5 věcí, které můžete pro svoje zažívání udělat hned

Zažívání je v současné době pro mě velké téma – právě procházím několikatýdenním detoxem zažívacího systému, který snad trochu nastartuje správné fungování.

Bohužel se zdá, že i přes můj zdravý životní styl, všechno nefunguje tak jak má a tak vlastně začaly moje pokusy, jak věci napravit.

Vyzkoušela jsem už spoustů tipů pro lepší zažívání, ale myslím si, že se jedná o celkové rozpoložení, jak mysli tak těla. Moje problémy můžou být způsobeny i neustálým stresem (jsem takový nervozní člověk a stresař, přiznávám). Nicméně, pomalu, metodou pokusu a omylu se snažím přijít na to, co vlastně moje tělo potřebuje (no někdy na mě přímo řve a já pořád ne a ne rozumět).

Moje cesta k výsledku rozhodně není u konce  (až bude, dám vědět :), ale protože mám pocit, že hrozně moc lidí má podobný problém, aspoň vám předám několik triků, které se už osvědčily a poskytly alespoň částečnou úlevu.

 1.) 1/2 hodiny po jídle si uvařte mátový čaj

Máta nejenže zklidňuje žaludek, ale pomůže vám lépe zpracovat vydatný oběd. Recept: zalijte několik lístků máty horkou vodou.

2.) Počkej mezi jednotlivými jidly, dokud vám zcela nevytráví.

Vaše zažívání si samo řekne, kdy je připraveno na další dávku jídla – a to jednoduchým způsobem – bude vám kručet v břiše. Nemá smysl zahlcovat systém dalším jídlem, když ještě pořád pracuje na tom předešlém.

3.) Začněte každý den na lačno zázvorovým čajem s citronem

(jinak mátový nebo zázvorový čaj poskytne úlevu, kdykoliv se po jídle necítíte dobře). Recept je jednoduchý: oloupejte asi 1,5 – 2cm velký kousek čerstvého zázvoru, nakrájejte na tenké plátky a zalejte horkou vodou. Potom přidejte šťávu z půlky citronu, pokud chcete vaše zažívání ještě více nakopnout tak můžete přidat i špetku kajenského pepře. Zvlášť v zimě je tento nápoj po ránu výborný na prohřátí.DSCN6562A

4.) Dopřejte si pravidelný pohyb, 

i kdyby to měla být jen rychlá procházka – váš zažívací trakt potřebuje pohyb zvlášť pokud máte sedavé zaměstnání.

Zdroj: www.artofliving.org
Zdroj: www.artofliving.org

5.) Zkuste před každým jídlem sníst trošku této směsi:DSCN6547A

Ingredience:

  • čerstvý kořen zázvoru (asi 4cm)
  • čerstvý kořen kurkumy (pokud neseženete, použijte 1/2 lžičky mletého koření)
  • špetka mořské nebo himlájské soli
  • limetka (nemusí být) DSCN6541A

Postup:

  1. Kořen zázvoru i kurkumy oloupeme a buď nastrouháme nebo nakrájíme na tenoučké nudličky.
  2. Pokud používáme kurkumu – mleté koření,  posypeme jím nastrouhaný zázvor a zamícháme.
  3. Přidáme špetku soli a pokapeme limetkovou šťávou podle chuti.

P.S. Nečekejte žádný gastronomický zážitek – kurkuma má velmi specifickou a výraznou chuť (tak to s ní nepřežeňte), ale je zároveň skvělá pro posílení imunity a celého těla a navíc, stejně jako zázvor vytváří v těle teplo. A to je přesně to co vaše líné zažívání potřebuje. Tato dávka vám vydrží tak týden – stačí skutečně jen malé množství před jídlem.

Zajímají vás další tipy pro lepší zažívání? Sledujte Hadolamí Instagram a nechte se inspirovat!

0 Shares
>
0 Shares
Share