2 tipy na jógová studia v Kroměříži

Kroměříž je kouzelná. A kouzelná je také místní jóga. Městečko, kterému se přezdívá Hanácké Athény, je skvělým cílem výletníků i jógových nadšenců. Tentokrát jsem vybrala dvě jógová studia, která vám představím v dnešním článku. V tomto případě jde o centra, jež jsou specializována přímo na jógové lekce.

Vy místní, vy nám jako obvykle můžete do komentáře pod článkem doplnit vlastní zkušenosti, nadšení nebo tipy, které s jógou ve své milované Kroměříži máte. Budu se těšit nejen já, ale především naši čtenáři. Ale teď už dost bylo úvodu, pojďme na to! 

Samadhi jóga studio

Studio najdete v samém srdci historické části města. Je umístěno v Centru jógy a umění Slon. A co že to ten název znamená? Samadhi je synonymem pro rozvoj soustředění. Je to vlastně tak trochu definicí toho, jak hledáme svůj blažený stav a poznáváme sami sebe, přičemž nás doprovází prastará jógová praxe. Není to poetické?

První, co mě zaujalo, je nádherný prostor studia. Místo dělá hodně a v Samadhi si budete připadat jako v ráji. Zkrátka žasnu, stejně jako nad rozvrhem. Já vám ani nevím, kde začít. Rozvrh praská ve švech, v těch jógových! Ranní jóga, fly jóga, jin jóga, power jóga, vinyasa jóga, jóga terapie, jóga pro zralé ženy, jóga pro děti (klidně třeba s angličtinou), jóga pro zdravá záda… a počkeeeeeeejte si: moje nejoblíbenější hot jóga. Škoda, že to mám takový kus, už bych tam byla!

Lekce jsou jak otevřené, tak formou navazujících kurzů. Nechybí samozřejmě jóga pro začátečníky, takže zbystří ti, které to k józe táhne a přejí si okusit její blahodárné účinky na vlastní kůži/oči/srdce/duši. Tak. Ve studiu si můžete kromě jógy vychutnat třeba masáže. Více informací najdete na přehledném webu.

Za sebe doporučuji sledovat také různé jógové pobyty, které jednoznačně stojí za to! Vstupné na jógu se liší podle členství: menší odlišnosti platí pro členy a nečleny. Zkrátka a dobře – projděte si ceník, členství se vyplatí. Jestliže se do jógy zamilujete, nebo už v tom jste až po uši, tak je to pro vás stejně to pravé.

To by k tomuto nádhernému studiu bylo v kostce vše. Zavítejte tam, centrum Slon najdete na adrese Chobot 4. Už jen to mi vykouzlilo úsměv na rtech, co potom teprve návštěva?!

Flow Yoga studio

Cestu k vnitřní rovnováze a harmonii můžete absolvovat také ve studiu Flow. Další centrum, kde nechybí harmonický a příjemný interiér a bohatá nabídka akcí i lekcí. Pojďme tedy nakouknout do rezervačního systému.

V rozvrhu mě zaujalo množství lekcí. Výběr je skvělý – jóga pro chlapy, power jóga, hatha jóga, jin jóga, Iyengar jóga, relaxační jóga nebo třeba jóga pro radost. No prostě opět nabitý program, který láká k návštěvě. Co se mně osobně moc líbí, jsou také hromadné mantry a meditace, úžasná muzikoterapie nebo tanec pro ženy, něco jako jarní probuzení. Taky rádi zkoušíte nové věci?

Co se týče plateb, podívejte se na webové stránky studia, kde najdete přehledný rezervační formulář a v ceníku rovněž informace ke kreditovém platebním systému. Flow jógu najdete na adrese Ztracená 68, ale věřte mi, že na jejich krásném webu se rozhodně neztratíte. Tak vám na závěr dnešního článku přeji, ať díky józe najdete, co hledáte. Namasté!

Zroj obrázku: wikimedia.org

40 Shares
>
40 Shares
Share40