2 tipy na jógu v Českém Těšíně

Starobylé město, které bylo rozděleno tak nějak na dvě části. Zatímco část města spadá pod Polsko, my dnes zavítáme do té naší – do Českého Těšína. Oba Těšíny odděluje řeka Olše, my však zůstaneme u té české verze a podíváme se, jak jsou na tom místní s jógou – mají kam vyrazit? 

To víte, že mají. Pravda, výběr není tak bohatý, jako ve velkých městech, nicméně přesto se nějaký ten tip našel. Připravila jsem tedy dvě nabídky jógy přímo v Českém Těšíně, ale určitě není problém najít také poutavá studia v okolí města, třeba v Havířově nebo Třinci, posuďte sami.

Suryana

Suryana vlastně není jógové centrum, ale vegetariánská a veganská jídelna. Já osobně mám vegetariánskou i veganskou stravu moc ráda, takže pokud jste sem ještě nezavítali, doporučuji vyzkoušet. Barevné menu vám jistě zachutná. Ale protože řeč je o józe, pojďme se zaměřit právě na ni.

V Suryaně si zacvičí především ženy a děti. Nabízí se tu jóga pro malé děti, což je naprosto úžasné. Děti se naučí vnímat své tělo a respektovat sami sebe v nesoutěživém prostředí. Kromě dětí od 3 do 9 let mohou na jógu vyrazit těhotné maminky, které chtějí relaxovat a více vnímat své miminko, užít si chvíli pro sebe a ještě ke všemu se protáhnout. No a když už jsme u těch miminek, nechybí zde ani jóga po porodu, určená maminkám, které si po této zázračné události chtějí odpočinout, posílit ochablé svaly,  záda a najít klid.

Všechno to zní fajn a stejně fajn to také vypadá. Jídelna je velmi příjemná, nechybí ani krásný koutek pro děti. Za sebe tedy fandím nejen józe, ale také dobrotám, které si tady jako menu můžete dát. Prostor Suryany najdete na ulici Bezručova 28. Konkrétní termíny lekcí omrkněte tady.

ProActiv Fitness

Začít cvičit můžete kdykoli, ale nejlepší je začít hned! A to třeba v ProActiv Fitness klubu. Moderní fit centrum nenabízí jen cvičení a posilovnu, ale také jógu, saunu a solárium. Já osobně dávám přednost právě józe a sauně, a co si dopřejete vy?

V ProActiv můžete vyzkoušet vinayasa power jógu. Dynamičtější jóga je určena pro každého. Kromě této jógy tu můžete navštěvovat také lekce pilates nebo indoor cycling. Stačí projít rozvrh plný cvičení. A po hodině v pohybu pak můžete ještě více stresu vypotit ve finské sauně, která je součástí dámských a pánských sprch. No tohle je přece balzám pro duši!

Moderní prostor, příznivé ceny a to nejlepší nakonec: sauna je zdarma! Já vím, léto je sice tady a ne každého v tomto počasí sauna láká, ale při letní bouřce si dopřát po lekci jógy ještě dalších pár minut relaxu – to beru. Fitko najdete na Frýdecké 14, vstupné na lekci vyjde na 99 Kč. Začněte už dnes!

Zdroj obrázků: pixabay.com

0 Shares
>
0 Shares
Share