá dosáhnout silného stavu koncentrace. Podpořte ho například tímto krátkým topem v bílé barvě. Je ušitý z materiálu, který tvoří z 92 % bio bavlna a z 8 % elastan a má tenká ramínka skřížená na lopatkách.

Pro majitelky menšího poprsí může sloužit zároveň jako podprsenka i tílko. Materiál bude dostatečně šetrný i k té nejjemnější pokožce. Až se začnete pořádně potit, bezesporu oceníte absenci jedné vrstvy oblečení.

0 Shares
>
0 Shares
Share