30 denní jóga výzva – 4. den – Pozdrav slunci

30 denní jóga výzva – 4. den – Pozdrav slunci
03 Kvě 2014


Pozdrav slunci (súrja namaskár) je jednou z nejznámějších sérií ásán (cviků) v systému Hatha jóga. Pozdrav  je ideální cvičit každý den ráno . Celou sérii cviků obvykle cvičíme v  různých počtech opakování. Začátečníci mohou vyzkoušet 6 opakování celé série a ti pokročilí z vás klidně 10 – 12.

Pokud byste si z výzvy měli zapamatovat a naučit se denně cvičit pouze jednu sérii cviků, tak pozdrav slunci by to rozhodně být mohl. Videem vás bude provázet světově známá odbornice na ajurvédu Barbora Morávková.

Cvičte s úsměvem a nezapomeňte se soustředit na vlastní dech.

Přeji krásný den,

Tomáš

Předchozí dny

30 denní jóga výzva – 4. den – Pozdrav slunci
4.6 (91.67%) 12 votes


Tomáš Procházka

S jógou jsem se seznámil na vysoké škole a od té doby mě pořád pronásleduje. Postupem času jsem zjistil, že má unikátní schopnost spojovat. Lidi, tělo, mysl. Vše dává dohromady. Mým cílem je seznámit s jógou a jejími pozitivními účinky co nejvíce lidí. Budu rád, když se připojíte!

Komentáře

 1. Asi ,hloupý dotaz…..neni to třeba nadabované v češtině ? Děkuji Jana / jinak suprovní /

 2. danalero@centrum.cz' Danuša píše: Červen 30, 2016 at 5:38 pm

  Zdravím
  Našla jsem odkaz na Pozdrav slunci, kde na konci není poloha “kobra”- jako ve videu – ale tato poloha:”Vydechněte ústy a sehněte se k zemi. Naše jediné body kontaktu se zemí musí být pouze brada, ruce, hrudník, kolena a prsty na nohou. V této pozici se břicho nemá dotýkat země, pánev je vhodně vyklenuta. Nos se také nedotýká země. Tato pozice umožňuje velice zvláštní zakřivení páteře, která zůstávala v předchozím kroku zcela rovná”.Je to jedno? (no u mě asi určitě – protože už po druhé online lekci pro začátečníky s “Fit jóga s Markétou”…se mi udělalo “nevolno”..ale nevzdávám to – tak to chci zkusit – zatím a raději jenom s tím Pozdravem slunci – proto se ptám – při jaké z těchto poloh – si tedy asi tak nejméně ublížím:-B

 3. scarlettx33@seznam.cz' Natálie píše: Srpen 18, 2016 at 2:53 pm

  Dobré odpoledne,
  je možné s touhle výzvou zhubnout? A celkově při józe? Opravdu mě to chytlo a chtěla bych vědět, jestli to jde i tímto způsobem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *