3 tipy na vánoční meditační polštáře

Každodenní meditace je tou správnou cestou k absolutnímu klidu. Chcete-li být vyrovnaní, doporučuji pravidelně meditovat. Jestliže jste to zatím nezkoušeli, nevadí. Začít můžete kdykoliv. Co meditace přináší? Relaxaci, uvolnění, uvědomění si sebe sama.

Pro mě je meditace dokonalou chvílí, kterou trávím sama se sebou. Často se v životě soustředíme na druhé, mluvíme s druhými, smějeme se na ostatní a zapomínáme na nás samotné. A právě zde vám pomůže meditace. Najednou si můžete dovolit vypustit myšlenky, užít si čistou hlavu a vychutnat si své vlastní bytí. Aby byla vaše meditace dokonalá, můžete si pořídit několik společníků, kteří vám vaši chvilku ještě zpříjemní.

V tomto článku bude řeč o jednom z nich – o meditačním polštáři. Meditační polštáře nebo podložky si snadno zamilujete. Já mám pro meditační polštář slabost, protože přináší komfort při meditaci, velebí můj meditační koutek v ložnici a pomáhá mi vytvořit tu správnou relaxační atmosféru.

V tomto článku vám představím hned tři skvělé meditační parťáky.

1. Meditační polštář Zafu

Kdo se v meditačních polštářích vyzná, ten ví, že meditační polštáře Zafu mají svou dlouholetou tradici. Já mám pro Zafu polštáře slabost z jiného důvodu – moc se mi líbí jejich potisky.

Meditační polštář, který jsem vybrala, osvěží interiér a hodí se snad všude. Může za to absence pestrých barev. Světle hnědá a nádherný orientální potisk zapadne do jakéhokoliv koutku vašeho domova. Kromě vzhledu je tento polštářek hlavně úžasně pohodlný. A o pohodlí jde především. Těžko se uvolníte, když nemáte možnost usadit se tak, abyste dokonale vypnuli.

Jako pisálka neustále posedávající u počítače mě často bolí záda, určitě nejsem sama, viďte? A právě proto potřebuji, aby meditace byla mým zenovým okamžikem, avšak bez bolesti.

Polštář, který jsem zvolila, je z kapoku, kterému se přezdívá přírodní rostlinné peří. Jedná se o vlákna stromu, polštářek je tak zcela ekologický, protože i potah je ze 100% bavlny. Na polštáři Zafu oceňuji, že je pevný a drží tvar. Je vhodný i pro začátečníky, kteří si chtějí udělat radost a začít s komfortní meditací. Výška 15 cm je ideální pro všechny meditační techniky v sedě.

Potěšila mě rovněž cena 949 Kč. To je vskutku malá investice za každodenní odpočinek, který si dopřávám a který si můžete dopřát i vy.

2. Meditační polštář Luna

Koho nudí obvyklý kulatý tvar meditačního polštáře, toho snad potěší můj druhý tip. Tentokrát jsem narazila na originální polštář ve tvaru půlměsíce, jak už samotný název napovídá. Tento tvar je vhodný hned z několika důvodů. Nabízí dostatek místa pro uložení nohou, drží páteř pěkně rovně a zvyšuje pohodlí při meditaci.

Vybrala jsem krásně sytou barvu – bordó. Jednobarevný polštář vypadá skvěle a ocení ho především milovníci minimalismu nebo ti, kteří nemají rádi vzory. Luna je určena pro všechny druhy meditací při sezení.

Máte i jiná využití pro meditační polštáře? Já je oceňuji zejména v případech, kdy přijde větší návštěva a dojdou místa k sezení. Není nic lepšího, než blízké usadit právě na polštářky. Připomíná mi to atmosféru v čajovně. Polštář Luna je k dostání za 899 Kč a potěší i ty, kteří mnou vybranou bordó nemusí – k dispozici je v mnoha dalších krásných barvách. 

3. Meditační polštář Mandala yam

Meditační polštář Rondo, podobně jako polštáře Zafu, vychází z dlouholetých jógových tradic. Vybrala jsem ideální energické spojení – meditační polštář v překrásné syté oranžové v tandemu s motivem mandaly. Pro mě naprostá nádhera, posuďte sami. Polštářek dokonale září a doslova jiskří pozitivní energií.

Tento kousek jsem zde zkrátka nemohla vynechat – nejen pro jeho příjemný vzhled, ale také pro jeho další vlastnosti. Výška 16 cm je ideální pro oporu těla. Polštář podporuje správně držení těla při meditaci a předchází vzniku rozptylujích bolestí nohou. Pravidelné používání pomáhá eliminovat rušivé vlivy okolí a dosáhnout hlubší meditace. Potah ze 100% bavlny je snímatelný – šup s ním do pračky. Zcela jednoduše – kdybych si musela vybrat jen jeden jediný meditační polštář, který by měl být mým společníkem na cestách relaxace a hluboké meditace, pak je tento oranžový sen mým favoritem, jednoznačně.

Za 999 Kč bych do svého medikoutku do ložnice pořídila nejraději rovnou dva.

 

 

13 Shares
>
13 Shares
Share13