3 x jóga v Táboře – přidáte se také?

Jste z Tábora nebo okolí a nevíte, kam vyrazit na jógu? Tak to se vám bude hodit dnešní článek. Právě na město Tábor jsem se totiž zaměřila při mém každoměsíčním pátrání po zajímavých jógových studiích.

Nenajdete tu žádné jógové novinky ani moderní směry typu Bikram jóga nebo aero jóga. Přesto bych Tábor úplně nezatracovala. S trochou snahy jsem objevila tři místa, kde se každý týden setkávají místní jógoví nadšenci. Přidat se k nim můžete i vy.

Jóga Tábor – není nad klasiku

Ve studiu Jóga Tábor na vás čeká příjemné prostředí, zkušená lektorka a hodina strávená s tradičními jógovými ásánami. Jóga se zde cvičí pravidelně desetkrát týdně. Z toho dvě lekce jsem určeny výhradně pro začátečníky.

Fotografie letní louky

Samotná lektorka se józe věnuje již od devadesátých let. Miluje vše, co souvisí s Indií a východní filosofií. Ve studiu se tak můžete objednat také na meditaci, masáž nebo jiné ájurvédské procedury.

Cena jedné hodiny jógy je 120 Kč – lze si zakoupit permanentku na deset lekcí za 1000 Kč. V rozvrhu nenajdete zmínku o tom, jaký konkrétní druh jógy budete cvičit. Nepochybuji však o tom, že vás lekce příjemně překvapí.

Misha Joga a její zastávka v Táboře

Lektorka Michaela Klímová se každý týden staví v Táboře, kde vede 90 minutovou lekci harmonizační a terapeutické jógy (koná se v Mateřském centru Bříško). Józe se věnuje už dobrých pár let. Je známá pro svůj neortodoxní a uvolněný přístup. Jóga je s ní snadno pochopitelná a zábavná.

Cena jedné lekce je 150 Kč (100 Kč pro předplatitele). Určitě si s sebou nezapomeňte vzít vlastní podložku na jógu.

Power jóga v Táboře s Ivet

Jako poslední tu máme 60 minut power jógy, na které můžete vyrazit vždy v neděli od šesti hodin večer. Hodina jógy se koná v tělocvičně místní 3. ZŠ. Místo na lekci si nemusíte zamlouvat – sál je dost velký a cvičí se vždy.

Za hodinu jógy zde zaplatíte pouhých 60 Kč. Lektorka Iveta má, stejně jako předchozí dámy, dostatek zkušeností, aby vám ukázala sílu této prastaré cvičící techniky.

Ať už si vyberete jakoukoliv lekci, jistě uděláte správně. I jedna hodina týdně, kterou věnujete pouze sobě a svému tělu, udělá s vaším psychickým a fyzickým zdravím zázraky. Ideálně si však ještě minimálně jednu hodinu zacvičte doma, např. podle videa nebo jógové knížky.

Jste z Tábora a pravidelně navštěvujete ještě jiné studio? Povězte nám o něm v komentářích pod článkem.

1 Shares
>
1 Shares
Share1