3 tipy na ekologickou jógamatku

Tak jako každý, kdo miluje přírodu, snažím se i já vybírat pomůcky nejen ke cvičení s ohledem na dopad na naše životní prostředí. Jednou z věcí, kterým přízvisko ekologická opravdu sluší, je podložka na jógu.

Protože jógamatka je naprosto nezbytnou součástí výbavy každého jogína či jogínky, je dobré vybírat s rozvahou. Jde přece o společníka, který nás bude provázet po dlouhý čas. Pokud si nevíte rady, doporučuji přečíst si něco o tom, jak vybrat správnou podložku na jógu. V tomto článku se zaměřím na výběr podložky na jógu, ale ne ledajaké. Teď můžete zbystřit vy všichni, kteří byste rádi pořídili právě ekologickou jógamatku.

Přináším vám hned tři ekologické podložky, které jednoznačně stojí za koupi. Každá z nich má své kvality. No a abych výběr usnadnila úplně každému, tak jsem vybrala podložky v různých cenových relacích. 

Lehká a stabilní – do 700 Kč

Cenově dostupná a přesto dokonale splňující všechna kritéria. Tak na mě působí tip číslo jedna – jógová podložka Ekotex Light.

Jestliže na cvičení chodíte třeba z práce, určitě oceníte její lehkou váhu 0,8 kg. Váha je důležitým aspektem, protože někdy může být cestování s jógamatkou a s taškou plnou věcí na lekci náročné, obzvláště ve dny, kdy nemáte k dispozici auto. Tato lehounká kráska je vyrobena z PVC, bavlny a PES. Líbí se mi rovněž výběr barev – královsky modrá, zelená nebo oranžová.

Já osobně bych sáhla po hřejivé oranžové, která mě nabíjí energií. Podložka je samozřejmě ekologická a chlubí se tou nejvyšší evropskou eko atestací„Öko-Tex 100“.

Tloušťka 3 mm nabízí ideální řešení pro všechny, kteří se nemohou rozhodnout mezi tenkou či hrubší podložku. Lehká, stabilní a navíc příjemná, asi těmito slovy bych shrnula výhody jógamatky Ekotex Light.

No a zapomněla bych na cenu. Za 699 Kč si ji může pořídit úplně každý. Cena napovídá, že by mohlo jít o skvělý dárek pro sestru, maminku či kamarádku, které milují jógu i přírodu.

Já do toho určitě půjdu, a vy?

Atraktivní a stylová – do 1 000 Kč

Tip číslo dvě potěší každého, kdo chce mít ve své jógové výbavě stylový a vzhledově přitažlivý kousek.

Ekologická podložka může být i originální, je to tak. Barevné pruhované provedení zkrátka zaujme na první pohled, o to víc pak potěší, že se jógamatka Sadhana pyšní také nejvyšším ekologickým atestem.

Příjemná tloušťka 6 mm mi říká, že se tahle barevná nádhera může stát součástí každodenní relaxace i cvičení jógy. Mou oblíbenou a důležitou vlastností podložky, která řídí můj výběr jógamatky, je možnost prát ji v praččce, jupí!

Co mě samotnou zaujalo na prvním místě?

Právě zmíněný barevný vzhled a také příznivá cena. (Mimochodem, nejvíce fandím námořnické modré, která je navíc unisex – ale na výběr je také šedá, oranžová, bordó a zelená.) Barvy mám ráda, ráda se jimi obklopuji a jsem jednoznačně pro barevnou a pestrou výbavu. Cena je zase něco, co neustále řešíme my všichni. Proto mě těší přátelská investice do krásné jógamatky, která vynikne doma i na lekci jógy – 855 Kč.

Trendy a přírodní – do 2 000 Kč

A jsme u třetího tipu na ekologickou jógamatku. Tahle podložka mi připomíná smaragd. Nejenže je opravdu nádherně smaragdově zelená, ale současně se honosí příznačným názvem Deluxe.

Jógamatka Deluxe je ale především – a o to nám v tomto článku jde – 100% přírodní. Je ideální volbou i pro ty nejnáročnější, kteří svůj vztah s jógou myslí skutečně vážně. Vybrala jsem ji nejen pro její eko vlastnosti, ale protože se hodí také na hot jógu, kterou mám úplně nejraději. Hrubší povrch totiž zabraňuje klouzání a to i při zvýšeném pocení. Navíc – i po propocené lekci máte možnost podložku jednoduše vyprat v praččce. Také tloušťka 5 mm je ideální – nebudou vás bolet klouby.

Podložka je navíc nejlepší volbou pro všechny, kteří chtějí být in. Barvou roku 2017 je totiž právě zelená, takže s touto jógamatkou rozhodně nesáhnete vedle. Při detailním prozkoumání srdce zaplesá – podložku zdobí nenápadné ornamenty.

Cena 1 970 Kč naprosto odpovídá mým požadavkům po skutečné kvalitě a 100% přírodním složením. Za mě je tahle zelená jógamatka korunovanou královnou ekologických podložek.

 

8 Shares
>
8 Shares
Share8