2 tipy na jógu v Třinci

Co se týče jógy, tu jsem v Třinci nikdy necvičila. To mě však opět nezastavilo – a tak jsem pro vás probádala jógová zákoutí druhého nejvýchodnějšího českého města. Zkoumala jsem různé možnosti, až jsem vybrala dvě konkrétní, které mě jako obvykle zaujaly. Snad se vám budou také líbit.

Třinec se nachází na území Těšínského Slezska v okrese Frýdek-Místek. Třinečtí to mají poměrně blízko do Ostravy. Město je známé také jako sídlo českého výrobce ocelových válcovaných výrobků – Třineckých železáren. Jedna věc je však průmysl a zcela jiná je jóga. Třinec na tom s jógou není vůbec špatně. Ale aby článek nebyl příliš dlouhý (takový by nikdo nečetl, přiznejte se), vybrala jsem pouze dvě centra, kde můžete cvičit různé druhy jógy. 

Balans Studio

Není studio jako studio. Jestli hledáte jógu, v Balans Studiu ji rozhodně najdete. Ostatně, to je také mottem centra. Pokud chcete navštěvovat studio jógy s duší, pak doporučuji právě Balans. 

Takže proč zrovna tohle jógové tudio? Především proto, že se jedná opravdu o specializované jógové centrum. Proto je zde rozvrh nabitý různými druhy jógy a tu svou si tak snadno najde úplně každý. Můžete si vybrat z ashtanga jógy, vinayasa jógy, jógy pro těhulky, jógy pro muže, jógy pro seniory, nechybí však ani power jóga, pilates a jemná jóga. Já myslím, že dobrý, co říkáte?

Tak, pojďme se podívat na jejich rezervační systém. Je jednoduchý, přehledný a hned vidíte, kolik volných míst na jednotlivých lekcí ještě zbývá. A to je super. Po rozkliknutí lekce v kalendáři máte před očima také cenu. Cena je příznivá, lekce se pohybují od 100 Kč. Centrum najdete na adrese Lužbice 135 a určitě vás stejně jako mě zaujme nadšení majitelek i moderní harmonické prostředí. 

Acro Dancers

Studio, které se sice nespecializuje na jógu, ale nabízí mnoho zajímavých lekcí, o které bych vás rozhodně nerada ochudila. Jak je z názvu patrné, jedná se především o studio nabízející tanec s akro prvky. Pojďme se seznámit.

Acro Dancers studiozaujalo rozmanitostí jednotlivých lekcí a zajímavými možnostmi, co se týče jógy, o kterou tu jde. Každopádně každý milovník pohybu má z čeho vybírat a srdce mu zaplesá. Kromě klasické jógy můžete vyzkoušet inovativní TRX pro jógu, která spojuje jógové prvky s TRX cvičením s natahovacími pásy. Taky si zde můžete doslova zalétat, protože v rozvrhu najdete i D-Yogi Fly hodiny, které snoubí cvičení a jógu na závěsných systémech. Ale to stále není vše.

Malí milovníci divadla mohou navštívit lekci pohybového divadla a rozvinout své herecké dovednosti. Co mě však překvapilo, je zvláštní wheel jóga, cvičení se speciální pomůckou. No a na závěr nemůžu nezmínit kouzelnou párovou akrobacii. Sice nejde o jógu, ale jde o úžasně vypadající cvičení, které stojí za vyzkoušení s partnerem nebo s kamarádem.

Shrňme si to. Acro Dancers mají co nabídnout. Klasická jóga je za 130 Kč/lekce, ostatní cvičení jsou za 150 Kč/lekce. Jako obvykle se vyplatí permanentka. Tanečky i vše ostatní můžete na vlastní kůži vyzkoušet na ulici 1.máje 232. Jestliže jste některý z mých tipů vyzkoušeli, podělte se s námi v komentáři pod článkem. Budu se na vás těšit zase za týden.

Zdroj fotografií: flickr.com

25 Shares
>
25 Shares
Share25