3 tipy na jógu v Orlové a okolí

Čím menší město, tím méně jógy. Naštěstí to neplatí všude. Kde však opravdu není z čeho vybírat, to je naše další jógová zastávka – Orlová.

Slezské městečko nedalo Ostravy má sice téměř 30 000 obyvatel, ale že by místní jogíni a jogínky měli několik jógových možností, to se říct nedá. Ale to přece žádné milovníky jógy nezastaví, a tak tentokrát přináším nejen tip na cvičení přímo v Orlové, ale dovolím si vám připomenout také nějaký ten návrh z jejího okolí, o kterém už jsem vám psala.

Dům kultury Orlová

Dům kultury to může zachránit! No vážně, město se snaží – proto můžete zavítat na kurzy jógy přímo sem. Kulturní rada města Orlové totiž pravidelně připravuje různé kurzy. Uf.

Tak čím začít? Milovníci tance mohou rozvíjet své schopnosti a užít si klasiku v podobě každoročního podzimního tanečního kurzu. Kdo nechodil do tanečních, ať tam běží! Ale já jsem tu přece od toho, abych psala o józe, no ne? DK Orlová nabízí hned dva kurzy jógy. Klasická jóga je každé úterý, čas od času nechybí ani oblíbená hormonální jóga. Aktuálně běží ještě kurz taichi, což je starodávné čínské cvičení s bojovými prvky. To kdybyste toužili vyzkoušet něco nového.

Dům kultury najdete na adrese Osvobození 797. Na přehledném webu můžete sledovat platné kurzy i rozvrh akcí, to až dostanete chuť vyrazit třeba do divadla nebo do kina. Za kulturou přece!

Jóga v Karviné

Kousek od Orlové je Karviná – a tam to s jógou nevypadá vůbec špatně. Najdete zde mou srdcovku – hot jógu. Teď na jaře určitě oceníte cvičení ve vyhřáté místnostni. Při horké józe se ani začátečníci nestačí divit, jaké úžasné pozice zvládnou – je to snadné!

Studio Hot Yoga Karviná je příjemné. Kromě toho jsou lekce cenově dostupné – jednu lekci zakoupíte za 200 Kč. Horká jóga má asi tisíc benefitů, ale protože se blíží léto, dámy jistě ocení detoxikaci a také porážku naší věčné nepřítelkyně – celulitidy. Mrkněte na můj článek o jógových tipech v Karviné. Šup da auta a stačí vyrazit!

Yogix Havířov

No, co třeba Havířov? Ten taky není daleko a nadšené jogíny špetka cestování rozhodně nezastaví. I tam mohou Orlovští zavítat na lekce jógy. Omrknete to se mnou?

O tipech na jógu v Havířově jsem vám již psala v článku zde. Jedním z tipů je úžasný Yogix. Jógu vám na stříbrném podnose přinese a ukáže Terezka, která se jí věnuje od roku 2011. Jejím úkolem je nejen seznámit vás s jógou, ale prohloubit vnímání jógy a využít její pozitiva v denním životě. Tea mě zaujala především individuálním přístupem, už jen z jejich stránek dýchá zájem o druhé. A to se přece cení. Veškeré informace najdete ve zmíněném článku. Neváhejte a vyberte si některou z jógových možností.

Víte ještě o nějakých lekcích pro jógoholiky z Orlové? Podělte se s námi, budeme za to moc rádi – a nejen my, ale doufejme, že také vy, naši čtenáři. Mějte se krásně a užívejte každého dne. Tak zase za týden!

zdroj obrázků: wikimedia.org

3 Shares
>
3 Shares
Share3