3 tipy na dárek, kde koupit tibetskou mísu

K meditaci a relaxaci někdy neodmyslitelně patří zvuk či hudba. Pro mě osobně je to především tón mísy. Určitě jste už někdy slyšeli zpívající mísu – možná v relaxační či meditační hudbě, snad i naživo. Kouzlo zvuku této mísy může léčit, umí prohloubit meditaci a navíc jde o působivou dekoraci, která nesmí chybět v žádné meditační zóně.

Zpívající mísy maji svou tradici (nečekaně) na východě. Můžete o nich slyšet také pod názvem tibetské mísy či himalájské mísy. Ručně tepané misky mají osobitý charakter, existují však také mísy vyráběné strojově. V podstatě jde tak trochu o obrácený zvon. Jak se na takovou misku hraje? Jednoduše – úderem speciální paličky, případně (a tento zvuk mám úplně nejraději) třením tloučku dokola po okraji mísy.

Pokud chcete přivést svou meditaci či každodenní relaxaci zase o krok výše, pak možná přišla ta pravá chvíle pořídit si tibetskou mísu. Vibrace, které zvuky vydávají, působí blahodárně na náš krevní oběh, pomáhají pročistit tělo od toxinů a duši doslova (opravdu to tak je) pohladí. Chcete-li hýčkat sebe nebo své nejbližší, nastal čas koupit tento zpívající zázrak. Jak vybírat? Podle mého názoru si vás ta správná mísa najde. A abyste měli z čeho vybírat, přináším vám tři tipy na ručně tepané tibetské mísy, které jednoznačně stojí za koupi.

1. Tibetská mísa s průměrem 20 cm

Krásná zpívající sada, která potěší také jako dárek. To je tibetská mísa číslo jedna. Průměr 20 cm zaručuje, že mísa krásně zazpívá také třením tloučku o hranu. O úderech ani nemluvím, protože to je u tohoto minimalistického kousku naprostá samozřejmost.

Mísa mi líbí, protože kromě tloučku získáte rovněž nádhernou podložku. Proto se celá sada snadno stane ozdobou vašeho obývacího pokoje, ložnice či relaxační zóny. Pojďme si však na rovinu říct, že by byla věčná škoda tuhle krásku nenutit pravidelně zpívat. Zvuk vás jistě stejně jako mě přinutí na chvíli zavřít oči a zklidnit dech. Právě pravidelný úder do mísy může sloužit namísto meditační mantry.

A víte vy, co mě na mísách baví nejvíce? Když jsem se poprvé setkala s mísou, jejíž zvuk nebyl zcela to, co jsem hledala, prostě jsem mísu darovala kamarádce a pořídila jinou. Zvuk by vám měl perfektně sedět, jedině tak dosáhnete vysněné skoronirvány. Za 1 379 Kč je tato zpívající kilová kráska skvělým adeptem na vánoční dárek pro vaše oduševnělé blízké.

2. Tibetská mísa 5 Budhů

Tip číslo dvě zaujme všechny, kteří mají blízko k budhistické tématice, k vyobrazení Budhy a vůbec – prostě blízko k budhismu. Tato ručně tepaná zpívající mísa je nádherně zdobená. Vyobrazuje 5 Budhů. Potěší tak opravdové fajnšmekry. Samozřejmě je k dostání v celé sadě, to znamená také s vyobrazenou estetickou podložkou a tloučkem.

Nebudu zastírat, že jsem mísu vybrala právě kvůli jejího působivého vzhledu. Jistě to znáte sami, že vás některé věci přitahují už od pohledu. Právě orientální zdobení této mísy na mě křičelo „vyber mě, vyber mě!“. A tak se stalo. Průměr 20 cm jako u první mísy zaručuje krásný zvuk mísy, ať už úderem do stěn mísy, o její hranu či třením dokola.

Koupí této mísy sobě či druhým přinesete jedinečnou ozdobu interiéru stejně jako specifický omamný zvuk. Mísu si umím představit vedle bonsaje, sošky Budhy nebo stojánku s vonnými tyčinkami. Zkrátka tam, kde by měla své čestné a viditelné místo. Tuto netradiční zpívající společnici zakoupíte za 2 490 Kč, což vám mileráda oplatí nejen provázením meditací. 

3. Tibetská mísa gravírovaná

Set, který potěší také svým vzhledem. Tibetská mísa s gravírováním zaujme na první pohled. S ozdobnou podložkou tvoří zajímavý pár, kterému přihlíží tlouček. Průměr 30 cm je určen pro náročné, pro ty, kteří si chtějí pořídit větší kousek.

Miska se jako každá menší rozezní úderem tloučku nebo třením tloučkem o hranu. Velká miska však umí skvělé kousky při jejím naplnění vodou. Jedině tak totiž můžete na vlastní oči pozorovat, jak silné vibrace mísa svým zvukem vytváří. Možná právě proto působí tóny zpívajících mís na naše nitro.

Zajímavé jsou nejen meditace a relaxace se zvukem mísy, ale i dokonalé masáže. Jestliže mísu chcete, či snad dokonce máte, zkuste občas využít nejbližší, aby vám zahráli. Nebo ještě lépe, skočte si na opravdovou masáž, kterou provádí odborník na zpívající mísy. Nejlepší je však pravidelnou terapii zvukem mísy provádět doma, ve svém klidném koutku, v ten pravý moment, který si zvolíte. Tohoto dvoukilového drobečka můžete mít doma za 4 090 Kč. Je ideálním mazlíkem pro nás všechny, kteří se rádi rozmazlujeme. Klid v duši je přece k nezaplacení. 🙂

 

0 Shares
>
0 Shares
Share