Barva podložky na jógu – jaký má vliv na psychiku?

Výběr podložky na jógu pouze podle barvy není příliš moudrý. Přesto je toto kritérium důležité. Pomineme-li základní rozhodnutí typu – jak tlustá, z jakého materiálu a pro jaký účel – zůstane nám otázka barvy. Proto se dnes podíváme na to, jak nás může tato volba ovlivnit.

Pokud vybíráte jógamatku poprvé, nebo si nevíte rady, přečtěte si něco o tom, jak vybrat tu správnou podložku na jógu. Doporučuji také naši recenzi podložek na jógu. Dozvíte se v ní typy na konkrétní jógamatky, které se vám určitě budou hodit.

To, že barvy působí na lidskou psychiku, není žádná novinka. O průběhu našeho dne, mnohdy rozhodne už ranní volba oblečení (veselé vs. smutné). Existují také desítky vědeckých studií, které zkoumají vliv barvy dresu na úspěch konkrétních sportovních týmů. Z toho jasně plyne jedno – nenechávejte barvu své podložky na jógu náhodě.

Nejčastější barvy a jejich účinky

Podložky na jógu se vyrábějí snad ve všech barevných variantách, na které si jen vzpomenete. Já jsem se však zaměřila na tři (dle mých zkušeností) nejčastější barvy. Obecně jsem si všimla, že lidé volí spíše méně výrazné odstíny a jen výjimečně se najde někdo, kdo vlastní vícebarevnou podložku.

Zelená – příroda a vitalita

Co pro vás může udělat zelená barva podložky na jógu Natural Eco Luxury?

Zelená podložka na jógu z ekologického materiálu

Tato barva je tradičně spojována s přírodou. A není se čemu divit, vždyť kdo by si při pohledu na ni nevybavil stromy, louku nebo park?

Zelená barva ve vás probudí vnitřní harmonii, vyrovnanost a klid. Zároveň dokáže dodat chybějící sebevědomí, energii a zlepšuje koncentraci. Obecně vás zklidní, zbaví stresu a dovolí vám vyzkoušet i ásany náročné na rovnováhu.

Modrá – klid a harmonie

TPE ekologická podložka na jógu Yogacentrum má krásný odstín této barvy.

2.TPE Yogacentrum podložka na jógu

Stejně jako zelená, je i modrá krásná uklidňující barva, která vám pomůže zlepšit koncentraci. Většina lidí ji dokonce považuje za svou nejoblíbenější.

Říká se o ní, že dokáže vyvolat pocity míru a pohody. Celkově vás zklidní a dokonce umí ulevit od bolesti. Zároveň je to barva životní síly. Ani s ní tedy při výběru podložky na jógu nešlápnete vedle.

Fialová – barva plná tajemství

Co takhle podložka na HOT jógu s protiskluzovou vrstvou ve fialovém provedení?

1. HOT jóga podložka Yogacentrum

Velice příjemná barva. Dokonce patří mezi mé největší favority. Fialová je spojována se vším tajuplným a mystickým. Je to také barva duchovní síly, poznání a dokonalého uvolnění – výborná pro účely meditace.

I ona dokáže podpořit pocit klidu a pohody. Zbaví vás zbytečného stresu, nervozity nebo strachu. Navíc se o ní můžete dočíst, že zvyšuje intelekt a posiluje přirozenou intuici. Podložek v této barvě sice není mnoho, ale určitě bych se nebála investovat trochu času do hledání.

Když vezmete v potaz všechna kritéria, která člověk musí před nákupem podložky na jógu projít, jde z toho hlava kolem. Pro mě to však vždy byla zábavná činnost. Vybíráte si přeci jenom parťáka pro příjemnou a fyzicky i psychicky prospěšnou aktivitu.

Jakou barvu má vaše podložka na jógu? Zkoušeli jste si před jejím nákupem vyhledat, jak na vás bude konkrétní barva působit? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem.

2 Shares
  • Ja mam podlozku na jogu barevnou a vyraznou, syte modra, fialova a ruzova, ktere se do sebe prolinaji a stinuji. Byla to laska na prvni pohled, miluju barvy a takove jake kreslim obrazky, takovou mam i podlozku na jogu 🙂

  • >
    2 Shares
    Share2