Meditační podložka na jógu – 2 tipy

Pro cvičení jógy je nezbytná kvalitní a vhodně zvolená podložka na jógu – to pro nás není žádná novinka. A podobné je to i v případě meditace. Meditační podložka vám totiž dokáže pomoci k delší a zároveň i soustředěnější meditaci. Ostatně jsem se o jejich výhodách zmiňovala v článku – 3 důvody, proč je meditace lepší s meditační podložkou.

Meditační podložka vám kromě meditace poslouží i jako pomůcka na cvičení jógy doma. Dobře se s ní dá nahradit např. podpůrný polštář na jógu nebo klasický bolster. Není to 100 % stejné, ale člověk prostě doma nemůže mít deset různých polštářů a pomůcek na jógu.

Proto je podle mě je nejlepší kupovat takové meditační a jógové pomůcky, které se dají využít na více způsobů, například bloky na jógu. Ušetříte tak nejen peníze, ale také místo.

Vybíráme meditační podložku pro vás

Tyto pomůcky se vyrábějí v podstatě jen v několika málo provedeních. Dnes vám přináším klasické podložky ve tvaru čtverce. Vybrala jsem jednu pro muže a jednu pro ženy. Rozdíl je v opravdu jen v barvě – jedna je červená a druhá černá.

Černé provední je ideální pro může, většině žen se bude zdát zbytečně smutné. Já si ale dovedu představit i nákup černé meditační podložky. Má to jeden prostý důvod a to, že se taková podložka pomaleji ušpiní.

Černá meditační podložka Yogashop

Na obrázku výše si ji můžete prohlédnout v rozloženém stavu. Dodává se s praktickými popruhy, abyste ji mohli jednoduše přehnout a přenášet nebo uschovat pod postel či do skříně.

Podložka je ručně vyráběná z přírodní bavlny, která se na sebe postupně vrství. Váží 3,6 kg a jedna strana měří 80 cm. Jelikož nejsou tyto podložky nijak závratně zatěžovány, vydrží vám klidně i několik let.

Až se vám bude zdát špinavá, prostě z ní stáhnete potah, hodíte ho do pračky a vyperete na 30 stupňů – u podobného bavlněného vybavení volte vždy nižší teploty.

Červená meditační podložka Yogashop

Naprosto stejné rozměry a postup výroby najdete i u červené meditační podložky. Na obrázku ji můžete vidět ve složeném stavu. Podložka se dá sehnat i v zelené, oranžové, bílé nebo například modré barvě. Stejně tak není problém koupit podložku v sadě s meditačním polštářem a ušetřit tak nějakou tu korunu.

Uvažujete nad nákupem meditační podložky? Tento typ mohu jedině doporučit. Jakmile si jednou vyzkoušíte meditaci na podložce, která je pro tento účel přímo určená, už se s ní nebudete chtít nikdy rozloučit.

0 Shares
>
0 Shares
Share