Jsme balanční loďka – pozice Navasana

Dnes se zaměříme na balanční pozici loďky tzv. Navasany. Jde o ásanu koncentrace a pro posílení břišních svalů. Budeme nejen zpevňovat tělo ale posílíme tak i samotnou mysl, zpevníme pánevní dno a budeme stimulovat aktivitu vnitřních orgánů a celé pánve.

První krok – usazení pánve

V prvním kroku se pohodlně posadíme na podložku. Pánevní dno „zakořeníme“ pomyslně do podložky. Nohy pokrčíme a jsou na šířku pánve. Rukama se chytneme pod koleny a vytahujeme páteř vzhůru. Hlava se natahuje, celá páteř je v protažení. Můžeme na pár dechů zavřít oči, prodýchat celý sed a připravit tělo na další krok. Nespěcháme, stále dýcháme do celého těla. Dech nijak nepotlačujeme. Dýcháme přirozeně.

Druhý krok – začínáme balancovat

S nádechem zvedneme nohy vzhůru do pravého úhlu. Ruce máme stále pod koleny a nikam nespěcháme. Náš dech je pozvolný a klidný, nezadržujeme ho. Nyní jsou naše sedací kosti v balanční pozici. Trup je propnutý a jde lehce šikmo vzad. Hlava je v prodloužení páteře.

Třetí krok- přidáváme ruce a dýcháme

Nyní, když jsme uvědomělí a klidní v balanční pozici můžeme přidat ruce. Stále dýcháme a pomalu propneme ruce tak, jak vidíte níže na obrázku. Můžeme přitom zavřít oči, abychom celou ásanu lépe procítili. Vnímáme tělo a máme aktivní svaly středu. Naše břišní svaly pracují a posilují. Mysl je přitom křišťálově čistá.

Tato ásana nás příjemně naladí a také pomůže aktivovat střed těla. Dodává koncentraci a posilujeme díky ní bříško a svaly nohou.

Přeji Vám příjemné balanční protažení, milí jogíni.  Doufám, že Vám díky této ásané získáte větší kontrolu nad vaším tělem a myslí!

Jaké jsou vaše zkušenosti s balančními ásanami? Napište mi, jaké máte rádi!

Veronika

0 Shares
>
0 Shares
Share