3 tipy na podložku na jógu pro náročné

Včerejší večer jsem strávila na hodině Hot jógy. Tento druh jógy mám moc ráda, ale pokaždé, když tam jdu, tak se proklínám, že jsem si ještě stále nebyla schopná objednat novou podložku. Sice jsem na sobě měla poprvé své protiskluzové ponožky na jógu, ale to mě rozhodně od klouzavých rukou nezachránilo. Po hodině jsem se tedy zašla zeptat instruktorky, zda by mi neporadila, jaký druh si mám konkrétně objednat.

Vysvětlila jsem jí, že potřebuji něco neklouzavého, ale zároveň dostatečně měkkého. Byla moc ochotná a poradila mi, abych si pořídila podložku z přírodní gumy, která má jednu stranu zdrsněnou. Večer jsme pak s kamarádkou Luckou prohledávaly internet a snažily se jí najít. A taky že našly.

Buďte nároční, je to skvělé!

Jako dítě jsem byla vychovávaná až k přehnané skromnosti. Oblečení jsem dědila po sestřenicích a nedej bože abych měla něco, s čím bych se mohla vychloubat. Tak si to teď vynahrazuji. Je mi jedno, co by mi na to řekl nějaký psycholog. Chci mít prostě podložku, kterou si budu s úsměvem brát ze skříně a s ještě větším úsměvem jí tam vracet.

Jestli jste stejní jako já, tak pro vás mám pár tipů. Každá ze zmíněných podložek se hodí na něco jiného. Neříkám, že je musíte mít nutně všechny. Vyberte si tu svou podle toho, jaký druh jógy nejčastěji provozujete.

1.      Ideální podložka pro Hot a Bikram jógu

modrá podložka na jógu s protiskluzovou vrstvou

Tak takhle modrá kráska už bude snad příští týden moje. Sice jsem se trochu plácla přes kapsu, ale to nevadí. Jóga je teď vlastně můj jediný koníček, do kterého investuji, tak ať to stojí za to.

Je vyrobena z pěkné tlusté (5 mm) přírodní gumy. Ta je po jedné straně zdrsněná, takže se konečně už nebudu muset soustředit na ujíždějící končetiny. Nejprve mě trochu odrazovala její skoro tříkilová váha. Ale pak jsem si v diskuzi pod ní přečetla, že čím tlustší a těžší, tím lepší pro mě. Jako bonus můžu brát to, že je vyrobena z ekologického materiálu. Nebyla to pro mě podmínka, ale rozhodně to uvítám. Tak snad mě nezklame.

2.      Vaše kamarádka na zahradu i do parku

fialová podložka na jógu vyrobená z odolného materiálu

Fialová Harmony podložka bude vhodnou volbou pro ty z vás, kteří si rádi užíváte jógu pod širým nebem. Výrobce u ní vyzdvihuje především její odolnost. A věřte, že se venku bez odolné podložky neobejdete. Pokud by byla příliš tenká nebo chatrná tak vám v ní udělá díru kdejaký pidiklacík. Myslím, že kdybych teď šla s mou aktuální podložkou do parku, tak to její spodní strana nepěkně odnese. Stačí, když si jen vzpomenu, jak dopadla po bleskovém útoku mých koček.

Speciálně tento kousek je určen pro cvičení Hatha, Power a Aštanga jógy. Také neobsahuje nebezpečné změkčovače plastů.

3.      Pro milovníky přírody

Korková podložka na jógu s přídavnou šňůrkou na zavázání

Jestli vám nestačí, že je vaše podložka vyrobena z ekologických materiálů a chce něco ještě více přírodního, pak už zbývá jen korek. Konkrétně na této korkové podložce na jógu se mi líbí (tedy kromě toho, že je z korku) to, že je k ní rovnou připojena praktická šňůrka na zavázání. To většině podložek chybí, takže je dobré si vždy přiobjednat také nějakou tašku, vak nebo obal (všude to nazývají jinak). Podložka je tlustá 4 mm a váží něco málo přes jedno kilo, takže je opravdu lehoučká.

Já sama mám zatím doma z korku jen starý špunt od vína, který dostaly kočky na hraní. Kdo ví, třeba mě jednou guma také omrzí a vyzkouším korek.

Příští pátek tu na vás bude čekat opět další článek se zajímavými tipy. Jóga je skvělá v tom, že je v ní pořád co objevovat. Tak uvidíme, co mě napadne příště.

0 Shares
  • Poté, co se mi z obyčejné nové karimatky udělala na obličeji moc pěkná vyrážka, hledám na každodenní cvičení něco pro jedince s kontaktní alergií jako jsem já. Nemáte někdo tip na osvědčený výrobek, který nedráždí? Všude se uvádí jako hypoalergenní TPE, ale v zahraničních diskuzích spousta lidí píše, že ani TPE není úplně bezpečné… Korek mi nepřipadá jako špatné řešení, ale zase bych chtěla, aby nějakou dobu vydržel, když už podložka stojí min. 1500 Kč.

  • >
    0 Shares
    Share