3x bio péče pro zdravé zuby

Nevím jak vy, ale já jsem v péči o své zuby tak trochu jako doktor Jekyll a pan Hyde. Někdy se horko těžko donutím k jejich vyčištění a jindy zase strávím dvacet minut detailní péčí o každý zub zvlášť. Naštěstí se takto nestavím také k józe a i při největší krizi si ji ráda zacvičím doma.

Právě teď se nacházím ve fázi číslo dvě, a tak si plním poličku v koupelně nejrůznějšími vychytávkami (od tablet na rozpoznání zubního plaku po zubařské zrcátko).Dosud jsem nakupovala veškeré své vybavení pro ústní hygienu v lékárně nebo v drogérii a většinou sáhla po klasice. Tentokrát jsem se však rozhodla pro bio změnu. Už delší dobu pokukuji po pá produktem a konečně dozrál čas k jejich nákupu.

Vždy se snažím před nákupem past, ústních vod a zubních kartáčků poradit s mou tetou (je zubařka). Jenže ona se mi snažila vybrané produkty vymluvit a pořád mi jak papoušek jenom podsouvala Elmex. Ale já mám už Elmexu (doslova) plné zuby a prostě jsem chtěla vyzkoušet něco s obsahem bylin. A co jsem si vybrala?

1.     Zdravý a moc roztomilý kartáček

zdravy-zubni-kartacek-curanatura-1-ks

Bambusový kartáček Curanatura jsem objevila na jednom blogu. Nejsem sice zatvrzelý ekologický aktivista, ale něco tak pěkného jsem si nemohla nechat ujít. Kartáček i jeho vlákna jsou vyrobeny z bambusu. Výrobek je 100 % bio a tím pádem nezávadný. Nejsem si moc jistá jeho životností, ale na umyvadle mám držák na mýdlo z bambusu a ten se ani nehne, tak do kartáčku vkládám velké naděje

Dá se koupit v balení po jednou a po dvanácti kusech. Já jsem zatím sáhla po tom menším, protože jsem nikde nenarazila na údaj o tvrdosti štětin – naštěstí stojí jen 99 Kč.

2.     Voňavá zubní pasta

zubni-pasta-s-matou-a-limetkou-pro-preventivni-peci-75-ml

Další věcí, kterou nutně potřebuji, je bělící zubní pasta s eukalyptem a anýzem od firmy Korres. Při minulém nákupu v tomto e-shopu jsem dostala jako dárek její vzoreček. Proto vím, že chuť pasty je velmi příjemná a krásné voní, což rozhodně nemohu říci o všech přírodních pastách. Nedávno jsem zkoušela pastu konopnou a ta nevoněla a chutnala naprosto odporně. Všichni mi sice říkali, že si na tu pachuť zvyknu, mě však chyběla vůle a radši jsem ji dala mámě (té naopak chutnala).

Nedělám si iluze o bělících účincích této zubní pasty. Jediné, co od ní očekávám, je odstranění těch největších skvrn od černého a zeleného čaje. Zubní pastu si ale můžete vyrobit i doma. Půjdete do toho? Máme pro vás recept na domácí zubní pastu.

3.     Instantní ústní voda

ustni-voda-ratanhia-50-ml

A jako poslední tu mám ústní vodu od Weledy. Balení má pouze 50 ml a obsahuje výtažky z několika bylin. Pro přípravu ústní vody jednoduše kápnete pár kapek do prázdné sklenice a následně zalijete studenou vodou a vypláchnete pusu.

Ústní voda je jednou z těch věcí, které občas ignoruji a dělám, jako by nebyly důležité. V kombinaci s pečlivým vyčištěním mezizubních prostorů zubní nití je ovšem naprosto nenahraditelná. Proto jsem si také objednala tuto. Mám pocit, že její krásná vůně a veselé červené zabarvení mě alespoň trochu motivují k pravidelnému večernímu užívání.

A co vy, jaký máte názor na bio péči o zuby? Myslíte si, že by měla mít své místo v koupelně nebo to jsou jen zbytečné náklady navíc?

3 Shares
>
3 Shares
Share3