3 tipy na jógu ve Valašském Meziřičí

Jak to vypadá s jógou ve městě, ležícím na soutoku Vsetínské a Rožnovské Bečvy, které je vstupní bránou do Beskyd i Vsetínských vrchů? Valašské Meziřičí má hodně co nabídnout – co se týče pěkných míst, historických památek i přírody. A ani s tou jógou to tu není k zahození.

Vybrala jsem tři místa, kam můžete zavítat za svou oblíbenou jógou. Pravda, v menších městech těch možností nebývá tolik, nebo nejsou tak pestré, ale rozhodně se nemusíte bát, že byste tady jógu nenašli. A ve Valmezu tomu není jinak.

Jóga s Pavlou Vaduchovou

Když ta jóga si nás zkrátka umí získat. Než se nadějete, je z toho láska jako trám. A někteří z nás, kterým jóga ukradla srdce, své štěstí rádi oplatí a vrátí jej skrze předání svých zkušeností druhým. A podle mě to přesně takhle má být. Ona si ta zvláštní jóga své ideální lektory snad vybírá. A přesně proto můžete ve Valašském Meziřičí cvičit s lektorkou Pavlou Vaduchovou.

Sympatická Pavla předcvičuje různé druhy jógy hned na několika místech. Najdete ji v Napajedlech, Ratiboři, ve Zlíně a pak samozřejmě ve Valmezu, konkrétně ve Středisku volného času Domeček. Právě zde jsou na výběr dvě možnosti – a sice otevřené hodiny prána flow jógy nebo minikurz yin jógy pro začátečníky, i když ten je aktuálně obsazený. Každopádně doporučuji sledovat web, kde najdete aktuální informace, rozvrh a ještě více.

Jak už asi víte, lákají mě i zajímavé workshopy, semináře a pobyty – vzdělávání i čas pro sebe jsou pro mě důležité aspekty každodenního života. U Pavly mi to rozhodně nechybí. Nejrůznější pobyty s jógou, celodenní akce, kde se naučíte efektivnější využití pomůcek na jógu, festivaly. Akční program tak akorát, abyste si vybrali to, co vás přitahuje. S Pavlínkou se můžete věnovat józe a taky sami sobě v Domečku na adrese Z. Fibicha 287. 

Fit studio Luna

Harmonii těla, duše i mysli najdou ti, co ji hledají, také ve studiu Luna. Tuto variantu jsem si nemohla nechat ujít, protože zde nabízejí nejen jógu, ale také cvičení čchi kung. Takže kromě klasické jógy můžete vyzkoušet i toto čínské cvičení pro zdraví a dlouhověkost. 

Když nahlédnete do rozvrhu, najdete zde také několik různých lekcí jógy. Jóga pro mladé asi říká vše. Co osobně vítám, je jóga proti bolestem zad, se kterými mám neustále potíže. Jógu tak cvičím i z tohoto důvodu, protože při sedavém zaměstnání to ani jinak nejde. Nechybí ani klasická jóga pro začátečníky či pokročilé. Takže zapomeňte na ztuhlé svaly, bolesti hlavy a zad, stres. Veškeré starosti necháte za dveřmi studia, a odcházet budete naplněni pozitivní energií.

Všechny základní informace najdete na webových stránkách. Studio se nachází na adrese Křižná32/2. K dispozici je kromě příjemných jógových lekcí také učebna, kterou si můžete pronajmout, pokud byste rádi vedli nějaké zajímavé cvičení, pro které jste certifikovaní. Nebo nastal čas si nějaký ten kurz udělat?

Studio Radmila

Když už jsme zmínili Středisko volného času Domeček, tak se k němu zase na chvíli vrátíme. Tam totiž můžete cvičit také s další usměvavou lektorkou. Radmila zde vede několik lekcí jógy, uzavřené i otevřené. Jak se tato cvičitelka a jogínka dostala k samotné józe? Začalo to už studiem oboru Rehabilitační pracovník. Tudíž jestliže hledáte lektorku, která o těle jó něco ví a má za sebou dokonce patřičné studium, zkuste to s ní. Kromě toho má samozřejmě bohaté jógové vzdělání, ale o tom se můžete přesvědčit sami na webových stránkách.

Co všechno tedy Radmila nabízí? Někoho možná zaujme oblíbené cvičení pilates. Lekce jsou rozděleny na ty pro začátečníky, mírně pokročilé a pokročilé. Stejně tak tomu je s jógou. Pokud jste se  sní dosud neseznámili na vlastní “tělo“, nevadí. Začít můžete kdykoli. Třeba teď.

Zdroj obrázků: pixabay.com

0 Shares
>
0 Shares
Share