5 úžasných míst, kde cvičit jógu na Bali

Dovolená na Bali je bez debat nádhernou záležitostí už kvůli přírodě, úžasnému oceánu, vstřícným lidem, exotice a zajímavým památkám. Ostrov nabízí také velké množství tradičních lázní a holistických center. Vzrůstající trend má ale dovolená za účelem cvičení jógy a meditace. Pokud máte ale zájem o takový typ aktivního odpočinku, Bali je pro vás to pravé místo! Já Bali navštívila poprvé před třemi lety a zejména kolem v oblasti kolem města Ubud je velké množství resortů, které jsou opravdu skvostné. Krásná místa ke cvičení jógy najdete ale po celém ostrově a stále se objevují nová a nová.

Já jsem si pro vás v dnešním článku připravila seznam 5 úžasných míst, kde (nejen) cvičit jógu a věřím, že najdete inspiraci a někteří z vás možná i odhodlání některé z nich navštívit. Pojďme se ponořit do exotiky a představit si je:

1. Fivelements, Puri Ahimsa – Abiansemal

Tento pětihvězdičkový resort vás okouzlí přírodní architekturou. Je postaven z bambusů, s doškovou střechou a obklopen rýžovými poli a zalesněnými kopci. Dokážete se už vcítit do té atmosféry? Jakou energii má takové místo? … Celý resort vedou guru jak z Bali, tak se zde setkáte i s mezinárodními lektory jógy. Pobyty zde zahrnují jógu a meditační cvičení, masážní procedury, cvičení na principu práce s energiemi a mnohé další. Někdy pořádají také tradiční Balijské obřady, které jsou opravdu neskutečným zážitkem. K tomu všemu mají ohromnou kuchyni, kde používají pouze místní suroviny a jsou pochopitelně zaměřeni na zdravé, organické stravování.

Více info zde: www.fivelements.org/en/

Jóga na Bali2. Como Shambhala Estate – Payangan

Tato úžasná vila se nachází v klidném údolí obce Payangan, asi půlhodiny jízdy severně od města Ubud. Nabízí jak dlouhodobé pobyty tak i jednotlivé lekce. Můžete se zde setkat s mistry jógy, ajurvédskými lékaři a také specialisty na stravu. Nabídka programů se mění po celý rok a přizpůsobuje se tak změnám teplot a ročních období. Mě z nabídky nejvíce zaujal týdenní pobyt, který zahrnuje cvičení různých druhů jógy, meditaci a koučování. Ideální kombinace! A pro více tradiční návštěvníky je zde k dispozici i klasická posilovna. Samozřejmě i kuchyně je zde vytříbená, vyvážená a podpoří detoxikaci a léčení těla (i psychiky). Už se vidíte cvičit Pozdrav slunce s výhledem na to dechberoucí údolí?

Více info zde: www.comohotels.com/en/hotels-and-resorts/indonesia

3. Zen resort Bali – Singaraja

Středisko se nachází na severu v blízkosti vzdálenějšího pobřeží Singaraja a poskytuje zejména individuální výuku jógy. Takové lekce se poté mohou zaměřit na konkrétní problémy, či různé specifické zdravotní podmínky. Typické jsou například zmírnění problémů s trávením, upravení hladiny cukru v krvi, cukrovka, problémy s hmotností aj. Můžete překonat také bolesti zad, úzkost, stres. Užijete si zde také tradiční lázeňské procedury, meditaci při východu slunce či wellness konzultace. A co je pro mě jako třešnička na dortu u tohoto resortu? Možnost pozorování delfínů při východu slunce … 🙂

Více info zde: www.zenresortbali.com

 

Jóga na Bali

4. Bagus Jati – Ubud

Jedno z nejznámějších center na Bali. Nachází se v Tegallalangu, což je vesnička severně od Ubudu, která je proslavena malebnými rýžovými terasami. Ohromující kruhový pavilon slouží jako centrum střediska. Kromě jógy nabízí také programy zaměřené na ajurvédu, jako například na omlazení, lázeňské procedury a samozřejmě zdravá jídla podporující tento ozdravný proces. Zajímavostí je, ze v areálu najdete také ekologickou zahradu se záhony, kde pěstují potraviny právě pro místní kuchyni. Takže vše je čerstvé, super zdravé a místní!

Více info zde: www.bagusjati.com

5. The Yoga Barn – Ubud

Yoga Barn je hlavní jógové centrum v centrálním Ubudu. Nabízí kurzy jógy všech úrovní, včetně soukromých lekcí, meditačních cvičení, kurzů atp. K dispozici je víc než 100 různých lekcí týdně. Toto úchvatné studio se nachází uprostřed terasovitého rýžového pole v Ubudu. Po celý rok jsou zde k dispozici také detoxikační programy, omlazující kúry, ajurvéda aj. Zakladatelé tohoto resortu jsou také zodpovědní za Bali Spring Festival, což je úžasná každoroční akce v centru Ubudu, která představuje týden workshopů, jógy, tance a mnohých dalších skvělých aktivit.

Více info zde: www.theyogabarn.com

Jóga na Bali

Bali je překrásné a magické místo a sepsat všechna jeho jógová centra a krásná místa ke cvičení jógy do jednoho článku je doslova nemožné! 🙂 Ale věřím, že jsem vám alespoň trošku poodhalila možnosti, jak strávit jóga dovolenou. Pokud vás toho zajímá víc a chcete další tipy třeba i na stravování na Bali, napište do komentu a já se tomuto tématu ráda budu věnovat v některém z dalších článků. 😉

33 Shares
    • Děkuji!! To ráda slyším! Tak já se vrhnu i na pokračování 🙂 Ať si kamarádka Bali užije, je tam opravdu úžasně 😉

  • >
    33 Shares
    Share33