5 podložek na jógu, které během života vystřídáte

S jógou dnes začínají již děti ze školky a některé z nás provází do konce života. Proto je důležité jednou za čas vyměnit vaši stávající podložku na jógu. Vaše zkušenosti a schopnosti se neustále vyvíjí, stejně jako vaše tělo. Co pro vás bylo pohodlné před pěti lety, nemusí být dnes.

Správně zvolená podložka nám dovolí pohodlně provozovat jógu, kde se nám zamane. Kromě tělocvičny si díky ní můžeme zacvičit na různých místech. Rozložit si jí v městském parku, na zahradě nebo dokonce na přístavním molu u moře. S výběrem jsem vám již poradila v mém předchozím článku. Tady ale naleznete konkrétní tipy.

Jistě vás potěší, že jsem si dala tu práci, a vybrala ty nejlepší podložky pro každou kategorii. Na trhu je nespočet druhů a jógový začátečník by mohl snadno šlápnout vedle. Vždy než si nějakou podložku koupíte, se zamyslete nad tím, co od ní přesně očekáváte. Jedině tak budete mít jistotu, že vám bude dobře sloužit.

1. Na stáří i pro pohodlné začátky

Ze začátku je pro mnohé z nás obtížné si zvyknout na tlak v koleni při určitých ásanách. Časem se ale tělo přizpůsobí a nevítané pocity odezní. I tak bych ale začátečníkům doporučila koupi měkké položky. Kolena vás ale, zvláště ve starším věku, mohou bolet i z jiných důvodů. Různá stádia opotřebovanosti kloubu dokáží jógu pěkně znepříjemnit. I vy si tedy dejte při výběru podložky záležet a volte tu, která je minimálně 5 milimetrů tlustá.

Mně se líbí tato roztomilá sada na jógu, která je ale kvůli barevnému provedení vhodná především pro ženy. Kdybych si jí všimla už dříve, tak jí mám určitě doma. Pozitivní barvy vás budou přímo vybízet k návštěvě další hodiny jógy.

sada na jógu sestavená z růžové podložky a barevné tašky

2. Pro spocené ruce nervózů a začátečníků

Problém zpocených rukou je mi osobně dobře znám. Normálně se mi ruce nijak zvlášť nepotí, ale při józe mám někdy pocit, že celou hodinou jen proklouzávám. Proto přemýšlím nad tím, že si speciálně na léto pořídím novou podložku z hrubšího materiálu. Ta co mám nyní je skvělá, ale pro horké dny v ní nemám moc důvěru. Uvažuji ale také o tom, že to vyřeším nákupem rukavic na jógu. Přeci jen je to z mého pohledu o něco ekonomičtější řešení.

Pokud ale dojde na novou podložku, tak si nepochybně koupím tuto. Je vyrobena ze 100% ekologicky zpracovaného kaučuku, je dostatečně tlustá (6 mm) a podle mě naprosto úžasná. Díky svému materiálu dokonale přilne k povrchu a stejně tak na ní nebudou klouzat ani vaše ruce. Je tedy vhodná i pro cvičení hot a bikram jógy. Tam se sice v nejbližší době nechystám, ale člověk nikdy neví.

3. Podložka pro malé jogíny

Není to tak dávno, co jsem vám vyprávěla můj příběh, kdy mi dětská jóga zachránila nervy. Každý rodič, co má doma neposedné dítě, by měl o józe pro děti přemýšlet. Sehnat pro ně kvalitní podložku však není nic jednoduchého, ale taky ne nemožného. Nechcete přeci, aby se vaše dítě tahalo se zbytečně velkou podložkou.

bych důvěřovala této. Je na výběr ze tří veselých barev, materiál prošel přísnými ekologickými testy a není problém jí vyprat v pračce. Měla by po všech stránkách vyhovovat i těm nejmenším návštěvníkům kurzu.

barevné podložky na jógu pro děti

4. To nejlepší pro zkušené milovníky jógy

Ostříleným jogínům a jogínkám bude bezpochyby vyhovovat jutová podložka na jógu. Tento materiál je ekologický a není problém ho jednou za čas hodit do pračky a zbavit špíny. Jutové podložky jsou oblíbené mezi lidmi, kteří se józe věnují už nějaký ten čas a zároveň nesjou takové citlivky jako já. Pevný materiál vám zaručí delší dobu použitelnosti než ekologické podložky vyrobené z přírodní gumy.

Jestli uvažujete nad přechodem k jutové podložce, určitě musíte vyzkoušet tuto. Libí se mi, že působím přírodním dojmem. Není zbytečně moc tenká a je na prodej v pěti barevných provedeních.

jutové podložky na jógu yogashop

5. S jógou na cestách

Já sama jsem na dovolené v zahraničí už dlouho nebyla, ale letos v létě to hodlám napravit. Moře mi chybí a už se nemůžu dočkat, až si zacvičím jógu pod širým nebem s mořským vzduchem v plicích. Neumím si ale představit, jak bych do kufru nacpala vše potřebné a ještě mou objemnou podložku k tomu. Proto bude asi rozumnější si pořídit speciální cestovní podložku na jógu. Je mi jasné, že nebude tak pohodlná, jako ta má, ale na těch pár dní mi bohatě postačí.

Na trhu není bohužel moc rozmanitých sortiment cestovních podložek. Objednám si tuto, protože je lehoučká a vejde se i do malé příruční tašky. Od kamarádky vím, že se rozhodně nerozpadne hned po první dovolené. Proto se těším, že spolu postupně procestujeme svět.

bílá podložka na jógu na cesty

Pozor na kočky (možná i na psy)

Ještě pro vás mám poslední radu. Sice tak úplně nesouvisí s výběrem podložky, ale bude se vám hodit. Jestliže s vámi, stejně jako semnou, bydlí doma kočky, tak před nimi podložku na jógu pečlivě schovejte. Jednou jedinkrát jsem jí nechala bez dozoru dvě minuty a už mám okousaný roh a uprostřed dírky od drápků. To zamrzí, zvlášť, když si člověk dá s výběrem práci a nekoupí si automaticky tu nejlevnější.

Pokaždé, když se balím na jógu a kočky slyší, jak jí vyndávám ze skříně, jsou do vteřiny u mě. Absolutně nechápu, co je na ní tak přitahuje, ale rozhodně jim nedopřeji to potěšení se s ní znovu setkat.

0 Shares
>
0 Shares
Share