3 x jóga v Hradci Králové

Při zmínce o Hradci Králové se mi vybaví tři věci – jejich univerzita, Rock for People a KFC, ve kterém se po cestě domů většinou stavuji a využívám tamních čistých toalet. Tři a půl hodiny z Olomouce do Mladé Boleslavi člověk prostě nedá na jeden zátah. Osobně znám pouze tři obyvatele Hradce Králové. Snažila jsem se od nich zjistit informace z tamního světa jógy, ale marně. Do jednoho to jsou kavárenští, hospodští nebo prostě jen gaučový povaleči.

Tak mi nezbylo nic jiného, než si opět zavolat na pomoc starý známý Google. Některá studia se mi líbila víc, jiná míň. I když samozřejmě nesrovnávám Hradec Králové například s Prahou, tak mi zde pár druhů jógy chybí. Nikde jsem nenarazila (klidně mě opravte, pokud se pletu) na kurzy Hot, Bikram nebo Aero jógy, což je určitě škoda.

Zrovna Hot a Bikram jóga se může s blížícími se vedry zdát jako šílenost, ale věřte mi, že jen málokteré cvičení vám tak pěkně vytvaruje postavu do plavek. Pochopitelně si pak nesmíte dát večer za odměnu tabulku čokolády (i takové lidi znám).

Teď už je ale čas podívat se na slíbená tři místa, kam si mohou obyvatelé Hradce Králové zajít odpočinout a načerpat novou psychickou energii.

Meditující žena na břehu rybníka

1.  Power jóga ve Fitness Filip

I když jsem byla ze začátku proti podobným velkým fitness centrům, tak jsem nakonec sama začala do jednoho chodit. To mi pomohl si uvědomit, že kvalita hodiny jógy nezáleží ani tolik na místě, kde se cvičí, jako spíš na lektorovi nebo lektorce, co ji vede. Proto bych se vůbec nebála dát šanci ani tomuto fitness centru.

Power jógu si zde můžete zacvičit v úterý a v pátek večer. Za jednu lekci zaplatíte 120 Kč a s permanentkou pouze 95 Kč. To už se dá zvládat i dvakrát týdně. Nezapomeňte si udělat rezervaci, která je u obou dnů povinná.

2.  Klasická jóga v tradičním pojetí

Studio Yoga Surial je vedeno člověkem, který zasvětil józe celý svůj dosavadní život. Shri Veda Chaitanya (Ajay Bobade) se józe věnuje od svých osmi let. Ve svém studiu se zaměřuje především na kurzy jógové terapie, ashtanga jógy a ajurvédy.

Několikrát do roka otvírá kurzy pro mírně pokročilé a každou neděli se můžete těšit na klasickou jógu pod jeho vedením (od pěti a sedmi hodin večer). Jedna lekce trvá dvě hodiny a stojí neuvěřitelných 100 Kč. Určitě bych se také podívala na možnost zúčastnit se srpnového tábora v přírodě s jógovou terapií.

3.  Abeceda poznání nejen jógy

Studio Abeceda poznání se mi moc líbí. Zaujal mě nejen jejich příjemný interiér, ale také další služby. Mimo jógy a dalších pohybových aktivit, na vás bude v studiu čekat odpočinek v podobě wellness a péče o vaše tělo.

Abeceda poznání nabízí od podzimu kurzy kundaliní jógy (190 Kč za lekci). Dále rehabilitační cvičení s prvky jógy, jógu cestou pokojného bojovníky a celoročně pak jógu pro každého (120 Kč za 1,5 hodiny). Mimo prázdniny vypisují také kurzy Gravid jógy.

V létě by neměl nikdo posedávat doma. Takže si připravte svou podložku na jógu, pořiďte si pestrobarevné letní jógové oblečení a hurá na věc.

4 Shares
>
4 Shares
Share4