Jóga Praha 4 – tipy

Jak postupně stoupá obliba jógy, tak se objevují stále nová jógová studia. Najít příjemné místo pro cvičení jógy se pro nás tedy stává rok od roku jednodušší. V dnešním článku se podívám na to, jak si v tomto ohledu stojí jóga Praha 4. Praha obecně skrývá mnoho zajímavých jógových příležitostí. Proto mi bylo hned jasné, že ani tato její část nebude výjimkou – a měla jsem pravdu.

Našla jsem pro vás tři studia/centra, kde si můžete protáhnout tělo a načerpat energii. Hned první jsem měla tu čest si sama hned několikrát odzkoušet. Zbylá dvě znám pouze z vyprávění kamarádky Anety, která právě v Praze 4 bydlí. Ta je bohužel v poslední době kvůli přechodu na novou práci ráda, když si občas natáhne podložku alespoň doma v obýváku.

Vy ostatní si ale určitě nenechte ujít možnost zacvičit si jógu blízko vašeho domova. Zrovna včera jsem se já sama vrátila z Prahy, kde jsem během jednoho dne migrovala po celém městě. To mi pomohlo si uvědomit jednu věc, kterou jsem do této doby přehlížela. Jet na druhý konec Prahy je asi tak tisíckrát časově i psychicky náročnější, než se vydat skrz Olomouc.

Rychle fit s Bikram jógou

Toto Bikram jóga studio najdete v Praze hned dvakrát, a to na Národní třídě a na Pankráci. Dnes budu mluvit o tom druhé, ale pravděpodobně si budou velmi podobná. Přibližně před dvěma měsíci jsem absolvovala jejich 10 lekcí pro začátečníky a nemohu jinak, než tuto zkušenost doporučit i vám. Za deset, cenově zvýhodněných lekcí, získáte možnost se rychle a velmi levně dostat do formy. Zjistíte, zda vám tento druh jógy vyhovuje a před prázdninami si trochu vylepšíte postavu.

žena cvičící jógovou ásánu v černém oblečení

Tenkrát jsme to myslím zvládla sedmkrát a to bylo venku ještě poměrně chladno. Jestliže to někdo z vás zvládne skutečně 10 x za deset dní, tak si zaslouží upřímný obdiv. Rozhodně to není vhodné pro úplné jógové zelenáče. Přeci jenom, pokud ještě neumíte ani správně dýchat, tak vám 42 stupňový vzduch moc motivace do začátku nepřidá.

Co sebou? Na stránkách studia doporučují dva ručníky, dvoulitrovou láhev s vodou a něco menšího na sebe. Kombinace Bikram jógy a dlouhých kalhot, by mohla být smrtící. Nezapomněla bych si vzít ani kvalitní protiskluzovou podložku.

Om Yoga Studio pro milovníky klasiky

V Om Yoga Studiu se setkáte s příjemnou atmosférou a krásným interiérem. Jejich hlavní doménou je Hatha jóga, Ashtanga Vinyasa jóga a Vinyasa jóga. K tomu nabízejí těhotenskou a poporodní jógu. Co mě zaujalo, jsou příznivé ceny. Za jednu 60 minutovou hodinu zaplatíte bez slev 145 Kč, se slevou pro studenty či seniory to je však pouze 85 Kč.

Nejsem si teď jistá, zda se v této části Prahy nacházejí studentské koleje. Jestliže ano, tak je toto skvělý tip pro všechny jejich obyvatele. Přes léto si můžete pořídit podložku na jógu a hned v zimním semestru se vrhnout na nový koníček.

Jóga ve sportovním centru

Nejprve jsem byla k velkým sportovním centrům trochu skeptická, ale sama si v Olomouci do podobného centra chodím zacvičit Hot jógu, takže by bylo nefér ho hned odsoudit. Ve Squashpointu si můžete mimo jógy vyzkoušet množství dalších sportů. Já v tom vidím zajímavou příležitost, jak trávit čas se svým partnerem. Společně vyrazíte vzhůru pohybu, a zatímco vy se budete oddávat radostem jógy, on (nebo ona) si může například zaposilovat v místní posilovně.

Cvičí se zde Power jóga, Fit jóga (podobné Hatha józe) a ranní jóga. Ceny se pohybují od 110 Kč do 145 Kč za hodinu. Záleží na tom, zda máte slevu pro studenta či seniora a jaký druh jógy si vyberete. Samotná tělocvična vypadá velmi slibně. K tomuto místu jsem ale v souvislosti s jógou nenašla moc recenzí a ani neznám nikoho, kdo by ho navštěvoval. Proto budu ráda, když mi do komentářů napíšete vaše zkušenosti.

0 Shares
  • >
    0 Shares
    Share