3 tipy na jógu v Písku

Věděli jste, že se v Písku nachází náš nejstarší most? Starší než je proslulý Karlův most? Já teda ne! A to je zatím jen jeden z mnoha důvodů, proč město Písek stojí za návštěvu. Krásné nábřeží s atmosférou Amsterdamu, muzeum, historická elektrárna a mnoho dalších koutů, které mohou objevovat ti, kdo rádi cestují po naší krásné vlasti. Ale já vás vlastně nelákám na výlet, že jo. Já vás lákám na jógu. A s jógou to v Písku není vůbec špatné!

Hned několik možností mají ti, kteří v Písku nebo v okolí bydlí. Proto jsem jako obvykle vybrala tři tipy, o kterých si myslím, že by se vám mohly líbit. Ať už hledáte ve svém životě změnu, ztracený klid nebo kondici, pojďme to společně omrknout a uvidíte, že si vyberete!

Silueta Fitness

Místo, kam se budete rádi vracet. To slibuje heslo studia Silueta Fitness. Jak název napovídá, nejde jen o jógové studio, ale najdete zde také cvičení, tréninky a hlavně – příval nové energie. A o to nám jde, no ne?

Na výběr máte hned ze dvou skupin hromadných lekcí. Kromě aerobních cvičení vás bude zajímat body & mind cvičení. Tam totiž spadá jóga. Ale nabídka v Siluetě je ještě pestřejší. Žádnou klasickou jógu tady nenajdete. Taková ájurjóga je cvičení pocházející z léčebné ajurvédy. Cílem této jógy je dostat organismus do rovnováhy. Jde se na to pomalu, prostřednictvím prodýchaných pozic. Další možností, která stojí za vyzkoušení, je naam jóga. Je klíčem ke správnému duchovnímu vývoji, a tím pádem také ke štěstí a k sobě samému. 

Ale ne, ten výčet ještě zdaleka není kompletní. Zkuste mrknout na rozvrh. Za zkoušku stojí cvičení 5 Tiběťanů, které pomáhá odblokovat čakry a zlepšovat zdraví. Zajímavé je rovněž cvičení Čchi Kung – posilování životní energie. No a nakonec nemůžu nezmínit třeba pilates nebo Tai Chi. Nevím jak vy, ale mně se ten výběr skutečně líbí. Zapomeňte tedy na stres a dopřejte si čas pro sebe.

Cena za jednu lekci je 160 Kč. Zavítat na lekce body & mind můžete v Galerii Florián na Havlíčkově náměstí 6. Nezapomeňte si rezervovat jednu z hodin, která vás zaujme. Všechny informace najdete na přehledném webu. 

Harmony Wellness

Harmonické prostředí, semináře, workshopy a různá cvičení. Skvělý club, kam můžete vyrazit trávit svůj volný čas. Posilovna, masáže i skupinová cvičení. Zkrátka wellness, jak má být.

V Harmony je rozvrh opět nabitý a praská ve švech. Líbí se mi na něm, že si tu ideální cvičení najde opravdu každý. Co se týče jógy, v nabídce bývá klasická jóga a nechybí silová power jóga. Pro ty, kteří milují pohyb, jsou určeny lekce jako fitness dance, populární zumba nebo vášnivá salsa pro ženy. A to není vše. Tvarování, formování a posilování – ani tyto hodiny nechybí. Tak šup, plavková sezóna se blíží, možná je ten pravý čas vyzkoušet něco nového.

Harmony Wellness Club i únik od všedních dní najdete na ulici Gregorova. Určitě tam zavítejte, protože kromě skvělých lekcí můžete vychutnat odpočinek v sauně, vířivce, při squashi nebo na adrenalinové horolezecké stěně. Už víte, co jsem myslela tím, že si tady vybere úplně každý? Stačí navštívit skvělý web, kde si vyberete, co je vám blízké. A abych nezapomněla, myslí tam i na vaše děti. Kromě dětského koutku je v nabídce i cvičení pro děti. A jako rodina můžete trávit ještě více času společně!

Jóga Písek

Jóga Písek je jednou z dalších jógomožností. Stojí za ní Jana Kozová, instruktorka jógy, která se s vámi ráda podělí o své zkušenosti. Bude vás provázet na vaší jógové cestě, čemuž odpovídají i přehledně rozdělené lekce.

Jak jsem napověděla, jednotlivé hodiny klasické jógy  jsou určeny pro každého. V rozpisu najdete lekce pro začátečníky a nováčky, pro mírně pokročilé nebo prostě pro všechny. Jógu s Janou můžete objevovat na dvou místech, stačí projít kalendář a vybrat si vhodnější místo – nabízí se Strom setkávání nebo ZŠ Kluky. 

S Jankou se zjógujete za 90 Kč/lekce. Pozor, na všechny lekce je nutná rezervace. Některé hodiny probíhají dopoledne, jiné odpoledne a večer. Vyberte si čas, kdy vám jóga udělá dobře a zpříjemní vám den. Pokud se s jógou seznamujete, můžete si na prvních hodinách vybavení bezplatně zapůjčit. Za připomínku stojí také zmíněný Strom setkávání, kde najdete většinu lekcí. V centru totiž nechybí mé oblíbené hromadné meditace, zajímavé rodinné konstelace i nevšední akce a semináře. Objevujte!

Zdroj fotografií: wikimedia.org

0 Shares
>
0 Shares
Share