3 tipy na jógu v Teplicích

Asi 15 km západně od Ústí nad labem leží menší lázeňské město – Teplice. Jako výletník jsem kdysi Teplice několikrát navštívila. Protože jsem tehdy byla o dost mladší, neměla jsem ani tušení, jestli a kde se v Teplicích cvičí také jóga. Proto jsem pro vás udělala pravidelný menší průzkum a vybrala jsem úžasná teplická studia, která potěší pestrou nabídkou jógových lekcí pro zkušené i začátečníky.

Možná vás stejně jako mě překvapí, kolik možností mají obyvatelé Teplic. Ne nadarmo se kdysi Teplicím přezdívalo “Malá Paříž“, právě pro kulturní úroveň městečka a jeho klasickou architekturu.

Yoga-Yoga studio

Místo, kde je vám pěkně. Takhle mile vás na stránkách studia uvítá jejich slogan. Yoga-Yoga centrum na mě působí příjemným, až komorním dojmem. Může za to omezený počet účastníků na lekcích – číslo deset. Kulatá desítka jasně říká, že si na józe zde užijete dokonalý osobní přístup. Příběh studia mě rovněž zaujal. V prostorách se nejprve nacházelo fitness centrum, ale z původní touhy vést fitness se zrodila láska k józe. A tak vzniklo jógové studio s omezenou kapacitou, ale zato s osobitým charakterem.

Majitelé se snažili místo zařídit tak, jak by zařídili místnost ke cvičení jógy pro sebe. Výsledkem je útulný a harmonický prostor. A jaké lekce můžete v Yoga-Yoga navštívit? V rozvrhu najdete převážně hatha jógu, jógu pro rodiče s dětmi a Yin jógu. Cena za lekci je 120 Kč, ale jako obvykle můžete zakoupit permanentku a platit výhodnější vstupné. A pokud vás zajímají také různé semináře či jógové pobyty, stačí sledovat web studia a jeho facebookové stránky. Yoga-Yoga se nachází na kraji Jankovcovy ulice, mapu najdete zde. 

Sankalpa

Sankalpa není jen jógovým studiem. Sankalpa je synonymem pro centrum tělesného a duševního zdraví. Opravdu – na webových stránkách najdete, co vše v centru nabízí – kromě jógy můžete vyzkoušet hromadnou meditaci, indickou masáž nebo si vybrat některý ze seminářů, jež studio často pořádá. Co se však týká samotné jógy, v rozvrhu najdete hodiny pro začátečníky i pokročilé, power jógu, jógu v dynamickém stylu.

Kromě jógy můžete v Sankalpě navštívit i čínská taoistická cvičení. Naučíte se principy Tai ji Quan. Cvičení má s jógou mnoho společného, třeba působení na lidské tělo i mysl. Obojí přece vede k fyzické i duševní vyrovnanosti, no ne? Pokud se do studia chystáte, stačí si projít týdenní rozvrh.

Určitě nepropásněte zajímavé relaxační semináře, protože právě ty mě zaujaly. Teď v prosinci to byly akce spojující jógu, jógový čaj a příjemnou relaxaci – to je ono, to je to, co v předvánočním shonu potřebujeme! Ceny za jednotlivé lekce se liší, doporučuji projít si ceník. Do Sankalpy můžete zavítat na ulici Karla Čapka 23.

Jóga.

Jóga. Tečka. Prostě Jóga. studio. Vtipný název a příjemné studio, které nebylo v plánu. Někdy se věci v životě odehrají prostřednictvím náhod a okolností, jež do sebe zapadnou jako puzzle, znáte ten pocit?

Když dáváte lásku do toho, co děláte, pak to ani jinak nejde. Jóga. nabízí lekce ranní jógy, power jógy, pohodové jógy i jógy pro těhotné. Kvůli omezené kapacitě studia doporučuji se na jednotlivá cvičení objednat.

Ve studiu se budete cítit dobře. Útulný a přesto minimalistický prostor na vás už z fotogalerie dýchne příjemnou atmosféru. Ceny se pohybují od 100 Kč za lekci. Jógu s tečkou najdete na ulici J. Suka 1325/1a, podrobné informace a termíny seminářů a akcí jsou k vidění na jednoduchých webových stránkách. Tečka.

Zdroj fotografií: Pixabay.com

0 Shares
  • >
    0 Shares
    Share