2 tipy na jógu v Karlových Varech

Je tady další týden a spolu s ním přichází na řadu naše obvyklé tipy na jógová studia. V tomto článku společně zavítáme do krajského města západních Čech. Je to nejen město lázeňské, ale rovněž známé pro Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, který ročně navštíví značné množství celebrit i nás, ostatních smrtelníků.

Město kolonád má však co nabídnout, i co se týče jógy. Proto jsem vybrala dvě skvělá studia, ve kterých můžete navštívit jógové kurzy. Jedno je tradiční jógové centrum, druhé kromě jógy nabízí také taneční kurzy. Obě studia se mi natolik líbí, že bych si nejspíš musela střihnout, do kterého poběžím. Nebo ne – prostě bych vyzkoušela obě! 

Jóga Namaste

Studio, ve kterém rádi uvítají úplně každého, bez ohledu na věk. Dva příjemné sály a spoustu možností. Zacvičit si zde můžete různé druhy jógy a právě variabilita výběru mě zaujala. Na své si díky pestré nabídce jógy přijde vskutku každý a to se mi líbí.

Tak jakou jógu si ve studiu Namaste můžete vyzkoušet? Výčet je opravdu dlouhý: power jógu pro začátečníky i pokročilé, hatha jógu, restorativní jógu, vitální jógu pro ženy, těhotenskou jógu, jin jógu, kundalini jógu, jemnou jógu. A protože jóga je pro všechny, nechybí ani jóga pro děti a jóga pro seniory. Pokud byste studio rádi navštívili, určitě si projděte bohatý rozpis jednotlivých lekcí. Třeba si vyberete některý ze zajímavých seminářů nebo zavítáte na meditaci. Mě osobně zaujal třeba seminář o Mindfulness nebo meditace se zpívajícími miskami – máte rádi tibetské mísy? Pro mě je to naprosto dokonalý zvuk, skutečně má něco do sebe.

Všechny informace o seminářích najdete v záložce akce. Tak mě ještě napadá, že před Vánoci se tyhle příjemné akce samy nabízejí jako oduševnělý dárek pro naše blízké, co říkáte? Namaste studio najdete na adrese Spojovací 1 ve Staré roli. Lekce můžete navštívit za jednorázové vstupné 100 Kč, ale pokud se rozhodnete pro časté návštěvy, pak se tradičně nabízí možnost koupit výhodnou permanentku. A ta je vlastně taky skvělým dárkem!

Dance studio Fontána

Jak říká samotný název, jedná se především o taneční studio. Ale tušíte správně, není tak docela pouze omezeno na tanec. Tanec a jóga, to je dovětek za názvem tohoto centra. Vyjma tanečních lekcí zde můžete chodit také na jógu nebo na meditaci.

Studio jsem zvolila záměrně, můžete si zde vyzkoušet působivou acroyogu. Jde o speciální jógu, která se cvičí většinou v páru. Pomáhá prohloubit nejen jógové pozice, ale také třeba důvěru a pouto mezi partnery. Každopádně tahle úžasná jóga i skvěle vypadá! Na lekci není nutné přijít ve dvojici a je určena pro začátečníky, takže jestliže vás acroyoga láká, aniž byste měli s jógou zkušenosti, rozhodně doporučuji. Jógu zde mohou navštívit i nejmenší, kurz jóga pro děti je určen pro všechny malé jogíny.

Cena za hodinovou lekci je 100 Kč, ale dá se zakoupit také zvýhodněné členství. Pro ty, kteří z jakýchkoli důvodů preferují soukromí, je zde zajímavá možnost zakoupit individuální lekci, která stojí 350 Kč/ 45 minut. Můžete tak mít lektora pouze pro sebe a užít si intenzivní jógu. Fontánu najdete na adrese Na Vyhlídce 53 a podrobné informace můžete prostudovat na webu. 

Zdroj fotografií: Wikimedia Commons

24 Shares
>
24 Shares
Share24