Jóga Praha 5 – 3 místa, kam se vydat

Je opravdu tolik důležité to, kam chodíte jógu cvičit? Určitě ano. Jestli si myslíte, že vám ke štěstí postačí speciální oblečení a pohodlná podložka, tak vás musím vyvést z omylu. Já sama jsem párkrát za život zažila (nejen na hodinách jógy), jak nečekaně špatné zážitky dovede vytvořit kombinace ošklivého místa s nemožným instruktorem. Úplně k tomu postačí špinavá podlaha, zima a amatérský přístup.

Tomu se vyvarujete jen tehdy, když si dáte s výběrem jóga studia trochu práce. Neříkám, že musíte nutně jezdit kvůli dobré józe do vedlejšího města, ale držte se určitého standardu.

V souvislosti se zajímavými studii se mohou radovat především Pražané, kteří bydlí blízko Anděla a celkově Prahy 5. Když si na mapě vyhledáte pražská jógová studia, tak zjistíte, že je jich v této části Prahy neobvykle mnoho. Udělala jsem si malý průzkum a musím říct, že je co závidět. Většina jóga studií, která jsem našla, skutečně stojí za návštěvu.

Takové možnosti, jako mají obyvatelé Prahy 5, nemám ani já v celé Olomouci. Budu se ale řídit heslem “přej a bude ti přáno“ a poradím vám tři, podle mě nejzajímavější jóga studia. Třeba se na mě pak obrátí štěstí a místo toho podivného kurzu krupiérů co se mi usídlil v domě, tam brzy otevřou studio Hot jógy.

Dům jógy Anděl

O tomto studiu se již nebudu moc rozepisovat. Zmiňovala jsem se o něm ve dvou mých předchozích článcích. Pokud jste je četli, tak víte, že jen v dobrém. Oproti dalším třem studiím nabízí trochu jiné, pro někoho možná zajímavější složení kurzů. Mám teď na mysli hlavně možnost si zacvičit Hot jógu a Aerojógu. Sama jsem tam zavítala s kamarádkou Luckou na její doporučení a nevidím důvod, proč návštěvu nedoporučit také vám.

Hořící čajové svíčky poskládané do tvaru srdce

Bindu Yoga Studio

O Bindu studiu jste se na našich stránkách už také mohli dočíst pár informací. A to konkrétně ve skvělém rozhovoru, který nám poskytla jeho sympatická zakladatelka Barbora Hu. Sama jsem si ho s chutí přečetla a poslala odkaz kamarádce Lucce, která v této části Prahy bydlí. Bindu studio na mě působí velmi poklidným dojmem. Zaměřují se především na Hatha jógu a další podobné druhy. Jejich specialitou je Čakra jóga, o které se více dozvíte v již zmiňovaném rozhovoru.

Tu bych si také jednou moc ráda vyzkoušela. Doma mám o čakrách už delší dobu knihu. Dosud jsem si o nich ale pouze četla, takže bych uvítala setkání s někým, kdo s nimi umí skutečně pracovat. Třeba mě Lucka zase někdy pozve k sobě domů na jógovou dámskou jízdu.

Ještě musím vyzdvihnout skutečnost, že se instruktorky nesnaží do (mimochodem moc pěkné) místnosti vecpat co největší počet účastníků. Raději preferují maximálně 10 osob, aby se jim mohly dostatečně věnovat. Právě taková studia si zaslouží vaši pozornost.

Yogazone studio

V tomto maličkém pražském studiu na vás čeká pět krásných lektorek. Podle fotek se v Yogazone studiu cvičí jóga pouze v jedné, na pohled příjemné, místnosti. Každá hodina má omezenou kapacitu na max. 7 osob. Což je podle mě skvělá cesta. Specializují se na Iyengar jógu, Hatha jógu a jógu proti bolestem zad. Přiznám se, že jsem o prvním druhu ještě nikdy neslyšela. Podle dostupných informací na internetu se jedná o zvláštní formu Hatha jógy, kdy se ještě více soustředíte na provedení a prodýchání jednotlivých pozic.

Nevím, zda by to bylo přesně to pravé ořechové pro mě, ale dokud něco nevyzkouším, tak to mohu jen těžko ohodnotit. Dále mě zaujala také nabídka Lunch jógy. To je, jestli jsem správně pochopila, rychlá jóga, která slouží pro protažení a osvěžení uprostřed pracovního procesu. Zde pak najdete popis ostatních nabízených kurzů.

Každopádně na mě celé studio působí velmi přátelským a zároveň profesionálním dojmem. Osobní přístup je často nedoceněný. Já si však myslím, že je to jedna z nejlepších věcí, které vám mohou v jóga studiu nabídnout.

Zdroje obrázků:

www.bindu-yoga.cz

0 Shares
>
0 Shares
Share