3 tipy na jógu v Třebíči

Kam za jógou v Třebíči? Na to vám ráda odpovím v tomto článku. Pojďme se společně podívat na zajímavé možnosti, které toto moravské městečko nabízí.

Třebíč a jeho okolí uspokojí nejen milovníky přírody, turistiky a památek, ale rovněž ty, kterým srdce ukradla jóga. Ač se mi vždy na první pohled zdá, že v menších městech je to s nabídkou jógy horší, většinou jsem mile překvapena a objevuji dokonce velmi neotřelé možnosti cvičení, o které se s vámi chci podělit v tomto článku. Vybrala jsem tři možnosti, které se mně osobně zalíbily. Některé jsou dokonce originální, vyzkoušíte je?

Jóga Třebíč

První možností, která na mě ve vyhledávači vykoukla, je studio Mirky Horákové, nazvané jednoduše Jóga Třebíč. Na první pohled zaujmou pěkné webové stránky, kde najdete veškeré potřebné informace, pokud se s tímto centrem chcete blíže seznámit a zavítat na zdejší lekce.

Jakou jógu můžete ve studiu vyzkoušet? Rozvrh je poměrně nabitý. Zaujala mě ranní jóga, což je vynikající vzpruha pro krásný den. Nechybí klasická jóga s jednotlivými lektorkami, hodiny jsou většinou šikovně rozděleny na ty pro začátečníky a pro pokročilé. Moc se mi líbí párová jóga – je to legrace nejen s partnerem, ale také s kamarádkou jogínkou. Zkoušeli jste? Kromě jógy nezapomeňme na možnost zacvičit si pilates nebo se odvázat a uvolnit při autentickém tanci. 

Tak co ještě dodat? Studio na mě působí přesně tak, jak píší na webových stránkách. Je příjemné a prostředí je vskutku přátelské. Navíc mě těší omezená kapacita lekcí pro maximální komfort, co víc si přát? A právě proto je nutné se vždy objednat předem, stačí telefonicky. Cena lekce je 100 Kč, ale když si jako obvykle zakoupíte permanentku, ušetříte a donutíte se chodit pravidelně. A to bude teprve láska! Studio najdete na ulici Karlovo náměstí 15/9.

Středisko pohybu a zdraví

Není důležitý cíl, ale cesta… Je to pravda a navíc moc pěkný citát, který je mottem organizace, již vám chci také představit. Jedná se o Středisko pohybu a zdraví, které přináší další možnosti, co se týče nejen jógy. Účelem spolku je zvyšování kvality života osob a rodin jako celku i jejich jednotlivých členů. A to je přece skvělé!

Nebudu vás dlouho zdržovat, přejdu rovnou k pozvánce na cvičení. Středisko jsem vybrala, protože mě zaujaly jednotlivé hodiny. Opět je zde možnost navštěvovat partnerskou jógu, tu rozhodně doporučuji. Kromě ní můžete navštívit také jin jógu. A pokud vás zajímá, co mě zaujalo především, je to D-Yogi Fly jóga ve vzduchu! Existuje několik typů létající jógy, tento konkrétní systém cvičení spojuje prvky jógy, tance a pilates. Cvičí se na zemi i ve vzduchu a zní tak úžasně, že jsem ji zkrátka v tomto článku nemohla vynechat. Ale poněvadž se jedná o centrum zaměřené na pohyb, najdete zde také speciální cvičení pro bolavá záda, cvičení na nestabilních plochách nebo třeba masáže. 

Jestliže vás bohatý výběr okouzlil tak jako mě, pak se vydejte na ulici Fr. Hrubína – středisko najdete u mateřské školky. Ceny se pohybují od 60 Kč. Veškeré informace jsem čerpala z přehledného webu. 

Solná jeskyně

Ano, čtete správně. Abych vám ten výběr tentokrát zpestřila, zvolila jsem skutečně Solnou jeskyni. Takový pobyt v solné jeskyni je totiž přínosný pro tělo i duši. A teď si představte, že byste v ní dokonce cvičili jógu! No a v Třebíči to jde, což je paráda!

Takže do Solné jeskyně v Třebíči můžete vyrazit hned z několika důvodů. Jasně, můžete si dopřát tradiční relaxační pobyt, ke kterému místo přímo vyzývá. Můžete svým dětem uspořádat originální dětskou oslavu přímo v solné jeskyni. A nebo si můžete zacvičit jógu! Ta se zde koná každou neděli a mně se ta možnost zdála velmi příjemná – snad potěší také vás, naše čtenáře. Pro bližší informace mrkněte na web, případně se zastavte na adresu Dukovanská 1137. No a to je pro tento týden vše, mějte se krásně!

Zdroj fotografií: pixabay.com

0 Shares
>
0 Shares
Share