3 tipy na jógu v Litvínově

Dost bylo Moravy. Tento týden vás vezmu na výlet do Severozápadních Čech. Na úpatí Krušných hor, nedaleko Mostu, leží Litvínov. Na rozdíl od Mostu se zde uchovalo půvabné historické jádro, a tak je město dalším z mnoha cílů vášnivých turistů. Já vás však jako obvykle nelákám na památky, ale na jógu. Tentokrát mám pro vás tři tipy, vyberete si?

Wacl

Wellness aerobic club Litvínov, to je zkrátka (a dokonce i zkratka) Wacl. Můžete si tam skočit pro zdraví a pohodu. Historie klubu sahá až do roku 1998, takže tady o pohybu jó někdo něco ví. I vy se můžete přidat a mrknout do klubu, který je prověřen mnohaletými zkušenostmi svých klientů.

Od roku 2013 se klub nachází v prostorách bývalé Lidušky v Litvínově-Chudeříně. A právě zde si můžete vybrat z mnoha možností cvičení, kterými podpoříte své fyzické i psychické zdraví. Co mě zaujalo? Kromě různých druhů posilování ve skupině se mi líbí cvičení pro seniory. Nechybí ani klasická jóga s lektorkou Janou, kterou vám rovněž představím v jednom z dnešních tipů. Kromě spousty pohybu si tu můžete i odpočinout – ano, pohybem. Zkuste třeba pohybovou meditaci. 

V klubu Wacl si může zacvičit úplně každý. Ceny se pohybují v desítkách korun, liší se podle konkrétních lekcí. Určitě si projděte web, kde najdete také aktuální akce. Jestliže byste si rádi vyrazili vyzkoušet něco zcela nového, co takhle muzikoterapie nebo bubnování?

Tenba

Tak teď to vezmeme trochu z jiného soudku. Většinou vám představuji jógová studia nebo sportovní centra. No a nyní tu máme sportoviště, které se specializuje na tenis a badminton. Už chápete ten název? V Tenbě si můžete zrahrát nejen zmíněné sporty, ale také volejbal a nohejbal. A aby toho nebylo málo, nepřijdete ani o skupinová cvičení.

Když už jsme u rozvrhu, pojďme do něj nakouknout. Power jóga, klasická jóga, zumba, jumping nebo populární twerk. Ať už se tedy chcete protáhnout nebo si zatančit, máte možnost. Všechny lekce jsou za přátelské ceny – od 60 Kč. Halu Tenba najdete na Ruské 2167.

Jojóga

Janu Očenáškovou, se kterou můžete v Litvínově cvičit různé druhy jógy, vám představuji samostatně. Její příběh mě zaujal, je to zkrátka zase jeden z těch lektorů srdcařů, kteří vám moc rádi předají kromě svého úsměvu také své cenné jógové zkušenosti.

Lekce jógy s Janou  probíhají ve tříměsíčních kurzech. Pokud to myslíte s jógou vážně, sledujte Janku a její krásné webové stránky, abyste svůj termín neprošvihli. Dáme si ochutnávku? Tak třeba jóga po práci v pondělky potěší každého, kdo tenhle den nemusí. Hned se budete na pondělí mít proč těšit! Nechybí dynamická jóga nebo naopak klidná jóga. Jak už jsem v článcích několikrát zmínila, perfektní ohlasy má i hormonální jógová terapie, pro její blahodárné účinky na hormonální systém a organismus. Pomáhá například s neplodnostní, při menstruačních potížích a v mnoha dalších aspektech, které můžete vyřešit pomocí této metody. I tu má Jana v nabídce.

Jsou však lidé, kteří nemohou nebo nechtějí navštěvovat lekce a otevřít se před ostatními. Protože sama něco vím o sociofobii a o tom, že i běžné věci mohou být pro některé z nás vemi těžké, moc mě potěšila možnost zakoupení online kurzu. Ten je půlroční a sestaven tak, abyste si mohli cvičit jógu podle vlastních potřeb kdykoli a kdekoli. 

A pokud se nakonec rozhodnete dát přednost cvičení s Jankou naživo, můžete zavítat na otevřené lekce jógy do Waclu, některé kurzy probíhají zase pro změnu v Sokolovně Litvínov. Sledujte, rezervujte, jógujte. 

Zroj obrázků: wikimedia

5 Shares
>
5 Shares
Share5