3 tipy na jógu ve Strakonicích

Do jedné z bran Šumavy, krásných Strakonic, můžete vyrazit nejen za množstvím historických památek. Ve Strakonicích se totiž nabízí spousta aktivit pro místní, stejně jako pro návštěvníky. Mě zajímalo, jak je to tu s jógovými možnostmi. Najde se cvičení? Vybere si každý? Odpověď zní… přečtěte si tento krátký článek a uvidíte sami. Budete stejně překvapeni, jako já. 🙂

Objevte kouzlo harmonie

Se Strakonickou rodačkou Alicí můžete skutečně objevit harmonii – a to ať už prostřednictvím jógy nebo kraniosakrální terapie, jemné neinvazivní dotekové techniky, která pomáhá na psychosomatické úrovni. Cvičí se ve studiu Harmonie, a jak samotný název napovídá, jógu s Alicí si opravdu užijete. Cvičí totiž s nováčky, mírně pokročilými a dokonce i s maminkami a jejich dětmi. Jednotlivé lekce probíhají formou kurzů – což vítám, protože platba pololetně vás donutí udělat si na sebe čas a skutečně navštěvovat předplacené hodiny, které by vám mnohdy utekly – ruku na srdce, kdo se občas na něco nevymluví, no nemám pravdu?

Co všechno se v kurzech s Alicí naučíte? Kromě základních jógových praktik vám odhalí tajemství Pránajámické techniky všech stupňů, ukáže vám partnerskou jógu, naučí vás zónovou Pranajámu nebo třeba Mantra jógu. Kromě jógy a terapie pro duši i tělo však doporučuji sledovat také kalendář akcí. Tam najdete zajímavé workshopy nebo události, které rozhodně stojí za účast. Aktuálně mě zaujal koncert skupiny Mantrovníci. Zazpívat si mantry? Proč ne. Podívejte se na webové stránky, kde najdete všechny infrmace – jak o Alici, jejích zkušenostech, tak o studiu a aktuálních událostech. Cena za lekci je 140 Kč, což je přijatelná částka za vyrovnanost v každodenním životě. Udělejte něco pro sebe a vyrazte do tělocvičny na ulici Bavorova 487. Nebudete litovat.

Buďte fit s jógou

I tak se dá být v kondici – stačí najít ty správné možnosti. Jóga zkrátka dokáže vše. Nebo vy? Další jógové lekce ve Strakonicích pro vás vede Eva Pašková, která kromě cvičení bosu nebo step aerobicu zve na oblíbenou aero jógu  v závěsných systémech nebo perfektní fit jógu, která kombinuje hatha jógu s posilováním – výsledkem je klid v duši a pevné, krásné tělo. To zní dobře, no ne? A co si budeme – plavková sezóna je za rohem…

Ke cvičení s Evou se můžete přihlásit přes elektronický formulář, kde si online z pohodlí domova rezervujete svou hodinu blaha. Cena za lekci aerojógy je 120 Kč, uzavřené kurzy jsou nabízeny od 1 000 Kč. Cvičí se ve Sportovní hale na ulici Máchova 1113. Lekci si objednejte, abyste měli jisté místo. Třeba hned. 🙂 Uvidíte, že vás lektorka a její kurzy nezklamou.

Čajové pásmo klidu

Máte chuť na čaj? Zamiřte do čajovny. Čajovna Na Půdě má přidanou hodnotu. Kromě bezchybného útočiště pro milovníky čaje nabízí také lekce jógy ve vlastní tělocvičně. Krásné místo, krásné možnosti. Antikvariátek, masérna, posezení u dýmky či dobrého pití a ještě jóga – co více si přát?

V čajovně můžete vyzkoušet čínské cvičení Qi Gong nebo tradičnější jógu – v podobě aero jógy. Obě cvičení mají něco do sebe a obě vám pomohou objevit sebe sama. Kromě lekcí v tělocvičeně je tato místnost určena také pro setkávání, akce, workshopy a koncerty. Co mě potěšilo, je moje oblíbená klasika – koncert tibetských mís. Sledujte facebook, instagram nebo web čajovny a nenechte si ujít zajímavé chvíle pro sebe, které poslouží jako pokrm pro duši. Čajovnička sídlí na adrese U Sv. Markéty 118. Jestli je tohle místo to pravé, můžete jednoduše zjistit tak, že sem vyrazíte s přáteli či kolegy na kávu či čaj po práci. Jaro se blíží, proto vás potěším – čajovna má rozkošný dvorek, kde můžete posedět – a třeba probrat, kdy vyrazíte na jógu.

Zdroj obrázků: pixabay.com

3 Shares
>
3 Shares
Share3