6 tipů na dárek k Vánocům pro jogínku

Hledáte ideální dárek k Vánocům pro blízkou kamarádku, sestru či maminku, která propadla kouzlu jógy? Pak přesně vím, čím ji můžete potěšit. Abych vám usnadnila přemýšlení nad tím, jaký dárek pro letošek zvolit, přináším hned šest tipů, které zaručeně potěší každou jogínku.

Vybrala jsem dárky, které by i mě samotnou překvapily a samozřejmě bych z nich měla velkou radost. (Teď nezbývá, než doufat, že si tento článek přečte i někdo z mých Ježíšků…:)) Jak tedy vybrat ten pravý dárek? No přece s láskou a s ohledem na potřeby toho, koho chci obdarovat. Pojďme na to!

1. Jógamatka

Darovat podložku na jógu nemusíte nutně jen těm, kteří už józe propadli, ale rovněž tomu, kdo se na svou vysněnou lekci teprve chystá. Podložka na jógu je praktická a využitelná v podstatě kdekoliv a kdykoliv. Je to vlastně takový parťák pro cvičení jógy, pro relaxaci či každodenní protahování těla. Navíc jde o unisex dárek, takže obdarovat můžete kamarádku i kamaráda.

Tip do 1000 Kč

Na cvičení jógy doma i ve studiu se hodí skvělý pruhovaný jógový kobereček. Kromě funkce jógomatky plní také funkci estetickou, běhounek doma ani nemusíte schovávat, protože perfektně vyladí váš koutek, pokoj či třeba ložnici. Jestli s ním neuděláte radost sobě, pak udělejte radost těm, které máte rádi.

Tip do 3000 Kč

Velmi atraktivním a originálním dárkem se může stát unikátní korková podložka na jógu. Nejenže je přírodní a ekologická, ale stoprocentně zaujme na první pohled také svým vzhledem. Takže pokud jste hledali opravdovou pecku a designový kousek, možná jste právě našli.

2. Taška nebo vak?

Taška nebo vak?Taška nebo vak je nepostradatelný pomocník při cestách na jógu. Chcete-li své oblíbené jogínce udělat radost funkčním doplňkem, pak se rozhodně hodí obal na karimatku na jógu. Jde o užitečný dárek, který najde své uplatnění v podobě slušivého obalu a v žádné jogínské domácnosti se neztratí, protože všichni chceme svou podložku hýčkat. Nabízí se hned několik možností – látkové tašky nebo tradiční minimalistické vaky.

Tip do 1000 Kč

Chcete, aby vaše kamarádka či sestra při svých cestách za jógou opravdu zářila? Pak doporučujeme květovaný vak z přírodního materiálu – ze 100% bavlny. Tento vak snadno vykouzlí úsměv na tváři každému, kdo má rád veselé barvy a květiny. Do vaku se kromě podložky na jógu vejdou také drobnosti, což je samozřejmě plusem. Chcete-li tedy udělat k Vánocům milovnici jógy velkou radost, darujte tuhle pestrobarevnou úžasnou věc převlečenou za vak.

3. Darujte klid v duši

Každý, kdo jednou okusí meditační cvičení, ochutná rovněž ten báječný klid, který pravidelné praktikování meditace přináší. Ať už chcete obdarovat někoho, kdo už meditaci zkoušel, nebo nějakého nováčka, který se teprve hledá, jeden fajn tip na milý dárek bychom pro vás měli. Meditační polštář – je nejen přítelem pro každodenní meditaci či relaxaci, ale současně také líbivým doplňkem interiéru.

Tip do 1000 Kč:

Meditační polštáře Zafu zpříjemní meditaci a navíc poskytují oporu pro tělo. Díky kvalitní výplni z kapoku si polštářek zachová svůj tvar a meditace se tak stane dokonalou zenovou chvilkou. Zafu polštář je samozřejmě 100% přírodní a navíc potěší nádherným propracovaným designem. Darováním meditačního polštáře naučíte své blízké ukrást si chvíle pro sebe a dokonale vypnout. Zkrátka jde o výjimečný měkkoučký dárek, který bude opečovávat vaši oblíbenou dušičku. Obzvláště pokud odměníte někoho, kdo meditaci ještě nezkoušel – můžete mu tím dokonce změnit život.

4. Tibetské mísy

Hledáte opravdu originální dárek? Pak se nabízí zpívající meditační mísa. Jde o užitečný nástroj pro zklidnění mysli. Její příjemný zvuk a vibrace rozpustí každodenní stres či starosti a uvolní duši i tělo a třeba pro mě je naprosto nenahraditelný. Zvuk tibetské mísy je harmonický a tak i vy můžete darovat samotnou harmonii. Jde o neotřelý tip na dárek, který ocení každý, kdo chce během všedních dní najít chvíli sám pro sebe a svou mysl.

 

Tip do 500 Kč:

Krásná, ale dostupná. Tibetská miska potěší a zcela jistě najde své místo také jako dekorace. Svým zvukem lahodí uším. S dekorační podložkou a zpívající miskou si tak obdarovaný zvelebí svůj vlastní meditační koutek.

5. Šperk nikdy neurazí

Ba naopak. Kdo z nás by neměl rád šperky? Právě doplňky inspirované samotnou jógou udělají parádu a vám ulehčí starosti s výběrem dárku. Šperky složené z minerálních kamenů mají svůj účel. Kromě estetické funkce potěší všechny obdivovatelky jógy a navíc – šperk pohladí a nositelce vždy připomene toho, kdo ji obdaroval. Darujete tak nejen lásku k józe, ale také vaše pouto a kus sebe.

Tip do 500 Kč:

Krásný rudrakša shamballa náramek ozdobí zápěstí obdarovaného, uklidňuje mysl, reguluje krevní tlak a ovlivňuje všech sedm čaker. A samozřejmě skvěle vypadá. Rudrakša je v Hinduismu používána jako modlitební korálky.

Tip do 1000 Kč:

Chcete milovanou osobu obdarovat a také ochránit před negativní energií? Darujte krásný jógový náramek z obsidiánu. Obsidián je ochranný kámen lesklé černé barvy, hodí se tak pro muže i ženy (a také ke každému outfitu). Chrání také před nepřízní osudu a pomáhá při rozhodování.

6. Malá poukázka, velká radost

Stále si nevíte rady s dárkem? Nevadí. I poslední tip může být skvělým řešením – prostě pro vás mám další skvělou možnost, a to i tehdy, jestliže si stále nevíte rady. Ta nejlepší varianta pro nerozhodné Ježíšky. Když nevíte, co by udělalo jogínce radost, nechte ji, aby si vybrala sama. Dárková poukázka je v takových případech ideálním a jediným řešením. Stačí si vybrat hodnotu a šoupnout poukázku do nějaké té hezké obálky. A máte to za sebou 🙂

Tip:

Vybírat můžete z poukázek od 400 do 5000 Kč. Je tak jen na vás, kolik do dárku investujete. Radost ale udělá každopádně. Vyzkoušeno za vás 🙂

Zdroj fotografií: pinterest.com

37 Shares
>
37 Shares
Share37