3 tipy na jógu v Chrudimi

Půvabné město s celou řadou renesančních památek k navštívení zve také na jógu. Mám pro vás hned tři úžasné tipy, které rozhodně musíte vyzkoušet. Samotnou mě překvapilo, kolik jógových možností Chrudim nabízí. Já bych si vybrala hned. Ale na řadě jste vy – tak pojďme na to.

Nebe na Zemi

Poetický název nelže – studio je naprosto harmonické a krásné – přináší velkou škálu nejen pohybových aktivit. V samotném srdci Chrudimi si tak můžete zacvičit nebo odpočinout, je to taková oáza klidu. Mě naprosto okouzlil především rozvrh plný nejrůznějších akcí.

Jakou jógu můžete v Nebi na Zemi vyzkoušet? Nabízí se jemná jóga, hatha jóga, jóga pro muže, dynamičtější power jóga, relaxační jóga nebo třeba jóga pro zdravá záda. Nechybí však ani pilates nebo jóga pro formování postavy. No jéje, já snad ani nevím, kam skočit dříve. Moc se mi líbí nejen jógová pestrá variabilita, ale také další akce, jako jsou například koncert tibetských míst nebo Om chanting, tedy léčba zvukem při zpívání ómů. Přidejte si k tomu ještě nejrůznější semináře a božské posezení u čaje nebo při aromaterapii – a já snad začnu uvažovat o stěhování.

Doufám, že jsem vás navnadila – ale vlastně to ne já, ale samotný web studia. Cena za lekci se pohybuje okolo 120 Kč a centrum najdete na adrese Široká 122. Na internetových stránkách najdete celou řadu informací, doporučuji prohlédnout (a propadnout kouzlu Nebe na Zemi).

Pohybové studio Padma

A je tu další skvělý kout v Chrudimi – studio Padma, které kromě jógy nabízí třeba tanec či jiná cvičení. Příjemný prostor a parádní rozvrh nechybí ani v Padmě. Promiňte mi, jestli vám způsobím dilema – prostě vyzkoušejte všechna studia, jinak to snad ani nejde.

Takže co se týče jógy, vybere si tu každý. Jóga pro těhulky, jóga pro trpící bolestmi zad, jóga pro pomalejší jogíny v jemném stylu. V rozvrhu je také vinyasa nebo hatha jóga. Opět mě zaujala možnost tance – orientální tanec je skvělým zpestřením volného času. Navíc musím připomenout třeba čínská cvičení nebo meditace. Nejjednodušší bude, když zavítáte na přehledný web a sami se prokoušete dokonalým rozvrhem, který mě tak potěšil.

Na jógu, muzikoterapii nebo třeba do indiánského kruhu můžete zavítat na Fibichovu 208. Jestliže dokonce zatoužíte sami cokoli přednášet, vést vlastní lekce nebo se jinak aktivně zapojit, budete vítáni. A to je skvělé!

Marga Chrudim

Je to vůbec možné, tři naprosto úžasná studia v jednom městečku? Asi ano, protože v Chrudimi se nachází i můj třetí tip. Studio Marga je centrem jópgy a pilates. Přátelské a harmonické prostory zvou k návštěvě každého, kdo si chce zacvičit nebo se seznámit s jógou.

Ani tady vás rozpis lekcí nezklame, stejně jako mě. Jednak mě těší jóga pro děti, druhak další možnosti – třeba jemná jóga, power jóga a hatha jóga. Skvělá je ovšem i kapacita maximálně 8 osob, která zaručuje individuální přístup a malý, dokonale intimní kolektiv. Doporučuji rezervaci nebo rovnou vyrazit na Palackého třídu 200. Zajíma-li vás více, projděte si jednoduchý web, kde najdete všechny důležité body. Jistě nebudete litovat.

Takže sečteno a podtrženo – každý, kdo v Chrudimi touží vyzkoušet jógu nebo jen změnit studio, máte co dělat. Zima získává nový rozměr – vždyť máte tolik úžasných možností, jak utéct od shonu všedních dní. Těším se s vámi – Namasté.

Zdroj obrázku: PXhere.com

0 Shares
>
0 Shares
Share