2 tipy na jógová studia v Trutnově

Nevíte, kam vyrazit za jógou v Trutnově? Tak já vám jako obvykle ráda poradím, co říkáte? Město v údolí řeky Úpy je známe především pro pořádání letních festivalů a také pro jedinečné Krakonošovo náměstí – jde o jediné náměstí v tuzemsku pojmenované po vládci našich nejvyšších hor.

Myslíte, že Krakonoš chodil také na jógu? To vám sice neřeknu, ale my ostatní bychom ji zkoušet měli, protože jóga za to jednoznačně stojí. Chystáte se začít s ní randit? Vyberte si jeden z mých dnešních dvou tipů.

Sádhana Yoga Studio

Není studio jako studio. Však víme. Některá však zaujmou nejen nabídkou jógových lekcí, ale rovněž pestrým výběrem dalších zajímavých aktivit. A přesně takové je studio Sádhana. Pobytové akce, semináře a hromada jógy – přesně tak, jak to máme rádi!

Zaujalo mě příjemné prostředí studia i nabitý program plný akcí i cvičení. Nechybí vzdělávací workshopy, uzavřené večery pro ženy nebo jógové pobyty. To vše mám ráda – zkrátka něco navíc. Co se týče jógy, můžete zavítat na hatha jógu, vinayasa jógu, pozdravy slunci nebo power jógu. Zaujala mě také iyengar jóga – jde o upravený styl hatha jógy, pojmenovaný podle zakladatele tohoto cvičení. Od jiných druhů jógy se iyengar jóga odlišuje zejména technikou, sekvencemi a časem stráveným v pozici.

Pokud tedy toužíte objevit něco nového, zamiřte na některou z lekcí. Všechny z nich jsou buď formou otevřených hodin nebo kurzu. Kurzy jsou rozděleny na ty pro začátečníky a pokročilé. Navazující hodiny jsou perfektní pro každého, kdo by chtěl své jogínské schopnosti rozvíjet a zdokonalovat.

Cena za vstup se v Sádhaně pohybuje od 100 Kč za lekci, ale můžete si koupit i zvýhodněné permanentky. A protože jde toto krásné studio s dobou, najdete je nejen na webu či facebooku, ale také na instagramu. Ale vykašlete se na ty internety – raději se tam rovnou zastavte. Studio najdete na zmíněném Krakonošově náměstí číslo 19. 

Klub Jóga Trutnov

Další možností, kam můžete v Trutnově zavítat za radostí z jógy, je spolek Klub Jóga Trutnov. Tento klub pořádá pravidelné kurzy jógy nejen v Trutnově, ale také ve Svobodě nad Úpou a ve Dvoře Králové. Kromě cvičení spolek pořádá nejrůznější pobytové akce a semináře. To vše zní skvěle, avšak…

Co mi chybí, je aktuální rozvrh a přehledné webovky. Proto kromě klasické jógy nevím, na jakou jógu vás vlastně mám nalákat. Takže – technicky vzato, kdybych byla detektiv, tušila bych, že se bude jednat právě o specialisty na klasickou jógu. Cenu vám bohužel nenapíši, ani tu jsem na webových stránkách nenašla. Líbí se mi však nadšení, pořádání porad členů klubu a hlavně – zase ty pobyty.

Zkrátka a dobře, klub rozhodně stojí za vyzkoušení. Věřím, že stálí příznivci aktualizovaný web oželí a vy ostatní máte možnost kontaktovat přímo členy klubu. Nebo se tam stavte při jarní procházce – adresa je Polská 91 (budova Stomatologie). 

Takže pro tentokrát je to vše. Snad se najde nějaký ten jogínský čtenář z Trutnova, který nám do komentáře věnuje okamžik svého času. Napište nám své zkušenosti či tipy na jógu v Trutnově. Před vámi místními jsem malý pán, co vypátrám, to vám sem dám – a o ostatní možnosti vás v tomto případě poprosím, protože sami víte nejlépe, kde se vám cvičí dobře. Tak se mějte krásně jarně a za týden nashle!

Zdroj obrázků: flickr.com

0 Shares
  • >
    0 Shares
    Share