3 podložky na jógu pro celou rodinu

V mé rodině chodím na jógu jen já a moje malá sestřenice Amálka. A to i přesto, že jsem se, v rámci zachování rodinného zdraví, snažila k jejímu cvičení přesvědčit hned několik mých příbuzných. Největší tlak jsem vyvíjela na babičku, která se stále nesmířila se svou rolí důchodce a ustavičně se nudí. Navíc si myslím, že jóga může být pro starší lidi požehnáním. Pořádně jim protáhne celé tělo a zabrání tomu, aby zbytečně brzy zakrněli.

Protože se babičce blíží narozeniny, rozhodla jsem se jí pořídit podložku na jógu. Sice se jí jóga dle jejích slov „nějak nezdá“, ale to má smůlu. Trochu mi to připomíná mé dětství, když jsem každý rok dostávala k narozeninám, které mám v červnu, prázdninovou sbírku “veselé“ matematiky pro děti. Párkrát jsem kvůli tomu dokonce propukla v zoufalý pláč, ale rodině byli skálopevně přesvědčeni, že se bez toho neobejdu.

Snad se tedy babičce jóga přeci jenom zalíbí. Hlavně, aby si nepřipadala jako já, když jsem za zvuků dětského smíchu, který se nesl ze hřiště, musela sedět doma a počítat příklady.

K józe by podle mě mělo být přistupováno, jako k rodinné aktivitě. Měla by pro nás být něco, jako pro Švédy sauna. Proto berte dnešní článek jako nápad pro narozeninové, vánoční či jakékoliv jiné dárky. Snažila jsem se vybrat jednu podložku pro každé životní období, tak snad vás to inspiruje. Doporučuji také naši recenzi podložek na jógu. Dozvíte se v ní typy na konkrétní jógamatky, které se vám určitě budou hodit.

1. Malí jógoví nadšenci

Tři barevné dětské podlžky na jógu na bílém pozadí

Pokud máte štěstí, najdete v místě svého bydliště speciální kurzy pro dětskou jógu. Druhou možností je zacvičiti si jógu společně s dětmi doma. Každá má něco do sebe a při každé bude váš malý jogín potřebovat kvalitní podložku. Při výběru dětských podložek dbejte především na jejich zdravotní nezávadnost. Dalšími kritérii jsou také malá velikost a nízká váha. Já jsem vybrala tuto podložku, která vše splňuje na jedničku. Teta jí objednávala pro neteř a ta je s ní naprosto spokojená (i když by dala raději přednost růžovému provedení).

2. Podložka pro dospěláky

Ekologická černo-fialová podložka na jógu na bílém pozadí

Dospělí mají podstatně větší výběr než děti. Já jsem tentokrát vybrala trochu jinou podložku, než tradičně. Tato je z jedné strany vyrobena z gumy, takže se na podloze ani nehne. Co mě na ní ale zaujalo, je její druhá strana, která je z mikrovlákna. To se vyznačuje významnou savou schopností, a proto podložka vhodná pro Hot a Bikram jógu. Jestliže máte zdravá kolena, tak nepotřebujete super tlustou podložku. Tento model je dokonce tak skladný, že si ho sebou můžete bez problému přibalit na cesty.

3. Aby babičku nebolela kolena

Červená ekologická podložka na jógu na bílém pozadí

Z této podložky jsem naprosto nadšená. Má vše, co jsem si od podložky pro babičku představovala. Říkám babičku, protože varianta dědečka je většinou méně pravděpodobná. Ale zpět k podložce. Je vyrobena z nezávadných ekologických materiálů, které jsou extrémně lehké (důležitá vlastnost). Samozřejmě je také dost tlustá (5 mm), takže je skvělou volbou pro lidi s bolavými koleny.

Další co mě potěšilo, je příjemná cena. Pořád si nejsem jistá, zda tam babička nepůjde jen jednou a pak mi o svých návštěvách jógy nebude jen vyprávět vymyšlené pohádky. Proto ocením, že stojí o polovinu méně než ta, kterou mám já.

Zkuste také udělat něco pro zdraví své rodiny a šířit semnou jógovou osvětu. Nikdy nevíte, která rybka se chytí na háček.

4 Shares
>
4 Shares
Share4