3 tipy před výběrem designové podložky na jógu

Ke cvičení jógy toho člověk nepotřebuje mnoho. I to je v dnešní době (pro mě jednoznačně) výhoda. Avšak je tu jedna věc, která je naprosto nepostradatelná a neměla by ve výbavě jogína chybět. Je to důležitá společnice pro cvičení doma i na lekci. Mám na mysli podložku na jógu, tedy jógamatku.

Ať už patříte mezi zkušené milovníky jógy nebo jste začátečník, bez vlastní podložky to zkrátka není ono. A to nemám na mysli jen hygienickou stránku věci. Co byste měli vědět před koupí designové podložky na jógu a proč vybrat právě ji? Na to se pokusím odpovědět v tomto článku a samozřejmě se s vámi podělím o svůj vlastní názor.

Vybíráte podložku poprvé v životě a nejste si ohledně jejího výběru jistí? Začněte od píky! Přečtěte si, jak vybrat správnou podložku na jógu. Doporučuji také naši recenzi podložek na jógu. Dozvíte se v ní typy na konkrétní jógamatky, které se vám určitě budou hodit.

Kromě podložky vám ale doporučuji i další pomůcky, například bloky na jógu. Cvičení posunete úplně někam jinam – budete se cítit pohodlně a získáte větší stabilitu. Ale teď už zpět k podložkám.

1. Ekologický plus

Designová podložka na jógu není jen zajímavá na pohled, ale rovněž je ekologická. Protože se stále více z nás vrací k přírodě, vybíráme materiály recyklovatelné a snažíme se být ohleduplní k naší planetě. Jako milovník přírody oceňuji na prvním místě právě tento bod, který je pro mě naprosto prioritní.

Je skvělé, že i designová záležitost nepostrádá ekologické hledisko. Pokud si tedy chci vybrat krásnou jógamatku, která se stane mým stylovým kouskem, kterým se chci pochlubit a také že se pochlubím, oceňuji tuto vlastnost a jsem ráda, že nemusím dělat kompromisy. Pokud i vy patříte mezi ty, kteří přírodu opravdu milují, nemusíte se bát vybrat si designovku a to je rozhodně plus.

  • Designová podložka je vyrobena z přírodního kaučuku.
  • Je biologicky odbouratelná.
  • Materiál je recyklovatelný.

2. Jógamatku do pračky

Mnoho z nás řeší hned několik aspektů výběru podložky na jógu. Bývá to nejen cena, ale i materiál, péče a možnost využití. Přízvisko designová neznamená nekvalitní a ne, neznamená to ani, že platíte pouze za vzhled. Naopak – jedná se o skvělou podložku, která je navíc ke všem svým pozitivním vlastnostem krásná. Podložka je, jak už jsem zmínila, z přírodního kaučuku. Proto perfektně přilne k podlaze.

Vrchní část jógamatky tvoří mikrovlákno, které vyniká vysokou savostí a vy tak nemusíte přikupovat a používat ještě ručník. Co mě samotnou těší je to, že ji mohu používat také na hot yogu. A co je pro mě nejpraktičtější? Možnost jednoduše podložku dát do pračky a na 40° ji vyprat. Tyto vlastnosti dělají z designové podložky praktický kousek, který v mé výbavě nesmí chybět.

3. Synonymum pro můj styl

Jestliže váháte nad koupí designové podložky, jistě vás přesvědčí její vlastnosti a atraktivní vzhled. Já to mám jednoduché – když už se do něčeho zapálím, pak mi dělá velkou radost možnost pořídit si nové pomůcky.

Podle mě jsou investice a investice. Když vím, že se něčemu chci skutečně věnovat, pak neváhám a pořídím si vybavení, které je funkční, kvalitní, něco vydrží a hlavně: dobře vypadá. Není to tak, že bych se chtěla blejsknout. Prostě když už si chci udělat radost a potěšit se, pak to musí stát za to. Na jakékoliv cvičení či tanec se chodí mnohem lépe, když mám vybavení, které jsem si sama vybrala a které také i na pohled podporuje mou energii.

Netvrdím, že bez krásných věcí to nejde. Tvrdím, že s krásnými věcmi to jde lépe. Ten pocit, když roztáhnu svou nádhernou barevnou mandala podložku. Je úplně jiný, než kdybych roztáhla svou původní zelenou jógamatku. A tak jsem se rozhodla. Mé rozhodnutí podpořil také potisk. Nejenže vydrží i praní, ale navíc jde o potisk na vodní bázi, nikoli chemie. Když to shrnu, dává mi to smysl.

Designová podložka se nestane jen vaší běžnou jógamatkou. Stane se také dokonalým doplněním vašeho stylu a jógového já. Takže jaké designovky jsem vám vybrala?

Designová jógamatky Sky

Pastelová podložka Sky na mě působí už při prvním pohledu klidným dojmem. Dokážu si představit, že se stane mým partnerem nejen ke cvičení jógy, ale také k mé oblíbené domácí relaxaci vleže. Navíc mám stejně jako oceán ráda nebe. Kromě toho tenhle kousek tak trochu připomíná obraz.

Orientální podložka na jógu Tribe

Populární orientální vzor nosí také moje další favoritka – designová jógamatka Tribe. Úplně živě vidím, jak ji sladím s nějakým podobně vzorovaným oblečením. A kdo má raději minimalismus, ten prostě nahodí jednoduchý a jednobarevný outfit a nechá tuhle krásku, aby se sama stala ukázkou jeho stylu. Mě by rozhodně potěšila i doma – asi jako každého, kdo miluje boho interiéry.

Podložka Rose nejen pro romantické duše

Mé romantické já ocenilo tenhle úžasný něžný design jógamatky Rose. Další důkaz, že pastelové tóny jsou neskutečně trendy. Když je radost na tuhle podložku jen koukat, jaká radost asi musí být se na ní zjógovat? Chlapci, pokud chcete své milé darovat květinu…co takhle tuhle krásku?

Trendy jógamatka s mandalami Blossom

Už v článku jsem zmínila, že mou srdcovou záležitostí jsou harmonické mandaly. Mám je nad postelí, na posteli a nakonec nesmějí chybět ani na mé jógamatce. Tyhle květinové mandaly zdobí také mou podložku Blossom, která okouzlí každého milovníka fialkové barvy.

13 Shares
>
13 Shares
Share13