6 důvodů proč cvičit jógu i v létě

Myslíte si, že když je léto a teploty dosahují rekordních hodnot, je načase dát si pauzu od cvičení a pohybových aktivit? No, zamyslete se ještě jednou. Protože právě cvičení v letních měsících a vysokých teplotách přináší úžasné benefity. Pojďme si říct některé z nich.

1. Zachováte si zdravý životní styl

Určitě pro vás není žádnou novinkou, že teprve když cvičíte pravidelně, dějí se s vaším tělem úžasné věci. A to nejen fyzicky. Což je ale samozřejmě také skvělý benefit právě v letních měsících a období šatiček a plavek, ne? 😊 Pokud cvičíme dlouhodobě, máme sklony obecně dodržovat zásady zdravého životního stylu. Jíst pravidelně a zdravě, dodržovat pitný režim, pobývat venku a obecně vést aktivnější a bohatší život.

Ranní jóga

2. Zvyknete si na teplotní změny

Cvičení jógy napomáhá aklimatizovat se a zvyknout si tak i na výrazné teplotní změny. Když cvičíte, aktivujete svůj vlastní „chladící systém“ a tělo se pak lépe vyrovnává s vedry. Zahříváním těla pohybovou aktivitou dochází k pocení, a to ochlazuje tělo. A tak vás po lekci ranní jógy nerozhodí ani rekordní třicítky.

Tip: Je vám v létě horko? Ochlaďte se! Pomocí techniky Šítalí

3. Předejdete zranění

Léto je plné dobrodružství – plavání, turistika, plachtění, jízda na kole, golf, běh a mnohé další. Udržovaní těla v kondici praktikováním jógy zvyšuje vaši flexibilitu a sílu těla. Díky tomu se pak mnohonásobně sníží šance na zranění a vy si tak užijete léto naplno!

4. Udržíte klidnou mysl

Pokud se věnujete józe, soustředíte se plně na své tělo, a na to, co mu prospívá.

Léto může být krom dobrodružství a pohodlného odpočinku na pláži také někdy stresující. Děti nemají školu, což je náročnější na organizaci času, ani plánování dovolené není mnohdy jednoduché či se může objevit zvýšená únava a podrážděnost díky vysokým teplotám. To všechno nám dává pořádně zabrat a je důležité umět se vrátit zpět do rovnováhy. Denním praktikování jógy udržíme klidnou mysl a celkový pocit pohody po celý rok.

5. Jste ve spojení s přírodou

Na létě je nejkrásnější to, že většinu času trávíme venku v přírodě, na čerstvém vzduchu. Ráno je brzy světlo a já osobně neznám lepší začátek dne než cvičení jógy při probouzející se přírodě. Úchvatnější pohled, než je východ slunce, opravdu není. Tahle doba je nejlepší část dne kdy si můžete zacvičit, protože tak ucítíte neuvěřitelný příliv energie, který vám zůstane po celý den.

Pobyt v přírodě

6. Najdete nové přátele (případně lásku)

Je skvělé být venku. Nejen že jste na sluníčku, což dodává vašemu tělu tolik potřebný vitamín D, ale můžete třeba poznat i nové přátele a parťáky pro cvičení jógy. Cvičit můžete i podle videí z YouTube. Pokud nemáte chuť či odvahu začít cvičit sama, jednoduše se k někomu přidejte. Začněte se procházet ráno parkem nebo kolem míst, kde víte, že probíhají hodiny jógy. Vyhlédněte si někoho, kdo je vám sympatický a nebojte se přidat! Možná tak získáte nové jógové přátele, či i něco víc 😉 Vždyť léto je obdobím nových začátků, příležitostí a lásky. 🙂

37 Shares
>
37 Shares
Share37