2 tipy, kam za jógou v Havířově

I ve větším městečku ne vždy najdete studio zaměřené pouze na cvičení jógy. Přesto však i zde naštěstí máme kam chodit cvičit. Tentokrát bude řeč o Havířově. Ten je mi dobře známý, protože je kousek od Ostravy, odkud pocházím. Pravdou však je, že jsem tam mnoho času nestrávila. Na jógu jsem chodila vždy pouze u nás, to znamená v Ostravě. Ale pro vás, kteří v Havířově bydlíte či pracujete, jsem zapátrala.

Vybrala jsem varianty, kam si můžete jít užít svou jógovou dávku štěstí. Jak to vypadá s jógovými kurzy v našem jedenáctém největším městě? Pro ty, kteří by rádi utekli od sychravého podzimu a zimy za jógou, přináším hned dva tipy, kam můžete směle vyrazit a užít si dokonalý jógový odpočinek. Pojďme na to!

Jedinečný Yogix

Yogix je především systém uvědomění si, jak uvést jógu do denního života a naopak. Tento projekt má na svědomí Tea Klečková, jež učí jógu od roku 2011. Záměrem projektu Yogix je pomocí jógové praxe posílit a prožít kouzlo vlastní intuice, fyzického zdraví, individuality a spirituality – a to vše v kontextu reálného světa a každodenního života.

Tereza má s jógou mnohaleté zkušenosti. Do nedávna vedla jediné a první havířovské jógové studio Surya, které naneštěstí skončilo. Nabízí kurzy ve čtvrtek v 16:45 a v 18:00. Její kurzy zaujmou každého, kdo se hledá, kdo chce pochopit sebe sama a spojení s jógou a hlavně ten, kdo opravdu ocení individuální přístup. I mě zaujal mě Terezčin přístup a krásné minimalistické webové stránky. Já osobně takovému přístupu opravdu fandím. Příslib individuálního přístupu pro mě znamená, že má o mě někdo zájem. Že nepůjde jen tak o ledajakou jógu.

Nicméně, jedna věc mi přece jen chybí. Nikde jsem nenašla galerii studia ani typy jógy, které si na kurzu zacvičím. Komu však bude taková jógová terapie příjemná, ten se jistě rád nechá překvapit. Cena je 900 Kč za 9 lekcí. Kurzy Tea vyhlašuje vždy na svém webu, proto v případě zájmu doporučuji sledovat a nenechat si ujít novinky. Jóga probíhá na ulici Dlouhá třída 460/1 v Centru intenzivních kurzů jógy.

Studio Silueta

Další možností, jak využít volný čas, je jóga ve studiu Silueta. Nejde tak úplně o jógové studio. Silueta je moderní dámské fitness centrum, které kromě skupinových cvičení a jógy nabízí mnoho dalších služeb. Vraťme se však k józe, o kterou jde především. V Siluetě si můžete zacvičit Hatha jógu nebo dynamičtější Vinayasa jógu.

Cena za lekci je příznivá, 100 Kč potěší peněženku. Ještě lépe však uděláte koupí permanentky, o tom žádná. Jestliže chcete navštívit jógu v příjemném moderním prostředí, pak jednoznačně doporučuji sledovat aktuální rozvrh a vyzkoušet nějakou tu lekci – všechny lekce jsou vhodné pro pokročilé i začátečníky.

Na webu najdete veškeré informace a můžete rovnou vyzkoušet virtuální prohlídku. Studio se nachází na adrese E. F. Buriana 869/4a. A proč jsem vybrala Siluetu? Zkrátka je mi sympatický koncept fitness centra pro ženy. Některým z nás není příjemné potit se ve společnosti mužů. Přátelské ženské prostředí ve mě navíc vyvolává nutkání zavolat kamarádkám a vydat se na jógovou lekci ve stylu dámské pohodové jízdy. No proč ne? 🙂

Zdroj fotografií: pixabay.com

13 Shares
>
13 Shares
Share13