3 tipy na jógu v Novém Jičíně

Město kloboukům zaslíbené, takový je Nový Jičín. Kromě všech možných pokrývek hlavy tu najdete i překrásné památky. Ohromující historické domy s podloubím já prostě můžu, tahle náměstíčka mají kouzlo, a když ke všemu přidáme jógu, zní to jako sen, no ne? Našla jsem a vybrala hned tři krásné jógotipy, které si nesmíte nechat ujít. 

Jóga v denním životě

Systém Jóga v denním životě je v podstatě jóga, při které se postupně rozvíjíte, aby došlo k harmonii mysli, těla i duše. Koncepce je vhodná pro všechny, navíc na webu projektu si snadno najdete kurz v místě vašeho bydliště. V tomto případě jsem zvolila Jóga centrum na Sokolovské 9, kde můžete s tímto systémem začít.

Autorem mistrovského učení Jóga v denním životě je paramhans svámí Mahéšvaránanda, který je velmi uznávaným jogínem. Proto není pochyb, že pokud chcete přijít na kloub józe a najít v sobě klid, může být právě toto správná cesta. V centru si můžete vybrat jógu pro všechny nebo navštěvovat lekce pro začátečníky a mírně pokročilé. Ceny za kurz najdete na stránkách, kde se dozvíte také nejrůznější zajímavé informace – nejen o józe. Škoda jen, že chybí fotogalerie nebo podrobnější stránky ke konkrétnímu centru. Vy, co Jóga centrum znáte, podělte se o zkušenosti v komentáři, budeme vám vděční.

Fit-in

Přestože název působí spíše jako klasické fitcentrum, nenechte se zmást. Studio Fit-in je zaměřeno na cvičení body & mind, což souvisí také s jógou. Heslem studia je motto „Cvičení je radost“, s čímž rozhodně souhlasím. Můžete tu zavítat na klasickou jógu, dynamickou power jógu nebo na hodiny cvičení pro bolavá záda. Ta poslední možnost mě vždy těší, jak já to znám – a vím, že jóga i tento systém na bolesti zaručeně fungují. Nenechte si bolestí ničit krásu vašeho času!

Jednoduchý a přehledný web nabízí pouze základní informace, kouknout však můžete také na facebook. Prostředí je příjemné, ceny za jednotlivé lekce jsem však bohužel nenašla. Studio, které působí již od roku 2006, najdete na adrese Havlíčkova 19. 

Rodinné centrum Provázek

Rodinná centra slouží k rozvíjení znalostí, sebepoznání a především podporují rozvoj zdravého fungování rodiny. Tak tomu je i v Provázku, kde najdete různé aktivity pro malé i velké, dokonce i pro rodiče s dětmi nebo bez. Zrovna toto centrum mě zaujalo krásnými stránkami i zajímavými možnostmi, posuďte sami.

Koučink, zajímavé přednášky, diskuzní posezení, cvičení a ještě mnohem více. Co se týče lekcí, která zajímají mě, nemůžu nezmínit pilates, jógu či prastaré čínské umění kultivace života Qi Gong. V centru najdete hernu, kavárničku, lekce pro těhulky i rodinné kroužky. Až se mi zatočila hlava, protože tady není možné, abyste nenašli něco, co vás zaujme. Určitě omrkněte rozvrh a zavítejte sem nejlépe s celou rodinou – protože nejdražší a nejlépe utracený čas je přece ten, který trávíme společně. 🙂

 

Zdroj obrázků: pixabay.com

 

0 Shares
>
0 Shares
Share