3 tipy na DVD pro obývákové jogíny

Při domácím cvičení jógy se dříve či později dostanete do fáze, kdy si už sami nevystačíte. Například já jsem to ze začátku dělala tak, že jsem si z hlavy vytáhla průběh hodiny, na které jsem byla a tu si doma odcvičila. Popravdě to ale nebylo úplně ideální. Často jsem na pár věcí zapomněla a ásány tak nějak podivně prohazovala.

Proto jsem se také rozhodla přejít na cvičení podle videa. Objednala jsem si jóga DVD, které mě naštěstí ještě neomrzelo (mám ho něco přes měsíc). Bohužel si ne vždy najdu tolik času, abych se zavřela do pokoje a tam si užila pěkně celou šedesáti minutovou lekci. Pak se většinou uchýlím prostě jen na youtube, kde si podle nálady najdu nějaké kratší video. Vím, že to není to nejlepší řešení, ale pořád je to lepší než nic.

Cvičení doma, ať už je to jóga nebo cokoliv jiného, vyžaduje notnou dávku sebe přesvědčování. Minimálně jednou týdně vedu osobní souboj se svým líným já, které by nejraději zalezlo do postele s knihou a balíčkem zelených pendreků. Neříkám, že to někdy nevyhraje, ale v poslední době si vedu celkem dobře. Jako motivaci jsem si položila na poličku nad pracovním stolem krční límec, který jsem nosila v době, kdy se mi zasekl krk. Jediný pohled na něj a už tahám podložku ze skříně.

Jak už nadpis článku napovídá, mám pro vás tři tipy na jóga DVD. Tak se na ně podíváme.

1. Každodenní jóga

DVD - Your Daily Yoga

Daily yoga DVD se bude líbit těm z vás, kteří mají rádi jógovou klasiku. Nabízí vám plnohodnotný návod na praktikování jógy podomácku. Samotné video má 180 minut a s tím už se dá rozhodně pracovat. Obsahuje devět cvičebních sekvencí, které pro vás sestavil tým renomovaných cvičitelů jógy. Já ho bohužel doma nemám, ale líbí se mi nabízená komplexnost cvičení.

Některým z vás by mohl vadit fakt, že jsou všechny tři DVD v anglickém jazyce (pravděpodobně bez titulků). To je ale naneštěstí většina kvalitních videí.

2. Všichni milujeme detox

DVD - 7 day yoga detox

V posledních letech je toto téma snad ještě více rozebírané než v době zlaté éry tvrdých drog. Možná proto mě baví představa toho, co slovo detox znamenalo pro mladou generaci našich rodičů a co znamená pro nás. Dnes už nevidíme detox jako koláž z bílých stěn, kalíšků s prášky a zpocených, křičících abstinentů. Ne, místo toho si představíme rychlé řešení pro své výčitky ze zimního pojídání cukroví.

Detoxikovat své tělo je velmi moderní záležitostí. Já osobně jsem se zatím nerozhodla, zda to skutečně něčemu pomáhá nebo ne, protože jsem ještě žádný pořádný detox nedotáhla do konce (ostuda, já vím). Toto DVD – 7 day detox mě ale zaujalo.

Evidentně se nejedná o video pro dlouhodobé využívání. Člověk ho prostě jednou či dvakrát za rok vytáhne ze šuplíku a pro čisté svědomí absolvuje svůj detoxikační týden. Na dvou discích naleznete 185 minut nejen jógy, ale také rad k úspěšnému absolvování této očistné cesty. Dozvíte se o nutnosti celkového zpomalení vašeho tempa, základy detoxikační diety a samozřejmě také jógové ásány, které vám ve vašem snažení pomohou.

3. Výzva, kterou nelze odmítnout

DVD - 21 dní jógové výzvy

Jestli jste se přihlásili do naší 30 denní jóga výzvy, tak je toto DVD něco pro vás. Je to vlastně taková intenzivnější obdoba toho, co vám nabízíme mi. Pokud tedy zvládnete 30 dní jógy a budete chtít nášup, tak bych o tomto DVD rozhodně uvažovala. Ze všech tří je jednoznačně nejdelší. Získáte 300 minut jógy, která vám pomohou zpevnit celé tělo – ideální volba před létem.

Není to ovšem tak, že byste si video zapnuli a každý den po dobu 21 dní cvičili šílený 300 minutový jóga maraton. DVD je rozděleno do tří částí. Každá z nich představuje cvičební sekvenci pro jeden týden jóga výzvy. Stačí tedy jen najít dostatečně velkou motivaci a pustit se do toho.

0 Shares
  • Dobry den,chci se zeptst jestli nevite, kde by se dal stáhnout pripadne koupit nějaký uceleny program na aero jogu nebo flow jogu, proste v te visici hamace s drzadly. Dekuji

  • >
    0 Shares
    Share