Antigravity jóga – kam za aero jógou a AY Fly trainingem?

Název antigravity jóga je možná lehce zavádějící, ale přesto se u nás i ve světě používá. Představit si pod ním můžete jógu, která se cvičí ve speciálních látkových vacích nebo chcete-li sítích. U nás si můžete konkrétně zajít například na lekci aero jógy.

K jejímu cvičení se používají takzvané hamaky – závěsné sítě se speciálními držadly/pacičkami. Druhou možností jsou lekce AY Fly trainingu, kde se setkáte s velkou závěsnou sítí bez držadel. Jedině hamak si ale můžete zakoupit pro domácí cvičení.

O obou stylech jsem už psala v minulosti článek. Potíž je v tom, že pod těmito názvy se antigravity jóga cvičí v České republice, ale ve světě se můžete setkat i s úplně jiným označením. Pořád se ale bude jednat o jógu s hamaky nebo se závěsnými sítěmi bez držadel.

Každopádně popularita antigravity jógy stále stoupá a k naší radosti se otevírají i nová studia. V jednom z mých předchozích článků jsem vás již odkazovala na tři moc pěkná studia, kde tyto lekce probíhají. A dnes tomu nebude jinak.

Aero jóga ve Sport centru Chodov

Na Praze 4 na vás čeká Sport centrum Chodov, kde pořádají pravidelné lekce aero jógy v sále číslo 2. Centrum vzniklo v roce 2012 a jeho prostory vypadají stále jako nové. Celý projekt centra je zaměřený přímo na ženy a jejich pohodu při návštěvě jednotlivých lekcí. V příjemném interiéru sálu č. 2 na vás čekají krásné bílé hamaky.

Mile mě překvapila cena za jednu hodinu tohoto druhu jógy – 135 Kč (120 Kč pro studenty a seniory). Aero jóga se zde cvičí v úterý, čtvrtek, pátek a v neděli. Na sebe si vezměte přiléhavé oblečení a těšte se na zcela nový zážitek z jógy.

Krásné modré nebe s bílými obláčky

Děčínské Cardio fitness DC

Antigravity jógu dnes najdete i v Děčíně. Konkrétně se za ní vydejte do studia Cardio fitness DC. Necvičí se zde aero jóga, ale právě již zmiňovaný AY Fly training. Celé studio je opět moc pěkně zařízené, takže se nemusíte bát tam vyrazit na svůj první létající trénink.

Jen se připravte, že se jedná (i v případě aero jógy) o celkem náročnou činnost. Vaše svaly dostanou pořádně zabrat a druhý den o nich určitě uslyšíte. Za jednu hodinovou lekci zaplatíte 90 Kč, což je podle mě výborná cena. AY Fly training se zde cvičí vždy ve středu od sedmi hodin.

Poletime znovu v Praze

Opět se vracíme do našeho hlavního města, kde na nás čekají lekce AY Fly trainingu. Celé studio Poletime mě uchvátilo svými krásnými prostory. Název studia je zřejmě odvozen od jejich hlavní činnosti – lekcí pole dance. Nás však zajímá pouze létací jóga.

Ta se tu cvičí vždy v sále č. 2 v pondělí, úterý, pátek a v neděli. Cena jedné lekce je 200 Kč. Můžete ji samozřejmě snížit nákupem permanentek až na 150 Kč. Studio najdete na Praze 8 a jsem si jistá, že si jejich lekce brzy zamilujete. Celý koncept létací jógy se mi vždy líbil, protože podporuje svobodný pohyb a dokonalé protažení každého svalu a kloubu na lidském těle.

Chodíte pravidelně na lekce antigravity jógy nebo je pro vás absolutní novinkou? Podělte se s ostatními čtenáři o své tipy na další zajímavá studia, kam si ji mohou jít zacvičit.

0 Shares
  • >
    0 Shares
    Share