3x DVD s jógou pro dobrou náladu

Není to tak dávno, co jsem vám doporučovala tři DVD s jógou. Článek jsem tehdy pojala spíše z pohledu tělesné kondice. Dnes se proto podíváme na DVD, která vás pozvednou hlavně na duchu. Jóga totiž může být skvělý zachránce i v tom nejhektičtějším období vašeho života.

Je jedno, zda se vám hroutí celá domácnost na hlavu, nestíháte v práci nebo jste poslední z ročníku, kdo ještě nemá hotové všechny zkoušky. Jóga tu bude vždy pro vás. Přinese vám klid a zabrání jinak nevyhnutelným záchvatům zuřivosti či plačtivosti. To je také důvod, proč ji tak zbožňuji. Pokaždé když se na ni vydávám, mám v hlavě neskutečný nepořádek. Když ale končí hodina, tak se mi jako zázrakem seřadí myšlenky od té nejdůležitější až po tu úplně nejvíc nepotřebou.

Hormonální jóga DVD

To je důvod, proč jsem si zvykla cvičit jógu také doma. Teď v létě se budu muset asi více přemáhat, ale pevně doufám, že vytrvám a alespoň jednou týdně si tu podložku před gauč natáhnu. V souvislosti s dobrou náladou jsem se snažila najít něco jako hormonální jóga DVD. Bohužel však marně. Jako útěchu pro vás mám alespoň tipy na domácí uvolňující jógu.

Proč s hormonální jógou? V poslední době kolem sebe slyším, jaké hrůzy může páchat hormonální antikoncepce na psychice ženy. Sama tomu tak úplně nevěřím, protože si rozhodně nepřipadám jako hormony nadopovaná troska. Ale jedna moje kamarádka o tom pořád vypráví a mě napadlo, že by právě těmto ženám mohla hormonální jóga pomoci.

Pokud berete hormonální antikoncepci a máte ze sebe podivné pocit, tak vám jistě neuškodí ani cvičení ostatních druhů jógy. A protože v létě se nikomu nechce platit si kurz nebo se jakkoliv upsat na pravidelný čas, tak je cvičení jógy podle DVD ideální variantou.

1.      Pohoda za 20 minut

Jóga DVD pro ránní, odpolední a večerní cvičení

Toto jóga DVD je určeno především pro zaneprázdněné osoby. Přeci jenom zajít si na jógu není otázkou pár minut. Například já ji mám jen kousek od domu a přesto, když si spočítám celkový čas, jsem někde na hodině a půl až dvou hodinách, podle délky lekce. Na DVD najdete 20 minutové sekvence, vhodné pro ranní, odpolední a večerní cvičení jógy. 20 minut není mnoho, ale na povzbuzení mysli a protažení svalů to stačí.

Připravíte se pomocí nich na celodenní shon nebo naopak na hluboký a klidný spánek. Je jen na vás, jak často se budete józe věnovat.

2.      Pro pohodové nastávající maminky

DVD s jógou pro těhotné

Nikdy jsem nebyla těhotná, takže opravdu nevím, co to obnáší. Dokážu si však představit starosti a stres, který těhotnou ženu celý den doprovázejí. Ke všedním věcem jí přibydou věci nevšední a ona se musí s tím vším náležitě vyrovnat. Pro těhotné je jóga celkově velmi vhodný pohyb. Ze začátku sice můžete navštěvovat běžené lekce, ale postupem času je nutné vyhledat speciální jógu pro těhotné.

Toto DVD slibuje posílení těla (soustředění na pánevní oblast), obnovení sil a celkový relax. Budete se cítit odpočatá a těhotenství pro vás bude snad příjemnější.

3.      Prostě se cítit dobře

DVD Yoga for well being

DVD Yoga for well being je především o protažení a uvolnění všech částí těla. Nepřijdete ani o trochu toho posilování, ale to je dobře. Silné a zdravé tělo je také více psychicky odolné. Nikdy není veselý, když ho v jednom kuse pobolívá za krkem a nedokáže si ani vynést nákupní tašku do schodů. DVD obsahuje tři sekvence. Ty se soustředí vždy na něco jiného – protažení, posílení a balanc. Všechny cviky by měly vycházet z Hatha jógy.

K domácí józe nemusíte mít vůbec nedůvěru. DVD jsou většinou dělaná tak, abyste si skutečně připadali jako na jedné z klasických lekcí. Stačí se k tomu jen přemluvit a pak už se jen radovat z přípalu endorfinů.

0 Shares
>
0 Shares
Share