3 skvělé knížky (nejen) o józe a proč si je přečíst

Možná patříte mezi knihomoly, jako já, a tak se zajímáte o kdejakou novinku z knižního světa. A možná že ne. Ale pokud čtete tento článek, tak jste určitě milovníci jógy, a tak vás třeba napadlo si nějakou tu knížku pořídit, abyste se dostali józe trošku víc „pod kůži“. 😉

Já jsem byla nedávno doma v Česku a jako obvykle jsem zabrousila do knihkupectví, abych tak naplnila svůj minikufr knižními novinkami. Přináším vám tedy 3 super tipy na knížky o józe, které stojí za to si pořídit. (Anebo někomu blízkému, koho třeba chcete k józe přilákat.;))

1. Manuál léčivé jógy – Pracujte s energetickými čakrovými centry a zvyšte svou vitalitu

SARASWATI Swami Ambikananda

Tato knížka mě zaujala především díky tomu, že se zaměřuje nejen na cvičení jógy jako takové, ale na její příznivé účinky a vliv na tělo a čakry. Spojuje tedy má nejoblíbenější témata a věnuje se problematice navrácení těla do rovnováhy.

Úžasné jsou ilustrace, díky kterým i začátečník snadno pochopí, jak provést dané pozice, na co se zaměřit a jak předejít nesprávným pohybům.

Poslední co bych ráda zmínila o této super knížce je, že Manuál uzdravující jógy vám pomůže i s dalšími oblastmi: dýcháním, gesty, vizualizací, mantrami a dietním poradenstvím.

Tudíž za mě v tuto chvíli jednička v novinkách. 😉

2. Jin jóga

Kassandra Reinhardtová

Jak již napovídá podtitul, knížka je zaměřena na vědomé protahování. Spolu s autorkou se vydáte na cestu poznávání jógy v pomalém tempu a zaměříte se na uvolnění a uvědomění, rovnováhu.

V knížce je vysvětleno více jak padesát ásán, díky kterým si můžete zacvičit asi dvacet různých sestav.

Ačkoliv cvičím jógu již dlouhá léta, zaujal mě osobitý, klidný přístup autorky, jenž oceníte zejména ve dnech, kdy nezbývá energie na dynamičtější cvičení, případně v období menstruace.

3. Jóga + DVD

Amiena Zyllaová

Přiznám se, že po této knížce jsem sáhla zejména z důvodu DVD. 🙂 Doufala jsem, že trošku oživím svoji „zajetou sestavu“. A musím přiznat, že mě velmi příjemně překvapilo jak DVD, tak právě kniha!

Je rozdělena do třech částí – základy jógy, vysvětlení ásán a „flow“ jóga. Flow jóga mě baví tím, že je založena na plynulém přechodu mezi jednotlivými pozicemi v souladu s dechem. Tudíž ideální jak pro začátečníky, tak mírně pokročilé, co chtějí jít víc do hloubky.

DVD obsahuje 4 cvičení, které se zaměřují i na posílení noh a břicha – což jsou mé kritické zóny, a věřím, že nejsem sama! 😉 Takže kdo cvičí jógu i třeba z důvodu hubnutí či tvarování těla, přijde si též na své!

A co vy, máte rádi knížky o józe? Cvičíte podle nich nebo preferujete čtení o její filozofii? Podělte se v naší diskuzi pod článkem.

Přeji krásné podzimní dny s knihou a šálkem čaje! 😉

35 Shares
>
35 Shares
Share35